Köpeğimin saldırması suç mu?

Forum Clerk

Decipat
Makaleler
1
Merhaba. Şimdi benim arsaya inşaa ettiğim bir evim orada kalıyorum. Şehir ile arasında 2 kilometre var. Arsam yol kenarında ve 100 metre sonra trafik ışıkları var ve burada polisler arada çevirme yapıyor. İnsanlar da çevirmeden kaçmak için benim özel mülkiyetime giriş yapıyorlar. Dün birisi girdi adam arabadan inmiş çay içiyor, sigara içiyor sanki kendi tarlası. Baktım köpek bağırıyor çıktım adamı gördüm. Dedim bardağını kaldır terk et. Adam da cins cins cevaplar verince gerildik. Köpeğim de durumu fark edip adamın önce bacağından sonra da hafif kolunda ısırdı. Bacağını çok fena tuttu ama. Şimdi bu adam bana dava açabilir mi?

Merhaba. Şimdi benim arsaya inşaa ettiğim bir evim orada kalıyorum. Şehir ile arasında 2 kilometre var. Arsam yol kenarında ve 100 metre sonra trafik ışıkları var ve burada polisler arada çevirme yapıyor. İnsanlar da çevirmeden kaçmak için benim özel mülkiyetime giriş yapıyorlar. Dün birisi girdi adam arabadan inmiş çay içiyor, sigara içiyor sanki kendi tarlası. Baktım köpek bağırıyor çıktım adamı gördüm. Dedim bardağını kaldır terk et. Adam da cins cins cevaplar verince gerildik. Köpeğim de durumu fark edip adamın önce bacağından sonra da hafif kolunda ısırdı. Bacağını çok fena tuttu ama. Şimdi bu adam bana dava açabilir mi?

Bence hayır çünkü senin özel mülküne izinsiz giriyor hem neden dolayı çevirmeden kaçıyor terörist mi ehliyetimi yok?

Köpeğin patilerine ters kelepçe mi takacaklar. Herkese açık alan değil ağızlık olmasıda şart değil o yüzden köpek haklı size zarar geleceğini sanmış garibim korkmuş.

Arkadaşlar kapımda "Özel Mülkiyet Girilmez" ve "Dikkat Köpek Var" yazıyor. Ben yapabileceğim her şeyi yaptım. Adamın ne olduğu belirsiz. İlk bacağını tuttuğu sırada benim arkam dönüktü ve köpek deli gibi bağırıyordu. Hem ben hem de köpeğim gerekli uyarıları yapmış. Olayı uzatırlarsa ki uzatacaklar ne yapayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı