Köpeğimiz neden öldü?

Student

Hectopat
6 Aylık kangal cinsi köpeğimiz 2 gündür süren iştahsızlık ve kanlı ishal sonrası öldü. Tüm aşılarını yaptırmıştık. Sizce sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
6 Aylık kangal cinsi köpeğimiz 2 gündür süren iştahsızlık ve kanlı ishal sonrası öldü. Tüm aşılarını yaptırmıştık. Sizce sebebi nedir?
Başınız sağolsun,Kanlı ishal durumunda serum ve özel bakım gözetim altında kalması gerekiyordu.Yavru köpeklerde bu enfeksiyon kanser kadar tehlikeli kaybınız için üzgünüm.

Bağınız sağ olsun bende 1 kuşumu kaybettim evcil hayvan bakmak zor iş :( Köpeklerde kanlı ishal bildiğim kadarıyla öyle 1 aşı yaparak bırakmayla olmuyor gözetim altında kalmalıydı hayvan.

Veterinerlere para bayılmadan adam akıllı teşhis koymazlar. Geçmiş olsun umarım dostunuza çok bağlanmamışsınızdır. Köpeklerde sık görülen parvo virüsü olabilir dışkısını yaparken bulaşabilen bir virüs olabilir. Ve bu virüsler aylarca yaşayabiliyormuş. Doğduğu günden beri dikkat edilmesi gereken bir konu. Tabi ki kesin demiyorum ama kanlı ishal ve iştahsızlık belirtilerine uyum sağlıyor.

Kanlı ishal denilen hastalığın en önemli ilacı erken teşhistir. Erken teşhiste bile yüksek denebilecek ölüm oranı riskine sahiptir. Semptomlarla birer birer savaşarak canlının hayatta kalması sağlanmalıydı. Sizin veterinerin ihmali var mı bilemem ancak @Cruseo 'nun dediği gibi yapılmalıydı ve semptomlara göre hareket edilmeliydi. Sizin için üzgünüm umarım çabucak atlatırsınız. Başınız sağ olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı