Muhabbet kuşum neden öldü?

Tuna..11

Hectopat
Muhabbet kuşumun ayağı şişti ve yara oldu. Krem falan sürdük biraz indi sonra veterinere götürdük. Eline falan almadan bir şeyi yok dedi sarı renkli bir krem verdi bunu kullanın geçer dedi. Kullandık geçti. Sonra kuşum 1 ya da 2 gün sonra kafesin en altında oturmaya başladı. Kendini kabartarak ve hep başını tüyünün arasına koyarak uyuyordu. Arasıra yem yiyip su içiyordu 2 gün sonra kafeste kanatını yarı açıp yürüyordu. Ayagı boşa düşüyordu. Dengede duramıyordu. Yeni doğan çocuklar gibi aradan 2 Ya da 3 saat sonra öldü öldükten sonra elime aldım bir deri bir kemik kalmıştı. Neden öldü acaba? Lütfen yardım. Edin neden öldü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok büyük ihtimal kangren olmuştur derim. Kuşların ayakları bir yere sıkıştığında ve uzun süre o şekilde kaldığında kangren olurlar. Bu durumda o parmağını veya ayağı kesmek maalesef tek kurtuluşu, insanlarda da tek çözüm bu, eğer kesilmezse tüm vücuda yayılır ve ölür. Bir sultan papağanı ve bir muhabbet kuşumu bu sebepten kaybettim!

Çok büyük ihtimal kangren olmuştur derim. Kuşların ayakları bir yere sıkıştığında ve uzun süre o şekilde kaldığında kangren olurlar. Bu durumda o parmağını veya ayağı kesmek maalesef tek kurtuluşu, insanlarda da tek çözüm bu, eğer kesilmezse tüm vücuda yayılır ve ölür. Bir sultan papağanı ve bir muhabbet kuşumu bu sebepten kaybettim!
Teşekkürler yardımcı oldunuz üzüldüm kuşlarınız için

Muhabbet kuşumun ayağı şişti ve yara oldu. Krem falan sürdük biraz indi sonra veterinere götürdük. Eline falan almadan bir şeyi yok dedi sarı renkli bir krem verdi bunu kullanın geçer dedi. Kullandık geçti. Sonra kuşum 1 ya da 2 gün sonra kafesin en altında oturmaya başladı. Kendini kabartarak ve hep başını tüyünün arasına koyarak uyuyordu. Ara sıra yem yiyip su içiyordu 2 gün sonra kafeste kanatını yarı açıp yürüyordu. Ayagı boşa düşüyordu. Dengede duramıyordu. Yeni doğan çocuklar gibi aradan 2 ya da 3 saat sonra öldü öldükten sonra elime aldım bir deri bir kemik kalmıştı. Neden öldü acaba? Lütfen yardım. Edin neden öldü?

Senin kuş kuruma hastalığına girmiş, zayıflama, kafes tabanında oturma, boşa basmalar falan. Bir de kuşların sinirleri ayağındadır o yüzden ayak konusun da çok hassaslardır. O hastalığa yakalanan kuşların kurtulma ihtimale düşüktür, vitamin ilaç desteği almak zorundadırlar.

Senin kuş kuruma hastalığına girmiş, zayıflama, kafes tabanında oturma, boşa basmalar falan. Bir de kuşların sinirleri ayağındadır o yüzden ayak konusun da çok hassaslardır. O hastalığa yakalanan kuşların kurtulma ihtimale düşüktür, vitamin ilaç desteği almak zorundadırlar.
teşekkürler aynı dediniz herşey oldu ölmeden 1 hafta önce felanda kendi kendine boş yumurta çıkardı biz çıkardık yani ucuna kadar gelmişti ve bu olay olduğunda tek yaşıyordu yanında hiç ekrek kuş yoktu

Yeni konular

Geri
Yukarı