Köpek 7 saat yalnız kalabilir mi?

Kapalı ama yine de bu köpek doberman yani çalınamaz diye düşünüyorum.

Zaten bu 3 aylık yaz döneminde köpeği sahipleneceğim ki hem büyüyüp hem eğitimli bir şekilde bana alıştıktan sonra dışarı bırakayım diye.

Asıl Doberman'ı çalarlar. Normal sokak köpeğini çalan insanlar Doberman'ımı bırakır. 3 ayda köpeği o kadar eğitebileceğinizi zannetmiyorum, nitelikli insanlar yıllarca eğitiyor köpeği o kadar kolay değil.

Asıl Doberman'ı çalarlar. Normal sokak köpeğini çalan insanlar Doberman'ımı bırakır. 3 ayda köpeği o kadar eğitebileceğinizi zannetmiyorum, nitelikli insanlar yıllarca eğitiyor köpeği o kadar kolay değil.
Doberman dememin amacı çok güçlü bir yapıya ve yüksek miktarda agrasyona sahip olduğu için genelde bekçi köpeği olarak besleniyor yani kolay kolay yanına yaklaşılamaz diye düşünüyorum ki bizzat gördüğümü söylüyorum. Eğitim konusu da 3 ayda bitmiyor zaten, sadece aldığım gibi yalnız bırakacağım demek istemedim.

Doberman dememin amacı çok güçlü bir yapıya ve yüksek miktarda agrasyona sahip olduğu için genelde bekçi köpeği olarak besleniyor yani kolay kolay yanına yaklaşılamaz diye düşünüyorum ki bizzat gördüğümü söylüyorum. Eğitim konusu da 3 ayda bitmiyor zaten, sadece aldığım gibi yalnız bırakacağım demek istemedim.

Hocam ilk köpeğinizse doberman düşünüyorsanız işiniz zor doberman dominant karakterli sonuçta yani şahsi görüşüm biraz zor eğitirsiniz dediğim gibi köpek eğitenlere götürün ücretini bilmiyorum ama alan koruma ve itaat eğitimleri aldırtabilirsin. Ama bence doberman yerine başka ırklara bak.
Kangalı çalan bile var dobermanımı çalamasınlar.

Başka seçeneğiniz yoksa 7/24 izlenebilecek şekilde bir kamera sistemi öneririm. Caydırıcı olacaktır. Hırsız onu çalmaya karar verdiyse bir yolunu buluyor merak etmeyin. Örnek olarak benim köpeğime benden başka kimse dokunamaz videolarını izleyin hayvanın agresifliği uzun süre eğitim almadıysa elinde yemekle gidene kadar. Bir de köpeğinizin sizin dışında kimsenin elinden yemek kabul etmemesi için eğitmenizi öneririm. Köpek zehirleyen kötü insanlar çok.

Hocam ilk köpeğinizse doberman düşünüyorsanız işiniz zor doberman dominant karakterli sonuçta yani şahsi görüşüm biraz zor eğitirsiniz dediğim gibi köpek eğitenlere götürün ücretini bilmiyorum ama alan koruma ve itaat eğitimleri aldırtabilirsin. Ama bence doberman yerine başka ırklara bak.
Kangalı çalan bile var dobermanımı çalamasınlar.
Hocam sizde biliyorsunuz ki bu konu hakkında oldukça uzun zamandır araştırma yapıyorum ve gerçekten bana uygun sadece bu köpek var. Eğitim konusunda tecrübe kazanmak için kendim eğitmek istiyorum ama tamamen yalnız da olmayacağım. FCI belgeli uzun yıllardır düzgün bir şekilde doberman üreticiliği yapan çok sevdiğim bir tanıdığımla beraber yapmayı düşünüyorum.

Hocam sizde biliyorsunuz ki bu konu hakkında oldukça uzun zamandır araştırma yapıyorum ve gerçekten bana uygun sadece bu köpek var. Eğitim konusunda tecrübe kazanmak için kendim eğitmek istiyorum ama tamamen yalnız da olmayacağım. Fcı belgeli uzun yıllardır düzgün bir şekilde doberman üreticiliği yapan çok sevdiğim bir tanıdığımla beraber yapmayı düşünüyorum.

Ben olsam alman kurdunu seçerdim siz bilirsiniz tercih sizin.

Hocam sizde biliyorsunuz ki bu konu hakkında oldukça uzun zamandır araştırma yapıyorum ve gerçekten bana uygun sadece bu köpek var. Eğitim konusunda tecrübe kazanmak için kendim eğitmek istiyorum ama tamamen yalnız da olmayacağım. FCI belgeli uzun yıllardır düzgün bir şekilde doberman üreticiliği yapan çok sevdiğim bir tanıdığımla beraber yapmayı düşünüyorum.

Bende doberman beslerdim şahsen çok güzel ve asil bir köpek.

Yeni konular

Geri
Yukarı