Köpek bakmak kedi bakmaktan zor mu?

Teşekkürler. Bol tüylü köpekler daha çok hoşuma gidiyor. Günlük tüy bakımı yapılmalı mı?
Taramanız yeterli. Banyo yaptıracağınız zaman, tüyler için bakım ürünleri alabilirsiniz. Banyodan sonra köpeği yakmadan kurutmanız gerekmektedir.

Yaz aylarında 3-4 haftada 1, kış aylarında 6 ayda bir banyo yaptırabilirsiniz.

Taramanız yeterli. Banyo yaptıracağınız zaman, tüyler için bakım ürünleri alabilirsiniz. Banyodan sonra köpeği yakmadan kurutmanız gerekmektedir.

Yaz aylarında 3-4 haftada 1, kış aylarında 6 ayda bir banyo yaptırabilirsiniz.
Teşekkürler. Büyük ihtimal Bichon Frise yavrusu alacağım. Fakat duyduğuma göre bu ırk hipoalerjenikmiş. Bir problem çıkarır mı?

Tur belirtmeden tavsiye verecegim:

- Bakamayacaksan asla ve asla alma. Cunku onu alistiracaksin, heveslendireceksin ve sonrasinda terk edeceksin. Hic bir canli bu iskenceyi hak etmiyor.
- Bunun buyuk bir sorumluluk oldugunun farkina var. Normal bir hayvan bakimi 100 liradir diyelim ki; senin sansina nadir gorulen hastaligi olan ve surekli masraf yapacak bir canli da denk dusebilir. Sirf bu yuzden ona bakamayacaksan alma. Ne olursa olsun karsilayabilecek zamanin ve paran varsa al.
- Sirf tipi guzel diye canli alma. Siyah renkli kediler de en az guzel tuylu olanlar kadar sevgiye muhtac.
- Bunun bir heves olmadigindan emin ol ve hayat boyu hayatini - gezi planlarini - ziyaretcilerini - evin dosemesini / odalarini buna gore organize edebilecegin gercegini idrak et.

Korkutmak istemiyorum ama bu cok buyuk bir olay. Ona gore hayvan al. Karsiligini da alirsin :)
Ben baktigim hayvanlari hayatta tanidigim insanlarin ezici cogunlugundan cok sevdim.

Geri
Yukarı