Köpek havlaması şikayet edilebilir mi?

Coco Pops

Hectopat
Yer
Kase
Daha fazla  
Sadece merakımdan soracağım. Örneğin bitişik olan apartmanların birinin bahçesi var ve bu apartmanda oturan bir birey bir köpek sahiplendi. Şahsın apartmandaki komşuları köpekten rahatsız değil ancak yan binalardaki köpeğin havlamasından şikayetçi diyelim. Yan binalardaki komşuların köpeğin sahibini şikayet etmeye hakları var mıdır?

Bahçede falan bakılıyorsa, şikayet etseniz bile bir ilerleme olmayacaktır. Açık alanda olduğu için. Hele ki hayvan seviciler ise yanarsınız 😄 (Hayvanları bende seviyorum) ama Abartılan kısım açısından söyledim. Oğlu,kızı gibi gören tipler, neredeyse insandan öte ırk yapan tiplere :)

Etmeye hakkı var, ki etsin de zaten. Evlere, daracık bahçelerde kulubelere hapis ediyorlar hayvanları. Hayvanlar kafayı yiyor apartman dairelerinde. Şikayet edin geçin.
Var ama cok rahatsız değilsen şikayet etme.
Ben sadece meraktan sordum ayrıca tarif ettiğim tarzda bir apartmanda oturuyorum. Hem bahçesi büyük (3 araba koyuyorlar bazen). Köpek sahiplenmeyi çok düşünüyorum ama dediğim gibi bir durum olursa başımın gereksiz yere yanmasını istemem, hayvanımdan da olmak istemem.

Ben sadece meraktan sordum ayrıca tarif ettiğim tarzda bir apartmanda oturuyorum. Hem bahçesi büyük (3 araba koyuyorlar bazen). Köpek sahiplenmeyi çok düşünüyorum ama dediğim gibi bir durum olursa başımın gereksiz yere yanmasını istemem, hayvanımdan da olmak istemem.

Bahce senin değilsen orada köpek nasıl bakacaksın apartmanda oturanlar rahatsız olabilir bence kedi al :)

Bahçesi büyük olsa ne olacak. Her gün gezdireceksen sahiplen, ama bahçeye zincirleyip sadece yemek su vereceksen sahiplenme. Havlamalarindan komsular rahatsiz olur sikayet ederse zabita direkt alir hayvanı zaten.

Geri
Yukarı