Köpek havlaması şikayet edilebilir mi?

Abartılan,abartan kısma, insanlara söyledim ben sadece. Sizin gibi tüm insanlığı alçak yapmadım veya tüm hayvan severleri. Hala daha lafımın arkasındayım keşke paranteze falan alsaydım üzüldüm şuan. Algılar DÜMDÜZ işlediği için tartışmanın başında ve sonunda olan cümleyi, akışı algılama sıfır maalesef... Laf soktuğum yok ayrıca güzelce durup,düşünüp,algılayıp sorsanız.
"Siz kendinizi alçak görebilirsiniz sorun yok", "İnsanlar en alçak ırktır diyerek, en başta kendini öne sürdüğün için de teşekkür ederim :)", "İnsanlığa suç atan, en alçak ırk diyen birisi de, doğadan, hayvandan bahsedemez zaten oda ayrı bi ironi olmuş 😄". Benim ortaya attığım söylemde kimseye hakaret yoktu. İnsanlığın alçak olduğunu sonuna kadar savunuyorum. İnsanlık adı üstünde sen, ben, terörist, amerikalı, afrikalı .. gider. Sen orada alındın çünkü ağırına gitti :) Ha en başta tırnak içinde yazılanlar da tabii ki senin tarafından yazılmıl. Sonra da "düşünüp, algılayıp, sorsanız" kelimelerini sorgulamışsınız. Benim için "alçak", "en alçak", "insanlığa suç atan" kelimeleri ve kelime öbeklerini cümlelerinizde kullanmışsınız. Bu laf sokmaya çalışmaktır he karşındakinin umrunda olur olmaz. Akış algılama felan bu konularla alakası yok :D Kendinize 1-2 bişey öğrenmişsiniz onları yazıp "hawli" olayım tavrındasınız. Benim böyle bir ortamda tartışma çıkarma gibi bir durumum olamaz. Siz hayvanları, insandan aşşağı görebilirken sorun yok. Ben hayvanları savununca sorun var. Maalesef bu kafa yapısı zaten insanlığı bu denli dengesizleştiren :) Size hayırlı akşamlar, bir kaç kelime ve kelime öbeği daha öğrenin daha "cool" gözükebilirsiniz belki.

"Siz kendinizi alçak görebilirsiniz sorun yok", "İnsanlar en alçak ırktır diyerek, en başta kendini öne sürdüğün için de teşekkür ederim :)", "İnsanlığa suç atan, en alçak ırk diyen birisi de, doğadan, hayvandan bahsedemez zaten oda ayrı bi ironi olmuş 😄". Benim ortaya attığım söylemde kimseye hakaret yoktu. İnsanlığın alçak olduğunu sonuna kadar savunuyorum. İnsanlık adı üstünde sen, ben, terörist, amerikalı, afrikalı .. gider. Sen orada alındın çünkü ağırına gitti :) Ha en başta tırnak içinde yazılanlar da tabii ki senin tarafından yazılmıl. Sonra da "düşünüp, algılayıp, sorsanız" kelimelerini sorgulamışsınız. Benim için "alçak", "en alçak", "insanlığa suç atan" kelimeleri ve kelime öbeklerini cümlelerinizde kullanmışsınız. Bu laf sokmaya çalışmaktır he karşındakinin umrunda olur olmaz. Akış algılama felan bu konularla alakası yok :D Kendinize 1-2 bişey öğrenmişsiniz onları yazıp "hawli" olayım tavrındasınız. Benim böyle bir ortamda tartışma çıkarma gibi bir durumum olamaz. Siz hayvanları, insandan aşşağı görebilirken sorun yok. Ben hayvanları savununca sorun var. Maalesef bu kafa yapısı zaten insanlığı bu denli dengesizleştiren :) Size hayırlı akşamlar, bir kaç kelime ve kelime öbeği daha öğrenin daha "cool" gözükebilirsiniz belki.
Boş laflara ve ezbere dayalı açıklamalara karnım tok. Hayvanları aşağı, yukarı tuttuğum yok (Ayrım) yapılmalıdır diye açıklama yapmışım. Aşırı derecede sosyal medya,film ve haber izlediğin için kafanın karışması ve sağlıklı düşünememeni anlıyorum bir İNSAN olarak :) Çok fazla haber izleme, sosyal medya da takılma İNSAN tavsiyesi veriyorum. (Yine de özgürsün) Unutma ki hayvanların,doğanın ilerlemesi için alçak gördüğün insanlara ihtiyacı var. Tam tersi de insanların aynı şekilde. Öncelikle mesajıma atlayan sendin, ben orada tüm hayvan severler itici aşağılık demedim (Abartan) kısıma laf ettim ayrımı yaparak, genelleme yapmayarak. Hayvanları küçük görme gibi şeyler demişsin de yukarı çıkıp baktım öyle bir cümlem yok. Hayvan severler adına demişim. Hatta orada bile küçük görme ile alakası yok. Ayrımı yapan, yapmayan tarzında söyledim. Cool falan aşırı boş işler sosyal medyadan cool olsan ne, olmasan ne. Bi kitle veya olay oluyor ve o kitleler,olay üzerinden etiket yapmayı seviyorsunuz. DÜMDÜZCÜLÜK ve geriye, ileriye doğru düşünmemekte yıpratır insanı. (Anı) yaşamakla kalıyor çoğu kişi. Hiç geriye, ileriye bakmak yok. 10-20 yıl öncesine hatta yüzyıllar öncesine gidip bir bak, araştır bakalım neler değişti, bu insanlık, hayvanlık,doğa neden böyle yapıldı,yaptırıldı. Cevabı çok basit aslında, cevabı insan da saklı ama alçak olanlar da değil, veya alçak olduğunu düşünenler de değil, sosyal medyanın ve haberlerin bilinçaltına kazınmış lekelenmiş insanlar pekte uyanış sağlayamaz bu gibi sorgulamalara. İNSAN olan İNSAN farkına varır. (Son açıklamam da laf sokmuyorum seni tanımam da, sadece bir örnek verdim sorgulayıp sorgulamamak insanın kendisine düşer) GENELLEME de yapmıyorum bir (Kısmı) söylüyorum sadece. Neyse ki küfürsüz tartışmakta bir nebze de olsa sevindirici :) İyi geceler.

Köpek bu havlar da hırlar da. Durup dururken de havlamaz köpek.

Yeni konular

Geri
Yukarı