Köpek korkusu nasıl yenilir?

Köpek besleyebilirsin ya da yavru bir köpekle biraz vakit geçirebilirsiniz.
Evim müsait değil maalesef.
Yüzleşerek. yani evin müsaitse yavru bir köpek al, onu sev hem sana iyi gelir hemde güzel bir dostun olmuş olur. son olarakta hayvandan kaçma korktuğunu hissetirme onların iç güdüsü kuvvetlidir.
Evim müsait değil maalesef.

Hocam köpekten kaçtığınız zaman atağa geçer, pitbull türü hariç diğer köpeklerden korkmayın karşılık verin, misal üstüne doğru ani hareket yaparsanız havlasa bile r yaparak kaçar.

Benzer bir olayı kızlara hava atmak için yaşamıştım ve fark ettim ki cidden korkulacak bir yanları yok, hepsi sırf şov peşinde.

Hocam ben korkmazdım ama tatilde süs köpeği beni ısırdığı için hala korkuyorum. Süs köpeği ya süs köpeği. Şimdi 2 kat altımızdaki komşuda tatlı bir köpek var ama çok havlıyor ondan yanına gidemiyorum. Köyde bir köpeğimiz var ona da ellemeye korkuyorum ama yemek veriyorum.

Aynı durum bende de var. Aşırı korkuyorum şu lanet olası hayvanlardan. Şimdi hayvan severler bana kızacak ama köpeklerden o kadar korkuyorum ki köpek gördüğüm zaman yolumu değiştiriyorum. Ben de aynı şekilde 7-8 yaşlarındayken köpek tarafından kovalanmıştım ve çok korkmuştum. O zamandan beridir yenemiyorum korkumu. Tek tesellim Cengiz Han'ın da köpeklerden çok korkması. :D

Aynı durum bende de var. Aşırı korkuyorum şu lanet olası hayvanlardan. Şimdi hayvan severler bana kızacak ama köpeklerden o kadar korkuyorum ki köpek gördüğüm zaman yolumu değiştiriyorum. Ben de aynı şekilde 7-8 yaşlarındayken köpek tarafından kovalanmıştım ve çok korkmuştum. O zamandan beridir yenemiyorum korkumu. Tek tesellim Cengiz Han'ın da köpeklerden çok korkması. :D
Katılıyorum. Nefret ediyorum şu yaratıklardan.

Kangal köpeği ısırması kötü olmuş. Kangal köpekleri normal bir köpeğin zaten 2-3 katı büyüklüğünde 🤠

Büyük sehirde yaşıyorsan zaten pek köpek göremezsin. Cok nadir.

Ama kücük bir sehirde yasıyorsun bir çok kişide köpek var.

Bir kaç tavsiye verebilirim.

2 Dilim ekmek atarak ona değer verdiğini gösterebilirsin. O zaten ac olduğu icin o ekmekleri yer.

Köpekle göz teması kurmamak işe yarayabilir. Yanından sakince seri adım atarak yürüyebilirsin.

Eğer kaçarsan seni kovalar. Yada ona komut verebilirsin. Otur veya sakin ol gibi.

Kücük bir sise su alıp, kapağını acıp köpeğe dogru dökmek de en etkili bir cözüm 🤠

Sudan kacar köpekler.

Cok saldırgan bir köpek ise yerlerde genelde taş olur. Onu köpeğe degilde ona yakın bir yere atarsan yine kacar. Tabi bunlar en son adımlar.

Geri
Yukarı