Köpek saldırısı haberleri hakkında

• Konuyu başlatan 161553
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 847

161553

Hectopat
Makaleler
1
Köpek haberi furyası bitecek gibi değil. Bunlar çıktıkça hayvan düşmanları bayram ediyor. Bunları zehirleyen döven boş ormana atıp açlığa terk eden kişiler ve kurumlar var maalesef. Çözüm ise kontrolsüz üremelerini engellemek yani kısırlaştırmak. Bu şekilde zamanla azalırlar. Barınak denen yerlerin çoğu ölüm kampı niteliğinde.

Ayrıca pet Shop'larda hayvan satışının tamamen kaldırılması lazım. Yaz aylarında bir hevesle cins köpek alıp kış gelince sokağa atıyorlar. Yazlık bölgelerde oturanlar bilir, kışın sokaklar kedi köpeklerle doluyor. Bunlar oyuncak değil, canlı! Aç kalan canlı da her şeyi yapar. Acil bir kampanya başlatılıp yerleşim bölgelerinde yaşayan hayvanlar kısırlaştırılmalı. Maksimum 8-10 sene sonra önemli ölçüde azalırlar.

Sokaktaki hayvanlara, kendilerini özgür hissedebilecekleri bir yer yapılıp bütün ihtiyaçları karşılanmalı ve onlara iyi bakılmalı. Geçen servis beklerken köpekler var diye binanın içinde bekledim.

Hayvanları kısırlaştırmak çözüm değil. Çözüm insanların daha bilinçli olması. O canlılar aç kaldığında saldırganlık yaptığını görmedim aksine daha fazla sana yanaşıp resmen dileniyorlar. Asıl saldırganlıkları çiftleşme mevsiminde oluyor. Kısırlaştırmak ise bunu azaltıyor ama dediğiniz gibi her sene daha fazla sokağa atılan hayvanlar asıl tehlike.

Hayvanları kısırlaştırmak çözüm değil. Çözüm insanların daha bilinçli olması. O canlılar aç kaldığında saldırganlık yaptığını görmedim aksine daha fazla sana yanaşıp resmen dileniyorlar. Asıl saldırganlıkları çiftleşme mevsiminde oluyor. Kısırlaştırmak ise bunu azaltıyor ama dediğiniz gibi her sene daha fazla sokağa atılan hayvanlar asıl tehlike.
Akşam vakti hayvanlara güven olmuyor hocam, hele hele sayıları birden fazla ise ecel teri dökmeye başlıyorsunuz. 😂

Tabiki öncelik bilinçli olmak ama ülkemizde bu imkansız olduğu için direkt ikinci çözümü önerdim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuda Kaan Bey’e katılıyorum.

Köpek saldırıları artmadı ama Asiye olayıyla medyaya daha çok düşmeye başladı. Haklılarda. Bugün motorla işimi halletmeye çıktım, popoyu kaptırıyordum. 😅 Durakta bekliyoruz, başı boş köpekler arabaların önüne atlayıp tekerlerini ısırmaya çalışıyorlar...

Hepimiz onlara uygun barınaklar sağlanmasını istiyoruz fakat bu şartlarda mümkün olmadığını da biliyoruz. Saldırgan olduğu tespit edilen köpeklerin uyutulması, diğerlerininse aşılanıp kısırlaştırılması gerekiyor.

Geri
Yukarı