Kötü amaçlı yazılıma karşı ne yapılmalı?

Stoch

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Daha öncelerden telefomumdan kullandığım Kaspersky programını bilgisayarıma indirdim ve tam tarama yaptım, fotoğrafta gördüğünüz durum meydana geldi. Ne yapmam gerek? Hangi adımları uygulamam gerek.

IMG_20210730_201622.jpg

Daha öncelerden telefomumdan kullandığım Kaspersky programını bilgisayarıma indirdim ve tam tarama yaptım, fotoğrafta gördüğünüz durum meydana geldi. Ne yapmam gerek? Hangi adımları uygulamam gerek.

Eki Görüntüle 1123228

Bilgisayarınızı temizleyin. Malwarebytes kurun tarama yaptırın sonra tekrar yeniden başlatın bilgisayarınızı Windows Defender'in aktif olduğundan emin olun.

Eki Görüntüle 1123228

Bilgisayarı temizle ve yeniden başlat tuşuna basmanız yeterli.

Bilgisayarınızı temizleyin. Malwarebytes kurun tarama yaptırın sonra tekrar yeniden başlatın bilgisayarınızı Windows Defender'in aktif olduğundan emin olun.

Kaspersky varken Windows Defender açılmıyor, hem zaten Kaspersky varken Windows Defender'a ihtiyaç ta yok.

"Bilgisayarı Temizle ve Yeniden Başlat" seçeneğini kullanın. Yeniden başlatıldıktan sonra tekrardan Tam Tarama başlatın.

Devamında tekrardan tehdit tespit edilmesi durumunda aynı adımları izleyin. :)

Kaspersky varken Windows Defender açılmıyor, hem zaten Kaspersky varken Windows Defender'a ihtiyaç ta yok.
Windows Defender'ın kötü amaçlı yazılım tespiti daha iyi. Çünkü veritabanı sürekli olarak yenileniyor ve kullanıcı raporlama oranı çok fazla ama temizleme anlamında yetersiz kalıyor. Kaspersky yüklüyken Defender'da tam tarama yaptırabilirsin ben her hafta hem Kaspersky hem de Defender'dan tarama yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı