Kötü bir bilgisayar Discord'da ses kalitesini düşürür mü?

lio3454

Decapat
Daha fazla  
Diyelim ki kaliteli bir mikrofonunuz var ama bilgisayarınız kötü ve internetiniz kötü bu Discord'da konuşurken ses kalitesini azaltır mı?

Çoğunlukla hayır, bu durum hoparlörünüze veya kulaklığınıza bağlı olarak değişir. Fakat bilgisayarınız aşırı kötüyse ve eskiyse, bu durum söz konusu olabilir.

Son düzenleme:
Ses sürücüsü anakart sebebiyle güncellenemiyorsa evet. Farkı bizzat gördüm. Sonuçta parça eski ise dahili ses kartı bile eskidir.

90'lı yıllardan kalma çok eski bir bilgisayarın varsa ve internetin harbiden çok kötüyse evet ses kaliten kötü olur her türlü.

Ses kartı kötüyse düşürür. Ben mikrofonu on board ses kartına bağladığımda arkadaşlarım bu ne böyle sen kimsin falan diye dalga geçmişelrdi. Asus Xonar dgx ses kartıma bağladığımda ise oldukça kaliteli olduğunu söylüyorlar.

İnternetin kötüyse evet düşürür. Discord, UDP ile görüşme sağlıyor. Bu yüzden internetindeki kesinti ve dalgalanmalar sesi bozabilir.

Bilgisayarın kötüyse evet düşürür. En basitinden ses yongaların doğru düzgün izole edilmemişse parazitlenme yapar.

Bu farkı ne kadar anlarsın, bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı