Kötü bir YKS sonucu kötü bir gelecek midir?

Abbdbpkr233

Hectopat
Daha fazla  
9. sınıftayım ve şimdiden YKS stresi basmaya başladı bana. Ebeveynlerim her zaman "eğer kötü bir YKS geçirirsen geçmiş olsun, geleceğin yandı" derler. Gerçekten öyle mi? (LGS'de orta yüksek bir okula girdim)

9. sınıftayım ve şimdiden YKS stresi basmaya başladı bana. Ebeveynlerim her zaman "eğer kötü bir YKS geçirirsen geçmiş olsun, geleceğin yandı" derler. Gerçekten öyle mi? (LGS'de orta yüksek bir okula girdim)

Bir sınavı sonumuz gibi görmekten vazgeçelim. Değil! istersen 10 defa gir. Ama kendine o stresi yaşatma. Olmadıysa birdaha denersin yapana kadar denersin. Ama o stresin getirdiği hastalıkları kolay kolay yenemezsin. Sana tavsiyem önemse ama hayatnın odak noktası yapma. Çalış ama kendini herzaman kitaba bağlama. Lise birsin daha lise hayatını iyi geçir(normalleşince).

9.sınıfta strese hiç gerek yok. Evet, YKS çok önemlidir ancak hayatın anlamı da değildir. Ondan dolayı siz sadece 9.sınıf konularınıza odaklanın o yeter size. Strese gerek yok. Zaten stresi 12.sınıfta bolca yaşayacaksın en azından 3 yılını heba etme, kendi işine odaklan yeter.

Olumsuz düşünceleri kafandan at. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış. Okuldaki rehber öğretmenlerinden de yardım alabilirsin.

En kötü yurt dışına iltica edersin, takma pek :) Şaka bir yana eğer Türkiye'de yaşayacaksan hayatın sonu değil ama kötü bir geleceğe kapı açar. Türkiye'de diploman yoksa iyi bir yerde çalışmak çok zor. KPSS kazansan bile aldığın maaş yetersiz kalıyor.

En kötü yurt dışına iltica edersin, takma pek :) Şaka bir yana eğer Türkiye'de yaşayacaksan hayatın sonu değil ama kötü bir geleceğe kapı açar. Türkiye'de diploman yoksa iyi bir yerde çalışmak çok zor. KPSS kazansan bile aldığın maaş yetersiz kalıyor.
Diploma? artık bir kağıt parçası dostum o.

Geri
Yukarı