Kötü bir lisede YKS nasıl kazanılır?

Boomer Slayer

Femtopat
Daha fazla  
Ben şu an 11. sınıfım. Dandik bir liseye gidiyorum. Normalde açık liseye geçip derslere orada abanacaktım, olmadı işte. Şimdi de okulda falan çalışıyorum. Günde 3 4 saat çalışıyorum ama bir programım yok. Aklıma ne eserse ama her gün düzenli problem ile paragraf çözüyor. M 10. sınıfın yazında da TYT fizik, kimya, matı hallettim. Siz nasıl hazırlanıyorsunuz? Verebileceğiniz tavsiyeler var mı?

Ben şu an 11. sınıfım. Dandik bir liseye gidiyorum. Normalde açık liseye geçip derslere orada abanacaktım, olmadı işte. Şimdi de okulda falan çalışıyorum. Günde 3 4 saat çalışıyorum ama bir programım yok. Aklıma ne eserse ama her gün düzenli problem ile paragraf çözüyor. M 10. sınıfın yazında da TYT fizik, kimya, matı hallettim. Siz nasıl hazırlanıyorsunuz? Verebileceğiniz tavsiyeler var mı?
11.ci sınıfsan 11 i iyice halledersen çok şey kazanırsın. Çok zor kaynaklar çözmend gerek yok sana dersi sevdirecek ve seni fazla yormayacak kitaplardan çalış. Herkes 3d çözüyor gidip alayim deyip dimdizlak kalırsın. Zamanında yaptım bu hatayı ben de ama şuan bu tür kaynaklarla hazırlanıyorum. 11 sınıfsan çalışman gerekenler: problem, paragraf,geometri(üçgeni öğrenssn yeterli suanlik) matematik ve fen dersleri. Bunlar için kolay orta seviye bir kaynak alıp çözmeye başla. Tyt abanma simdiden önce önündekini bitir. Calisamiyorsan bir kutuphaneye gidip çalışmayı dene hergun daha fazla calismaya çalışıp zevk almaya bak. Zevk almassan eziyet gibi gelir. Bugün sabah 8de kalkıp 10 gibi ders çalışmaya başladım. Akşam 5 e kadar ders çalıştım nerdeyse aralıksız. Sonra spora gidip eve dönüp yemek yedim. Ondan sonra da mat denemesi çözüp günü tamamladim. Ben bunu 3-4 saat çalışarak yaptım. Kendine başta fazla yüklenme zamanla arttırmaya bak.

Usta bende tam fizik kimya biyolojide AYT olarak 3D aldım matematik de de orijinal almıştım. Zaten yazın TYT sayısalı hallettim sayılır konu eksiği yok biyoloji hariç geometride de benzerliğe kadar geldim apotemi problem çözüyorum pargrafta hız ve renk bitti apotemiye başladım ilk TYT denememe geçen girdim 63 küsur netim var. Bu arada 12 misin? Temelim kötü değil o yüzden şimdilik pek zorlanmıyom testlerde (Fizik hariç :) )

Usta bende tam fizik kimya biyolojide AYT olarak 3D aldım matematik de de orijinal almıştım. Zaten yazın TYT sayısalı hallettim sayılır konu eksiği yok biyoloji hariç geometride de benzerliğe kadar geldim apotemi problem çözüyorum pargrafta hız ve renk bitti apotemiye başladım ilk TYT denememe geçen girdim 63 küsur netim var. Bu arada 12 misin? Temelim kötü değil o yüzden şimdilik pek zorlanmıyom testlerde (Fizik hariç :) )
12 değilim. Yeni baslayan birine göre zor kaynaklarla başlamışsın tytden gerçekten sağlam mı? 63 den fazlasini beklerdim. Belki branş denemesi cozmen gerekiyordur.

12 değilim. Yeni baslayan birine göre zor kaynaklarla başlamışsın TYT'den gerçekten sağlam mı? 63'ten fazlasini beklerdim. Belki branş denemesi cozmen gerekiyordur.

Benim odada yazıcı var PDF'lerden çıktı alıp basitleri oradan çözüyorum 30 soru falan sonrasını kitaplardan çözüyorum basit kitap almamın bir nedeni de bu aslında TYT m tabii aşırı da iyi değil de en azından çok bir şey kalmadı konu bazında bir tarih Türkçe coğrafya var.

Yeni konular

Geri
Yukarı