Kötü HDD FPS Düşüşlerine Sebep Olur mu?

@Dolphy evet rahattı. Teşekkür ederim. İzninizle bir şey daha soracağım. Yakın zamanda 4 GB RAM eklemeyi veya bir SSD almayı düşünüyorum. Sizce hangisini daha önce almalıyım?

@ayylmao ohoo bu devirde 2 çekirdekli işlemci mi kaldı? :D En az bi 4 çekirdek işlemci lazım sana.

@ayylmao Sana Ram lazım. SSD olarak Transcend tavsiyemdir test sonuçları her zaman kullanıcının kullanımında da aynı veya yakındır. Üzerinde test sonuçları yazıyor çünkü firma kendine güveniyor. Ram i de G.Skill alabilirsin.

@Ege_s35 düşündüğüm bi' G.Skill RAM vardı, onu alayım o zaman kurban bayramından sonra. Okullar açılınca da SSD için biriktiririm. İşlemci ve anakartı değiştirmem biraz uzun sürecek ne yazık ki :D.

5 lira fiyatı olan tornavida setleri var hdd arkasındaki devre kartını sök ve kaliteli bir silgi ile resimde gösterdiğim yerleri sil genelde sararmış ve kararmış olurlar silgi ile silince yeni almış gibi devre iletişim sağlar sıkıntı kalmaz. ;)
Hdd kartları farklı olabilir ama gösterdiğim yer sabittir.
pcb_025.jpg

@Hardware_Lover bunun videosunu falan internette bulabilir miyim? Nasıl yapacağım hakkında biraz fikrim olsa hiç fena olmaz.

Az önce bi' manyaklık yapayım dedim. Her şeyi yükseğe aldım. Blur Motion falan rahatsız ettiği için kapattım. Doku kalitesi, doku filtrelemesi, ızgara kalitesi (mesh quality) vs. bir kaç ayarı yüksekte tuttum. Bir kaç ayarı düşükte, bir kaç ayarı ortada tuttum. FPS hala aynı. Droplar hala var. Sanırım ekran kartımda sorun yok. Böyleyken görüntü muhteşem, performans aynı. En kısa zamanda ram ve ssd eklemeliyim.

@Hardware_Lover bunun videosunu falan internette bulabilir miyim? Nasıl yapacağım hakkında biraz fikrim olsa hiç fena olmaz.

Az önce bi' manyaklık yapayım dedim. Her şeyi yükseğe aldım. Blur Motion falan rahatsız ettiği için kapattım. Doku kalitesi, doku filtrelemesi, ızgara kalitesi (mesh quality) vs. bir kaç ayarı yüksekte tuttum. Bir kaç ayarı düşükte, bir kaç ayarı ortada tuttum. FPS hala aynı. Droplar hala var. Sanırım ekran kartımda sorun yok. Böyleyken görüntü muhteşem, performans aynı. En kısa zamanda ram ve ssd eklemeliyim.
Senin için video çekeceğim kardeşim. ;)
Biraz sabırlı olmanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı