Kötü Markaların İsimlerinin de Basit Olması

Alienware marka olarak günümüzde biraz sırıtıyor aslında. 90'lar sonu, 2000'ler başında milenyum, uzaylı teması, metalik gri ve abartı tasarımlarıyla iyi ekmek yediler. DELL sonra bunları satın almasa çoktan tarih olmuşlardı.
Tasarımı falan harika bence. Bana göre alınabilecek tek oyun laptoplarından ama isim anlamı saçma ve basit. Razere kalp koymuş arkadaşımız. Aslında parçalamak yerle yeksan etmek anlamına geliyor.

Ne diyor bu isim piyasanın içinden mi geçiyorum diyor ?

Tasarımı falan harika bence. Bana göre alınabilecek tek oyun laptoplarından ama isim anlamı saçma ve basit. Razere kalp koymuş arkadaşımız. Aslında parçalamak yerle yeksan etmek anlamına geliyor.

Ne diyor bu isim piyasanın içinden mi geçiyorum diyor ?

Amerikan markaları bu açıdan biraz zayıf. Şimdi her garajında fikir bulan adamdan pat diye düzgün marka belirlemesini bekleyemezsin. Razer da bu kalıplarda biraz. "Ürünlerimize yılan adı koyalım havalı olsun, RGB ayrıca havalı, bizim logo biraz sırıttı mı yoksa?" diye şekillendiler ama günü kurtarıyorlar şimdi estetik anlayışlarıyla. Adamlar bir marka yapıyorlar tutmaya başlayınca zamana ayak uydurtmaları gerekiyor markayı.

Eski bir Alienware. 😃

img_0844auezm.jpg

Tamamen algı meselesi bence. Razer, Logitech, Asus vb markalar kaliteli ve sağlam ürünleriyle zihnimizde yer edindi. TurboX, Rampage gibi markalar ise piyasa koşullarının altında ürünler ürettikleri için zihnimizde 'Bu markalar kötüdür.' algısı oluştu. O yüzden, isimler kötü çağrışımlar oluşturuyor olabilir.

Marka karşılaştırmak yerine model bazlı karşılaştırma yapmak çok daha doğru. Her markada iyi ve kötü modeller olabiliyor aynı kategori içerisinde bile.

Razer'a da kaliteli demezsin. Razer kullanan 4 tanıdığım var, 3'ü şikayetçi. Gidip Rampage alaydım da Basilisk almayaydım diyorum hala.
Razer 3-4 yıl önce kötü bir markaydı ve abartılıyordu. Ancak günümüzde ürettikleri yeni nesil ürünleri oldukça kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı