Gamepower ve benzeri markaların ülkemizde popülerleşmesi

Ben fikrimi destekleyecek yandaş falan aramıyorum. Sizin fikirlerinizi, böyle markaları beğenip beğenmediğinizi öğrenmek istiyorum. Benim amacım kötülemek değil. Sadece popülerleşmesi beni üzüyor. Örneğin yurtdışında Cooler Master, Corsair, Thermaltake kasaları popülerken bizde Dark, Powerboost gibi kasalar popüler. Ben sadece ülkemizde kaliteli ürünlerin kullanılmasını istiyorum.
Ülkemizde alım gücü dış ülkeler kadar yükseklerde olmadığı için yaygınlaşmasına üzüldüğün markalar bize ilaç gibi geliyor. Keşke ülkenin godamanları zekatlarını verselerde hepimizi ihya etseler.

Benzer bir mouse diğerine göre yarı fiyatında, hatta daha ucuza satılıyorsa demek ki bir şeylerden kısılıyor, bu çok açık. Evet büyük markaların logosunun bile bir bedeli var ama o aradaki fark kadar değil. 150 TL'lik ürünü 2 yıl kullanmak mı daha karlı, 250 TL'lik ürünü 5 yıl kullanmak mı? Üstelik kullanılan ürün de daha kaliteli olmuş olacak.

Sadece Sosyal'de bile kalitesiz PSU'lardan sorun yaşayan bir sürü insan var, patlayanı da dahil. Ufacık bir araştırmayla bile bir sürü konu çıkıyor.

Garanti ise kullanıcı hatası mı diyecek, kabul mü edecek muamma.

Bakın hadi mouse, kulaklık gibi ekipmanları bütçe yetmiyorsa illa istiyorsanız yine bu tarz markalardan alın. Hadi bu tamam. Ancak bütün sistemi etkileyebilecek PSU gibi donanımları kaliteli tercih edin, lütfen. Gerekiyorsa ekran kartından kısın. Monitörler de aynı şekilde pahalı ürünler. Bunları da riske atmayın, kaliteli tercih edin derim.

Ben de size kısmen katılıyorum. PSU gibi ürünler en iyisi seçilmeli. Monitör de. Sonuçta sürekli değişen ürünler değiller. Kulaklık, klavye, mouse alınır ama kasa, PSU, monitör alınmaz. Gerçi büyük markaların da var öyle ürünleri.
Cooler Master Masterbox Lite 5 800 TL. Ama hava sirkülasyonu sıfır. Önyargıya karşıyım. Belki 400 TL'lik Gamepower kasa daha iyidir. O kasa da marka yüzünden satılıyor. En alınabilecek Cooler Master kasa 1200 TL PSU'suz. Büyük markalar o kalitelerini sadece "yüksek segmentte gösteriyor"
Sana neden katılayım, ASUS, MSI, SteelSeries, Bloody, Logitech gibi dev markalar 500-600₺ mouse satıyor en kötü Gaming mouse 200-250₺ aşağısı değil.

Gider adam Gamepower alır en fazla 150₺'ye en azından mouse görür. Kendim ROG pugio kullanıyorum, durumu olmayan alamaz bu yüzden kesinlikle Gamepower markası ve James Donkey gibi F/P ürünlerin arkasındayım.

PSU konusuna gelince,

Yok patlar eder şöyle böyle demeyin artık tamamen sallıyorsunuz ne dayanağının var ne de bunu yaşayan biri.
Kaldı ki garanti denen bir şey var.
PSU modelleri tabii ki bir FSP değil ama 200₺ ile 400₺ çok farklı işler.

Eğer işime gelmiyor diyorsan bir Türk firması kurun görelim, gerçi Everest markası var ancak beş para etmez.
Siz bu firmaları arkalamazsanız zaten satan 100-200₺ fazla fiyat ile satar rekabet yok diye.

Kesinlikle haklısınız. Ülkedeki herkes fiyat yüksek olunca iyi diyor. Peki ben onlara diyorum. MSI'ın 800 TL civarında bir klavyesi vardı. Tuşları aşınıyordu. Ama kimse ona bir şey demedi. Çünkü "MSI". Alınca da para verdiği için kötü bile olsa MSI kalitedir diyorlar. Aynı Mercedes tofaş'tan daha iyi gibi. Öyle ama ülkede tofaş binen mi daha çok yoksa Mercedes mi? Mercedes'in tofaş'la aynı fiyat olan arabalarını karşılaştırın bir de. Kısacası bu ülkede "Razer moruk" diyenler bitmedikçe kimse ekipman kullanamaz.

Son düzenleme:
Benzer bir mouse diğerine göre yarı fiyatında, hatta daha ucuza satılıyorsa demek ki bir şeylerden kısılıyor, bu çok açık. Evet büyük markaların logosunun bile bir bedeli var ama o aradaki fark kadar değil. 150 TL'lik ürünü 2 yıl kullanmak mı daha karlı, 250 TL'lik ürünü 5 yıl kullanmak mı? Üstelik kullanılan ürün de daha kaliteli olmuş olacak.

Sadece Sosyal'de bile kalitesiz PSU'lardan sorun yaşayan bir sürü insan var, patlayanı da dahil. Ufacık bir araştırmayla bile bir sürü konu çıkıyor.

Garanti ise kullanıcı hatası mı diyecek, kabul mü edecek muamma.

Bakın hadi mouse, kulaklık gibi ekipmanları bütçe yetmiyorsa illa istiyorsanız yine bu tarz markalardan alın. Hadi bu tamam. Ancak bütün sistemi etkileyebilecek PSU gibi donanımları kaliteli tercih edin, lütfen. Gerekiyorsa ekran kartından kısın. Monitörler de aynı şekilde pahalı ürünler. Bunları da riske atmayın, kaliteli tercih edin derim.
Ben zaten kalite tercih ederim bilindik marka, ancak 2000₺ aylık maaş ile kimse bu markalara yaklaşamaz bile. Gamepower markası bu yüzden tercih edilir, PSU süper demiyorum ancak kullanılmaz da değil.

Ben zaten kalite tercih ederim bilindik marka, ancak 2000₺ aylık maaş ile kimse bu markalara yaklaşamaz bile. Gamepower markası bu yüzden tercih edilir, PSU süper demiyorum ancak kullanılmaz da değil.

Ben rahatlık ve görünüş taraftarıyım. Tabii bir seneye bozulmazsa. Kalite de önemli. Kimse 500 TL'ye gidip Arctis 3 alamaz. Boğazından kısmazsa. Bu arada bir arkadaş var. Tutturmuş Arctis 3 diye.

Boş yapıyor sadece bir sonuca varmıyor.

Ne desem haklısınız bir de bana kaç tane kulaklık kullandınız diyor. Dosyalar baktım Gamepower kadar başka markaların bozuldu konuları da var. Teknoloji işi şans işi ama tutturmuş SteelSeries. Ben de seviyorum hatta Rival 3 almayı düşünüyorum ama Gamepower'ın iki katı fiyatı var.

Bu biraz bütçe meselesi bence HyperX Cloud 2 kulaklık kullandım. Bayadır da Gamepower Medusa kullanıyorum. Tamam HyperX daha kaliteli. Ancak HyperX’i aramadım hiç. Çünkü ben çok kullanmıyorum, bana yetiyor. Aradaki fiyat farkı şaka gibi asla değeceğini düşünmüyorum şahsen ben. Yani bütçen varsa düşünmezsin zaten. Ancak bir çok insanın bu tarz harcamaları düşük. Alt kalite ile idare etmek daha mantıklı geliyor bazen.

Ne desem haklısınız bir de bana kaç tane kulaklık kullandınız diyor. Dosyalar baktım Gamepower kadar başka markaların bozuldu konuları da var. Teknoloji işi şans işi ama tutturmuş SteelSeries. Ben de seviyorum hatta Rival 3 almayı düşünüyorum ama Gamepower'ın iki katı fiyatı var.
Ben razer electra V2 kullandım fiyatı 350₺ civarı ancak 1 saat kullansam baş ağrısı ve boyun ağrısı yapıyordu.

JD110 geçtim 6 saat kullanım yaptım aşşırı memnunum. Demek ki isteyen istediğinden zevk alır, Steelseries 2 ürünü. Kullanmış gelmiş aile şirketi gibi savunuyor işte. Ben severim de döverim de markamı, kötü ve iyi yanlarını ürünlerin hep söylerim.

Bende zamanında bir süre idare etsin sonra değiştiririm diye Gamepower luna kulaklık aldım 2 sene oldu hala kullanıyorum ve çok memnunum. Seslerde patlama, cızırtı yok en yüksekte kullanmama rağmen. Beraber oyun oynadığım arkadaşımda Logitech G933 var oyunlarda bazen bir sesler alıyorum o arkadaşım diyorduki ben duymuyorum ayak seslerini sen nasıl alıyorsun bende seninkinden alacağım diyordu ve gerçekten aldı o da Gamepower kulaklık kullanıyor şimdi gariptir. Yani bazı ürünleri gerçekten güzel çıkabiliyor.

Geri
Yukarı