Kötü Toplanan Sistem İçin Tavsiyeler

Jonas Kahnwald

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde Nvidia Geforce GT 730 DDR3 126 bit ve Intel core i5 7500 3.40 GHz CPU var ve ben bu sistemi topladığım için aşırı pişmanım. 4000 TL'ye yakın topladım monitör dahil. Ancak League of Legends dışında hiç bir oyunu düzgün grafiklerde oynayamıyorum, aşırı kasma vs. Ne yapmam gerek satabilir miyim? Ekran kartını yükseltmeliyim diğer oyunları oynayabilmek için (Sniper Ghost Warrior3, Apex Legends Battlefield 3 vb.) bir öneride bulunur musunuz lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde Nvidia Geforce GT 730 DDR3 126 bit ve Intel core i5 7500 3.40 GHz CPU var ve ben bu sistemi topladığım için aşırı pişmanım. 4000 TL'ye yakın topladım monitör dahil. Ancak League of Legends dışında hiç bir oyunu düzgün grafiklerde oynayamıyorum, aşırı kasma vs. Ne yapmam gerek satabilir miyim? Ekran kartını yükseltmeliyim diğer oyunları oynayabilmek için (Sniper Ghost Warrior3, Apex Legends Battlefield 3 vb.) bir öneride bulunur musunuz lütfen.
İşlemciniz Rx 570 ve Rx 580 almanıza elveriyor. Alırsanız her oyunu rahatlıkla yüksek ayarlarda akıcı bir biçimde oynayabilirsiniz.

RX 570 alabilirsiniz. 770 TL'ye kadar düşmüş. 4 aydır bu modeli kullanıyorum ve ne ısınma nede başka bir sorun yaşamadım. Tek fanlı olmasına takılmayın. Bir defa wattman hatası aldım ve o da yazılımsal bir sorunmuş sanırım. Adrenalin 19.6.1 sürücüsünü baştan kurulum yaptım ve birdaha böyle bir hata almadım. PSU'nuzu kontrol edin. Zira RX 570'in 150W'ı aşabilen bir kart olduğunu düşünürsek, minimum 450 veya 500W sertifikalı bir PSU'ya sahip olmanız gerekmekte.

Son düzenleme:
İşlemcin güçlü, mantıken anakartın da el veriyordur yükseltmeye ve herhalde RAM 8 GB. Tek yapman gereken elindeki ekran kartını satıp en az günümüz oyunları için RX 570 veya GTX 1050 Ti ayarında bir kart alman. Elindeki kartı da satarsan bunun sana günahı 500-600 TL gibi bir şey tutar.

İşlemcin güçlü, mantıken anakartın da el veriyordur yükseltmeye ve herhalde RAM 8 GB. Tek yapman gereken elindeki ekran kartını satıp en az günümüz oyunları için RX 570 veya GTX 1050 Ti ayarında bir kart alman. Elindeki kartı da satarsan bunun sana günahı 500-600 TL gibi bir şey tutar.
1050 Ti mi yoksa RX570 mi?
Birde halen garantisi devam ediyor 2 ay falan kullandım ekran kartını o kadar ucuza mı gider cidden :(

1050 Ti mi yoksa RX570 mi?

Birde halen garantisi devam ediyor 2 ay falan kullandım ekran kartını o kadar ucuza mı gider cidden :(
1050Ti kullanıcısı olarak yeni nesil oyunlarda yetersiz kalıyor. RX 570 çok daha güçlü bir karttır. Arkadaşların tavsiyesi oldukça iyi RX 570 iyi bir seçim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı