Köyde nasıl gelişebilirim?

Tahmin ediyordum zaten, çoğu şehirlinin köye anneannesi gibi akrabaları sayesinde erişimi bulunuyor ama çoğu köylünün şehre erişimi olamıyor böylece köyde cahil kesim artabiliyor. Benim bu konu sahibine eğer mesajımı dikkatli okursa verebileceğim en iyi tavsiye; benim de gözlemlediğim kadarıyla köye kısılıp kalmamaktır şehre de çok bağlanmamaktır. Şu an yönetimde söz konusu olan hükümetin kararları neticesinde nüfusun %96 gibi bir rakamı şehirlerde yaşamaktadır. Dolayısıyla şehrin imkanları köye oranla çok daha sağlamdır çoğu köyün okulları eski binaya sahipken şehirde çok daha modern okullar mevcuttur kısacası okumak ve araştırmak için imkanları gereği şehir ama yaşamak için ise en iyisi köy hayatı diyorum. Köy hayatında ise geniş bahçeli evler tercih edilmelidir şehirde ise bulunabilirse müstakil olmazsa geniş apartman veya siteler. Ayrıca artık taşımalı eğitimden dolayı ister istemez çocuklar ilçelere veya şehirlere okumaya gidiyorlar yani sosyalleşmek için de şehirler biçilmiş kaftandır çünkü kafa dengin çok olur. Köylüler ise çiftçi kesimdir herkes uyuşamayabilir.

Merhaba bazı nedenlerden dolayı yazın köyde kışın şehirde yaşıyorum 16 yaşındayım.
Şehirde 3 4 ay kalıyorum ve çoğunlukla köyde yaşadığım, için artık kendimi cahil gibi hissediyorum. Sormak istediğim kendimi köyde nasıl daha geliştirebilirim? Kıyafetler bakımından falan falandan tam köye alıştım.

( Köyde yeni nesil sistem aldım arada oyun oynuyorum Valorant falan :d )

Muhtemelen sen 18 yaşından küçüksün ve yüksek ihtimal ile akrabalarında kalıyorsunuz ya da köyde eviniz var yazın akrabalarına yardım etmek için ziyarete geliyor kışın ise köyde doğal gaz olmadığı için gidiyorsunuz.

16 yaşındasın ama günümüzde cahilliğin köyde olmayla alakası olmadığını kavrayamamışsın. Şehirde yaşayanlar çok mu akıllı? Yani hani öyle bir algı var ki köy denildiği zaman zombi gibi yaşayan insanların olduğu teknoloji yoksunu elektrik olmayan suyu zor bulan bir kavmin yaşadığı yer sanki 😀

Sen buralarda takıl, konu aç. En azından cahil gibi hissetmezsin.
Yaw hocam ne alaka benim sorum Sosyal hayattan çok uzağım Sadece çiftçilik ile uğraştığım için " cahil gibi hissediyorum" dedim. Bide köyde sıkılmam için gidip sistem aldım oyun oynarım diye bu 2 si dışında bişey yapmıyorum yani

Okul mu kaldı reis bilseydim böyle olucagini okurdum diplomamı alırdım sonra tekrar köye gelirdim

İki dumbell ile çok rahat spor yapabilirsin. İnternette bolca program mevcut. Yazılım konusunda ise şehirde indir videoları köye gidince izle çalış. Başlangıç olarak Python, Java ve C+ öneririm.
Köye internet çekmeyi unutmadık herhalde 😁

Okulu bıraktıysan ve geri başlamayacaksan yapacağın en iyi şey çiftçilik üzerine odaklanmak ki bunu da yapmışsın. Maalesef köyde genç nüfus yok yazın ben de bazen giderim yaşıtım toplasan 3-4 kişi vardır 60 nüfuslu köyde. 18 yaşına gelene kadarda bir şey çıkmıyor maalesef. En azından 18 yaşına gelirsen kendine bir araç alır ara sıra şehir merkezine gidersin.

Ne yapsın mesela reis? 😀 Tabiat anayı deneyimlemek için köyün nehrinde yüzerken ağaçları mı seyretsin?
Wufjwjdhejajd şurada Baraj var gidip yüzme öğreniyim. ( Daha önce suya girmemiş biri olarak )

Hocam bir çift dumbell ile çok iyi yerlere gelinebilir spor konusunda onun dışında kitap okuyun ve ders çalışın ama eğer iyi bir lise/üniversite vs kazanınca taşınamama gibi bir durumunuz var ise hayvancılık yapın veya iş öğrenin iş öğrenmek çok önemli.
Reis ekin zamanı taş topluyoruz ekin temiz olsun diye ben taşları dumbell diye kaldırım shfjskdnejna

Doğayı keşfet.
Dağlara mı cikiyim karşıki dağlar jandarma jandarma

Tahmin ediyordum zaten, çoğu şehirlinin köye anneannesi gibi akrabaları sayesinde erişimi bulunuyor ama çoğu köylünün şehre erişimi olamıyor böylece köyde cahil kesim artabiliyor. Benim bu konu sahibine eğer mesajımı dikkatli okursa verebileceğim en iyi tavsiye; benim de gözlemlediğim kadarıyla köye kısılıp kalmamaktır şehre de çok bağlanmamaktır. Şu an yönetimde söz konusu olan hükümetin kararları neticesinde nüfusun %96 gibi bir rakamı şehirlerde yaşamaktadır. Dolayısıyla şehrin imkanları köye oranla çok daha sağlamdır çoğu köyün okulları eski binaya sahipken şehirde çok daha modern okullar mevcuttur kısacası okumak ve araştırmak için imkanları gereği şehir ama yaşamak için ise en iyisi köy hayatı diyorum. Köy hayatında ise geniş bahçeli evler tercih edilmelidir şehirde ise bulunabilirse müstakil olmazsa geniş apartman veya siteler. Ayrıca artık taşımalı eğitimden dolayı ister istemez çocuklar ilçelere veya şehirlere okumaya gidiyorlar yani sosyalleşmek için de şehirler biçilmiş kaftandır çünkü kafa dengin çok olur. Köylüler ise çiftçi kesimdir herkes uyuşamayabilir.

Muhtemelen sen 18 yaşından küçüksün ve yüksek ihtimal ile akrabalarında kalıyorsunuz ya da köyde eviniz var yazın akrabalarına yardım etmek için ziyarete geliyor kışın ise köyde doğal gaz olmadığı için gidiyorsunuz.
Way anam babam bu adam bir harika, hayatımın yarısını biliyor ama hepsini yanlış biliyor

Hocam yapıcam şeyler

1 Okuma kitabı almak.
2 dumbell 2x5 almak

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı