Köyde zorbalık

Kavga kapına gelmiş ise ulu orta bir yerde kavganı edeceksin. Bak sana yaşadığım bir olayı anlatayım. Aylak bir serseri grubu kahve açmıştı. Kendi sazan arkadaşları dışında giden yoktu. Vasat bir yerdi, bizi de davet ederlerdi. Bir tane veledi zina ürünü çocuk vardı hemşerileri. Babası gemide, anası orada burada sürten birisiydi kısaca böyle bir ailenin çocuğuydu. Bu davranışları yapmaya müsaitti. Kardeşi de öyleydi. Neyse bu çocuk benden 3 yaş büyüktü sanırım. Orada arkadaşına yaranmak, havalı gözükmek için şımarıyor, dayınalıyor. Bir gün bana da bulaşmaya başladı. Bir, iki ve üç derken baktım bu rahat durmayacak. Mekanda döversem hepsi dalar mı diye ölçtüm. Mekandakiler işin şaşaklı tarafındaydı. Neyse ben durumu çözdüm, bu lavuğa dalacağım dedim. Sonra kapalı bir havanın olduğu gün bunun yine dayaklık hareketleri başlamıştı. Bana da salça oldu arkadaş, bak seni döverim g. Ten bacak dedim :D Arkamı döndüm, bizim fırlama arkadan geldiği gibi yapıştırdım. Mekanda yarım kat kadar boşluk vardı onu dizimle yere saldım oradan ve fena şekilde dövdüm. İnanır mısın hem o mekandakiler, hem de o kuzu kesildi o an orada. Zaten onu aşağı düşürme şeklini görünce herkesin aklı gitti. Çocuk dayağını yedi, beni üstünden aldılar. Bir daha böyle şeyler yapmadı. Gögüs kafesi uzunca süre ağrımış bana söyledi garibim, bana kanka çekmeye başladı. Burada diğer zina ürünü kardeşini de dövdüm. Gelip bizim sokakta, okulda şımarıyordu abisine güveniyordu. Dayak bunlara hediye diyerek kendi sokağında dövdüm. Bizim sokağa sadece akşam akrabasına gitti. Uslu çocuk oldu bildiğimiz. Benim de ailem benden illah etti kavgalarım yüzünden ama gerçekten vasat insan çoktu. Şımarık veya ilgisiz büyütülen çocuklar hep böyleler.

Kardeşim ben ne düşünerek bakarsan o tip bir insanım. Birkaç şey hariç her şeyi denedim o denemediklerimde asla denemeyeceğim şeyler.

Uğraşıyorlar mı senden güçsüzler mi önce git kuzeninin ailesine anlat. Onların haberi olsun. Sonra bekle yeniden gelip senle uğraşsınlar. Kavga çıkar laf etmedik diye ne zannettiniz vs diye. Kavgada kazanan sen olursan bir daha senin yakınından geçmezler ha kaybeden sen olursan git ailene söyle kuzenimin arkadaşları dövdü de kuzeninin ailesine söylediklerinde kuzenin arada kalacak ama o söylemişti yine böyle çocuklar vs vs derken kuzeninin senin tarafına gelecek ve her türlü kazanan sen olacaksın çünkü bu sefer tek değilsin aile baskısıyla yapmayın lan diyecek kuzenin olacak.

Benim buralar eskiden hiç temiz değildi. Çocukken mahallede kekolar kendini bir şey sanar kendinden 10 20 yaş küçük çocukları korkuturlardı. Bizim bir abimiz var Faruk abi, bizi çok severdi ona güvenerek kimseden korkmazdık o kekolarda bize gelip bir şey yapamazdı. Bunların en rezilinin bir kardeşi vardı adı X olsun. Bu X bizle yaşattı ve sokaktaki çocuklara marketten cips çalarak yaranırdı. Bu X kendine 7 8 kişilik bir grup kurmuştu ve bildiğin yaşıtı arkadaşlarını dövüyordu sebep sen beni dövemezsin abim var. Ben ve en yakın arkadaşım gidip çocukları uyarıyorduk ama nafile çünkü hepsine benim abim böyle kavga olursa söyleyin adam toplarız falan diyordu, sanki futbolcu kartını çalanı dövdürecek. Bu X bayağı bayağı bizi kıskanıyordu ve arkadaşlarımızı çalıyordu, bizde onla takılanda akıl yoktur diyerek umursamıyorduk. 5 10 kuruşa futbolcu kartı alıp kartına oynardık ve bizdeki şans gereği bunlarda kart bırakmazdık. Bunlar bilene bilene bize plan yapmışlar yakalayıp dövecekler. Bende en yakın arkadaşımla kart oynuyorum kapının önündeyiz kaldırımdayız birde kar yağmış ortam mükemmel. Hiç unutmam 5i aynı anda taşlı kar topu attı ne olduğunu anlayana kadar üstümüze atladılar. O kargaşada hiç durmadık gerek ben birinin elini ısırdım gerek birinin kafasını kara bastım gerek biz dayak yedik derken "oğlum siz kime bulaşıyorsunuz lan" sesi geldi 3ü kaçtı 2si adamın elinde kaçsalar kaçarlar ama 2 metre izbandut gibi adam o korkuyla öyle bekledi 2si. O X bekleyenler arasındaydı. Adam gitti ikisini koydu karşımıza bize baktı 3 4 kere vurun dedi biz bir şey yapmadık o vurun dedi biz bir şey yapmadık. Gideceksiniz tüm kartlarınızı vereceksiniz dedi 2si gitti 10 dakika sonra 5 kişi geldiler kartları verdiler korkudan biz kardeşiz biz böyleyiz vs diyorlardı. Güvendikleri o abileri yani X'in abisi fıs çıkınca o çocukla takılmayı kestiler bizle takılmaya başladılar.

Olaylardan sonra X tek kaldı, bu sefer 10 kişiyi kıskanıyordu kısanıyor çünkü anlatacağım saçmalığı yaptı. Bizim burada caddede pazar kuruluyor, sokak girşindeki pazarcı namaza gidiyor ve tezgahı boş bırakıyor. Bu X gidiyor kutudaki 200 lirayı alıyor(yıl 2009)... Pazarcı gelince farkediyor ve herkese soruyor. Bizim X abisine söylüyor bunlara suç atalım diye 20 yaşındaki ucube gidiyor abi bunlar aldı diyor adam bizi korkutuyor söyleyin diyor 8 10 yaşlarındaki çocukları sorguluyor. Bizim o abi Faruk abim geliyor pazarcıyla konuşyor gidiyor tezgaha bakıyor tam arkada belediyenin deposunun kameralarını görüyor. O anda X'in ve abisinin bir tüyüşü var... Garip eski hikayeler ama o kendini zorba sananlara asıl zorbalığı gerektiğinde biz yapıyorduk

Kavga geldiğinde kaçamazsın ama kavga gelmeden önce kaçabilirsin. Tavsiyem başka yollar bulman. Bulamazsan Tanrı bu kollara niye kas takmış sorusunun yanıtını ver.

Son düzenleme:
Konyadayim hocam.

Uzaksınız ama ya ):

Kardeşim ben ne düşünerek bakarsan o tip bir insanım. Birkaç şey hariç her şeyi denedim o denemediklerimde asla denemeyeceğim şeyler.

Uğraşıyorlar mı senden güçsüzler mi önce git kuzeninin ailesine anlat. Onların haberi olsun. Sonra bekle yeniden gelip senle uğraşsınlar. Kavga çıkar laf etmedik diye ne zannettiniz vs diye. Kavgada kazanan sen olursan bir daha senin yakınından geçmezler ha kaybeden sen olursan git ailene söyle kuzenimin arkadaşları dövdü de kuzeninin ailesine söylediklerinde kuzenin arada kalacak ama o söylemişti yine böyle çocuklar vs vs derken kuzeninin senin tarafına gelecek ve her türlü kazanan sen olacaksın çünkü bu sefer tek değilsin aile baskısıyla yapmayın lan diyecek kuzenin olacak.

Benim buralar eskiden hiç temiz değildi. Çocukken mahallede kekolar kendini bir şey sanar kendinden 10 20 yaş küçük çocukları korkuturlardı. Bizim bir abimiz var Faruk abi, bizi çok severdi ona güvenerek kimseden korkmazdık o kekolarda bize gelip bir şey yapamazdı. Bunların en rezilinin bir kardeşi vardı adı X olsun. Bu X bizle yaşattı ve sokaktaki çocuklara marketten cips çalarak yaranırdı. Bu X kendine 7 8 kişilik bir grup kurmuştu ve bildiğin yaşıtı arkadaşlarını dövüyordu sebep sen beni dövemezsin abim var. Ben ve en yakın arkadaşım gidip çocukları uyarıyorduk ama nafile çünkü hepsine benim abim böyle kavga olursa söyleyin adam toplarız falan diyordu, sanki futbolcu kartını çalanı dövdürecek. Bu X bayağı bayağı bizi kıskanıyordu ve arkadaşlarımızı çalıyordu, bizde onla takılanda akıl yoktur diyerek umursamıyorduk. 5 10 kuruşa futbolcu kartı alıp kartına oynardık ve bizdeki şans gereği bunlarda kart bırakmazdık. Bunlar bilene bilene bize plan yapmışlar yakalayıp dövecekler. Bende en yakın arkadaşımla kart oynuyorum kapının önündeyiz kaldırımdayız birde kar yağmış ortam mükemmel. Hiç unutmam 5i aynı anda taşlı kar topu attı ne olduğunu anlayana kadar üstümüze atladılar. O kargaşada hiç durmadık gerek ben birinin elini ısırdım gerek birinin kafasını kara bastım gerek biz dayak yedik derken "oğlum siz kime bulaşıyorsunuz lan" sesi geldi 3ü kaçtı 2si adamın elinde kaçsalar kaçarlar ama 2 metre izbandut gibi adam o korkuyla öyle bekledi 2si. O X bekleyenler arasındaydı. Adam gitti ikisini koydu karşımıza bize baktı 3 4 kere vurun dedi biz bir şey yapmadık o vurun dedi biz bir şey yapmadık. Gideceksiniz tüm kartlarınızı vereceksiniz dedi 2si gitti 10 dakika sonra 5 kişi geldiler kartları verdiler korkudan biz kardeşiz biz böyleyiz vs diyorlardı. Güvendikleri o abileri yani X'in abisi fıs çıkınca o çocukla takılmayı kestiler bizle takılmaya başladılar.

Olaylardan sonra X tek kaldı, bu sefer 10 kişiyi kıskanıyordu kısanıyor çünkü anlatacağım saçmalığı yaptı. Bizim burada caddede pazar kuruluyor, sokak girşindeki pazarcı namaza gidiyor ve tezgahı boş bırakıyor. Bu X gidiyor kutudaki 200 lirayı alıyor(yıl 2009)... Pazarcı gelince farkediyor ve herkese soruyor. Bizim X abisine söylüyor bunlara suç atalım diye 20 yaşındaki ucube gidiyor abi bunlar aldı diyor adam bizi korkutuyor söyleyin diyor 8 10 yaşlarındaki çocukları sorguluyor. Bizim o abi Faruk abim geliyor pazarcıyla konuşyor gidiyor tezgaha bakıyor tam arkada belediyenin deposunun kameralarını görüyor. O anda X'in ve abisinin bir tüyüşü var... Garip eski hikayeler ama o kendini zorba sananlara asıl zorbalığı gerektiğinde biz yapıyorduk

Kavga geldiğinde kaçamazsın ama kavga gelmeden önce kaçabilirsin. Tavsiyem başka yollar bulman. Bulamazsan Tanrı bu kollara niye kas takmış sorusunun yanıtını ver.
Yok kafaya taktım dövecem bunları ben.

Merhaba
Konu şu:
Köyde bir çocuk grubu var, hep bana laf atıyorlar enseme vuruyorlar itip kakıyorlar. Ben ise korktuğum için hiçbir şekilde karşılık veremiyorum oysaki adamlara baksan çoğu benden güçsüz veya zayıf fakat kavga etmeme sebebim annem ve babam, kavga ettiğimi duysalar beni parçalarlar, yaklaşık bir yıldır böyle kavga etmemden nefret ederler, bir diğer sebebi ise başıma iş açabilirler çünkü bu çocuklar bayağı bildiğin belalar, daha kötüsü kuzenim bunlarla takılıyor kaç kere dedim bu pisliklerle takılma diye, fakat halen bu mahlûklarla takılıyor.

Yardım edin kavga etmekten korkuyorum ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.
Hocam direk bir gruplarsa birşey yapamazsın. Bence en iyisi sende bir gruba bir gir. Ayrıca ailen in yaptığı şey çok saçma. Sana destek çıkmaları gerekirken kızacaklarsa olmaz olsun böyle iş.

Birinin boğazına yapışıyorsun, duvara dayıyorsun. Sağlam bi' dayak atıyorsun, yettiğini anladığın zaman çocuğu bırakıyorsun. İz çıkarmamaya çalış, karnına falan odaklan ki ailesi yediği dayağı fark etmesin, sonra gelip küçük çocuktan (cüssesi senden küçük diye diyebilirler) ne istedin diye azarlarlar. Çocuk dayağın bittiğini anladığı an da ensesine okkalı bir şaplak atıyorsun, o kızarıklık çok güzel oluyor. Görev tamamdır, selam versen selamını almazlar artık :)

Bunun dışında başka yöntem yok maalesef, aileye söylesen iplemezler, daha çok dalga geçerler. Hacıya hocaya söylesen yine iplemezler, kendi aileni aracı etsen süt kuzusu bellerler direkt. Dayak yiyecek olsan dahi bu paşalara bir kez daldın mı, bir daha bulaşmazlar rahat rahat. Bol şans.

Düzenleme: Söylemeyi unutmuşum önce ailene sonra kuzeninin ailesine söyle, en son da veletleri uyar bir kere daha yaparsanız meydan dayağı yersiniz diye. Öbür türlü büyükler size kızabilir, böyle yaparsan mesuliyeti onlara yüklersin hocam.

Hocam gidin bir tanesini kıstırın eşek sudan gelinceye kadar, mosmor olana kadar, kan içinde kalana kadar dövün. Sapanla vs. taşlayın. Yoksa daha sonra çok sıkıntı yaşarsınız. Hayat bazen böyle. Kendinizi çiğnetmeyin.

Geri
Yukarı