Sınıfta Zorbalık

Rehberlik hocasına gidip adımı vermesseniz sevinirim diye şikayet edin işiniz kolaylaşsın.
Lise 1 de dersleri düzgün dinletmiyorlar diye arkadaşımla öyle yapmıştık. Zaten vukuatları olduklarindan başka sınıfa geçirdiler.

Haksız değilsiniz ama bir de benim açımdan düşünün :D. Okul çıkışında mağarada doğmuş liselilerle mi kavga edeyim?
Yok hocam sizin yapacağınız iş değil. Böyle tipler ya gürbüzdür ya da arkasına güvenen kekolardır. İki durumda da senlik iş değil. Daha büyük adam lazım. Bu arada eğer senin dediğin gibi sınıfta gülüyorlarsa arkadaşa, ve sana da günaydın bile demiyorlarsa şikayet ettiğin zaman o arkadaşı savunacaklardır. Maalesef eğer aşiret değilseniz size dokunmayan yılana bin yaşasın diyip geçmekten başka çare yok :)

Sınıfımda serseri tipli zorba bir çocuk var. Klişe bir hikaye olacak ama, savunmasızları rencide ediyor, şiddet uyguluyor. Kötü olan ise sınıfta 'zeki' olarak adlandırılan bireyler de bu duruma gülüyor. Kendim engellemeye çalıştım, tabii ki gereksiz kahramanlıktan kaçınarak. Ama nafile. Belirlediği kişileri rencide etmekten haz alıyor. Hocaya şikayet etmekten de çekiniyorlar. Hocaya şikayet etseler de fazla yararı olmayacak çünkü elemanın karakteri az çok belli. Ama şikayet edecek kişi olmayı planlıyorum. Şikayet ettiğimi kendisine dile getireceğim ki diğerlerinden şüphelenmesin. Konu hakkında deneyiminiz var ise memnuniyetle dinlerim. Teşekkürler.
Şikayet etmeyi "ispitlemek" olarak görmeyin. Şikayet, sınıf düzenini bozan bir duruma hakkını savunmaktır.

Geri
Yukarı