Kola 43 TL oldu!

50 kuruş çizi idi galiba bir kaç yıl önce, şimdi 7 TL teklisi hatırladığım 25 TL de paketlisi.

14 kat Enflasyon, @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @Jiw @ZCPS21 @Framboğaz

şöyle hesap ediniz, misal nominal diye 50 kuruşluk olduğu dönemi almak daha doğru olur.

Misal hani muhalefet kanalları muhalefet figürleri muhalefet INFLUENCER YOUTUBER GAMER falan hep bir ay öncesin iki ay öncesin baz alırlar ya, Kandırmakla alakalı sık başvurulan bir taktiktir. Bu sayede Enflasyon düşük algıda gösterilir.

Şimdi 700 / 50 = 14 yani 14 kat.

50 kuruş nominal kabul edildiğine göre, %100 50 kuruş olunca, %1300'de 7 TL oluyor.

%1300 enflasyonu anlamayacak kadar muhakemeden melekeden idrakten yoksun bir millet olduğu içinde, normal geliyor.

Enflasyonu sürekli olan bir şey zannediyorlar, Aylık enflasyon diye falan bir uyduruk kaydırıkları var.

Enflasyon nominal duruma göre baz alınır, Haliyle her seferinde nominal ile de oynandığı için

O kendini çok akıllı zanneden Türk milleti pardon Türk psikiyatri hastaları, idrak edemiyor.

%1300 Enflasyon düşünün.
Hocam şunu da dahil etmek gerekiyor. Kaliteden de kısıyorlar.
Aynı kalitede olsa daha pahalı olacak. Bir de gramaj da azalıyor bazı ürünlerde.
Bir ara habere de çıkmıştı.
İnternet işi uyduyla da halloluyor her türlü, ayrıca uluslararası sularda fiberinden internet yok mu sanıyorsun elbette var 🤣 Avustralya bazı ada ülkeleri interneti nereden kullanıyorlar sanıyorsun yani 🤣 var kardeşim var internet sıkıntısı diye bir şey yok.

@One Face ABD'de üniversitelerin sürüsü çöp, eğitim tam felaket ABD'de sadece bir kaç oturmuşun üniversiteler var MIT STANFORD bla bla, @One Face Sağlık sistemi hem rezalet hem de insanlar bir çok sağlık hizmeti için KANADA'ya gitmek durumunda kalıyorlar.

Evet alıyorlar onu diyorsan @One Face kurduğu ülkeye adamın ailesinin turistik vize alıyorlar vize ücretin ödüyorlar falan evet öyle durum var.

ABD sanıldığı gibi değil, Hani KYK borcu var ya Türkiye'de, Ha işte Amerika'da da öğrenim kredisi alan gençler geberiyorlar ödemek için falan, Hakikaten geberdikleri gibi de bir de üstüne ödeyemedikleri krediler yüzünden per perişan sokaktalar?

Ama şöyle dersen, sağlık o yeh falan, Amerikan sağlık sistemi çok hantal ağır ve rezalet olduğu gibi, çok da pahalı ve uçuk fahiş fiyatlarda.

@One Face Zaten her şeyi sorun bu ülkenin ya nesini konuşacaksın, Irak Afganistan Kuzey Afrika Ortadoğu giden askerler örneğin, bunlara bir söz veriliyor misal diyelim.

Dedektif olabilirsin, İşte sana iş verirken öncelik tanırız şöyle bakarız böyle bakarız misal atıyorum.

Gazileri falan çöpe atar gibi attıkları gibi, üstüne birde halkta da bir gazi karşıtlığı dahi var.

@One Face Benim izlenimlerim dersen gördüklerim dersen, abi Amerikan toplumu çok sadist böyle cani gibi, ama Türkiye'den biraz farklı, Türkiye'de erdem şeref falan çakarlar hani o değerler altına sığınırlar.

Ama amerikan toplumu öyle değil, doğrudan sadizme falan sarılıyorlar.

Suç mafya kartel abi çok fazla, Amerikan toplumu tümden zaten çökük tam yoz bir toplum.

Amerika'da uyuşturucu tecavüz katliamlar, misal Amerika'da okul basıp çocukları öldürmek gibi bir suç geleneği var, Eline silah alan takılıyor muhabbeti.

Yada Amerika'da okullarda pedofili falan yapılıyor çocuklara, Yahu Türkiye'de hadi olmadı diyelim.

Lakin Amerika'da Aileler silahlandı ya, çocuklarımızı almaya gelirseniz evlerimizde bekliyoruz vurururuz diye falan.

@One Face şaka değil hakikaten zorla çocukları alıp trans ailelere verecekler diye Amerika'da aileler silahlanıyor ultimatom veriyor, eyaletler tasarıyı geri çekiyor, kolluk kuvvetleri bırakıyor bu işi falan. Ne saçmalıklar dönüyor.

Amerika'da misal gentrifikasyon var, milletin evine malına mülküne el koyup yaka paça sürüyorlar falan neler neler muhabbetleri Amerika cehennem gibi düşün yani.
Biliyorum. ABD'de 4000 tane mi ne üniversite varmış. Çoğu çöp ama adamların dünya ilk yüz listesinde bile bir sürü ünisi var.

ABD'de mi yaşıyorsunuz? Bu kadar olaylar döndüğünü bilmiyordum.

Evet. Bir yerde okumuştum. Ne kadar doğru bilemem ama NBA oyuncuları destekleediği çete falan oluyormuş ama sözleşmeleri gereği mi ne gizli tutuyorlarmış sanırım.

Benim anlamadığım diyelim ki senle ben anlaştık. Ülkemizi kurduk. Kim niye bizden vize alsın?

Bir de yurt dışı olarak hangi ülkede yaşamayı, okumayı tavsiye edersin?
ABD hem pahalı hem de anlattığınız gibi çok sıkıntılı.

Kaliteden de kısıyorlar.

Bu yıllardır bilinen bir şey, ülkemizdeki çoğu ürün kalitesiz maalesef. En basitinden Türkiye'de kahve ve çikolata çok pahalı ürünler. Çikolatalar 5-8 TL gibi bir fiyata satılıyor, aynı şekilde granül kahve adı altında kahveler de 4 TL'ye satılıyor. Mesela bunların hiçbirisi tam kalitesinde değil ve ülkemizdeki çoğu ürün de aslında böyle. Tam kalitesinde yapılmış ürün olsalar muhtemelen fiyatından dolayı satın alamayız.

Bu yıllardır bilinen bir şey, ülkemizdeki çoğu ürün kalitesiz maalesef. En basitinden Türkiye'de kahve ve çikolata çok pahalı ürünler. Çikolatalar 5-8 TL gibi bir fiyata satılıyor, aynı şekilde granül kahve adı altında kahveler de 4 TL'ye satılıyor. Mesela bunların hiçbirisi tam kalitesinde değil ve ülkemizdeki çoğu ürün de aslında böyle. Tam kalitesinde yapılmış ürün olsalar muhtemelen fiyatından dolayı satın alamayız.
Hocam yani Avrupada'ki gibi adam akıllı kaliteli bir şeyler yapılsa ve gramajdan da kısıyorlar, onu da eskisi gibi yapsalar şu an ki fiyatların 2-3 katı olur. Belki de daha fazla.
Yani arkadaşın dediğinin aksine enflasyon %2000'den bile daha fazla.

Ya bi de şöyle bir şey var. Konuda geçti ya. Almanyai Fransa gibi yerlede olsa %3-%5 enflasyona millet çok ağır tepki veriyor falan diye.
Tamam haklarımızı savunacağız ama bu da çok aşırı bir davranış gibi geliyor bana.
Mesele yöneticide bitiyor. Enflasyon yüz bin olsun adam benden olsun, ben ne yiyorsam ondan yesin çok bir sıkıntı olmaz bence. Çünkü ekonomi her zaman iyi kalacak, her zaman iyiye gidecek diye bir şey yok.

ABD'de bir ay kadar bulundum Michigan'da, New Jersey falanda bir iki gezdim tabi.

ABD'de çeteler, eskinin dazlakları şu Neo Naziler, İtalyanlar yada Sicilyalılar diyelim, Ruslar Müslümanlar bunlar her ne kadar ABD'de günümüzde de az biraz varlık gösterseler de?

Şimdilerde New York gibi Detroit gibi, Ya da Meksika sınırı yerler misal oralarda Meksika karteller dahi cirit atıyor.

Metropol şehirlerde zaten çeteleşme sokağın bir gerçeği, GANGSTA kültürün hakim, zaten uyuşturucu kokain amfetamin sayısız uyuşturucu furyası sarmış durumda.

Suç zaten almış başını gitmiş, İnsanlar yüksek gelir sınıfın olduğu yerlere kapağı atmaya çalışıyor oralardan ev sahibi olmaya falan çalışıyor.

Amerika'da Yüksek gelirli insanlar bir yerde düşük gelirliler bir yerde, Filmler hep Amerika'nın yüksek gelirli insanların olduğu yerleşkeleri yerleşimleri kasabaları falan gösteriyor.

NBA oyuncuların muhabbetleri beyzbol ve Amerikan futbolu, Ya özetle çok büyük bir yozluk hakim tamamen yoz ABD yani.

@One Face Yahu alacağı adamın kendini özel hissetmek ya pazarlama marketing ya, Neden o adamın ailesiyle kurduğu ülkeden vize alıyorlar, Eğlencesine furya ya.

Aynı şekilde sen yapsan öyle bir şey sendede aynısı olacak da, ülke kurmakla alakalı anlayamadığın şey şu senin.

Sen şu an evinden yazılım işi yapıyor musun? diyelim misal, Tapusu senin üstüne ya? Ama istenildiği zaman devlet senden alabilir onu, Ha işte kendi ülken olduğunda kimse senden onu alamıyor kardeşim.

Diyelim kurdun ülkeyi sahipsiz bir toprak da ya da işte uluslararası sular da yada bir ada?

Mülkün var ya, yazılımla sen ihraç ediyorsun, karşılığında para alıyorsun ya?

O parayla da ihtiyaçlarını karşıladığın gibi, kendinde tarım yaparsın kendinde her şeyi yaparsın olay bu kadar basit.

@One Face yani dört beş kişiden oluşan bir ailesiyle atıyorum kendine ülke kurabilir yani.

Hocam şunu da dahil etmek gerekiyor. Kaliteden de kısıyorlar.
Aynı kalitede olsa daha pahalı olacak. Bir de gramaj da azalıyor bazı ürünlerde.
Bir ara habere de çıkmıştı.

Biliyorum. ABD'de 4000 tane mi ne üniversite varmış. Çoğu çöp ama adamların dünya ilk yüz listesinde bile bir sürü ünisi var.

ABD'de mi yaşıyorsunuz? Bu kadar olaylar döndüğünü bilmiyordum.

Evet. Bir yerde okumuştum. Ne kadar doğru bilemem ama NBA oyuncuları destekleediği çete falan oluyormuş ama sözleşmeleri gereği mi ne gizli tutuyorlarmış sanırım.

Benim anlamadığım diyelim ki senle ben anlaştık. Ülkemizi kurduk. Kim niye bizden vize alsın?

Bir de yurt dışı olarak hangi ülkede yaşamayı, okumayı tavsiye edersin?
ABD hem pahalı hem de anlattığınız gibi çok sıkıntılı.

ABD'de bir ay kadar bulundum Michigan'da, New Jersey falanda bir iki gezdim tabi.

ABD'de çeteler, eskinin dazlakları şu Neo Naziler, İtalyanlar yada Sicilyalılar diyelim, Ruslar Müslümanlar bunlar her ne kadar ABD'de günümüzde de az biraz varlık gösterseler de?

Şimdilerde New York gibi Detroit gibi, Ya da Meksika sınırı yerler misal oralarda Meksika karteller dahi cirit atıyor.

Metropol şehirlerde zaten çeteleşme sokağın bir gerçeği, GANGSTA kültürün hakim, zaten uyuşturucu kokain amfetamin sayısız uyuşturucu furyası sarmış durumda.

Suç zaten almış başını gitmiş, İnsanlar yüksek gelir sınıfın olduğu yerlere kapağı atmaya çalışıyor oralardan ev sahibi olmaya falan çalışıyor.

Amerika'da Yüksek gelirli insanlar bir yerde düşük gelirliler bir yerde, Filmler hep Amerika'nın yüksek gelirli insanların olduğu yerleşkeleri yerleşimleri kasabaları falan gösteriyor.

NBA oyuncuların muhabbetleri beyzbol ve Amerikan futbolu, Ya özetle çok büyük bir yozluk hakim tamamen yoz ABD yani.

@One Face Yahu alacağı adamın kendini özel hissetmek ya pazarlama marketing ya, Neden o adamın ailesiyle kurduğu ülkeden vize alıyorlar, Eğlencesine furya ya.

Aynı şekilde sen yapsan öyle bir şey sendede aynısı olacak da, ülke kurmakla alakalı anlayamadığın şey şu senin.

Sen şu an evinden yazılım işi yapıyor musun? diyelim misal, Tapusu senin üstüne ya? Ama istenildiği zaman devlet senden alabilir onu, Ha işte kendi ülken olduğunda kimse senden onu alamıyor kardeşim.

Diyelim kurdun ülkeyi sahipsiz bir toprak da ya da işte uluslararası sular da yada bir ada?

Mülkün var ya, yazılımla sen ihraç ediyorsun, karşılığında para alıyorsun ya?

O parayla da ihtiyaçlarını karşıladığın gibi, kendinde tarım yaparsın kendinde her şeyi yaparsın olay bu kadar basit.

@One Face yani dört beş kişiden oluşan bir ailesiyle atıyorum kendine ülke kurabilir yani.
Ya kaynakçılık gibi uzaktan olmayan, fiziksel işlerde çalışılıyorsa?
Dediğiniz yazılım için geçerli olabilir.

Zaten dediğim paralar orada bir işler ufak idari birim misal köy gibi yada mecra gibi bir şey en fazla kasaba için.

Dikine tarım misal ya da solar paneller su çarkları, depreme dayanıklı bir kaç ev içi beyaz eşya döşeli her şeyiyle.

bütün her şey, planlanıp da yaşanması mümkün, öyle bir durumda kimseye de ihtiyacın kalmıyor yani.

Sağlık sorunlarında da en yakın ülkenin hastanesine sağlık ocağına falan da gidersin ya bunlar olan şeyler:D

Sırf oda değil şirketler var abi tümden bu işle uğraşan, şirkete parasını ver sana yapsın orada yaşam alanı bu kadar basit yani.

@One Face

İnan bana artık çok farklı bir dünyada yaşıyoruz, bu dünyada da adalet etik gibi değerler yok bilimde yok teknikte, NBA oyuncuları dedin ya, şimdi NBA oyuncuları ne kadar da TONTİŞTİRLER MİNNOŞTURLAR, bizim ülkemizde bile futbol oyuncuları yerli değil ya yabancı REAL MADRİD falan filan, Amanın bir minnoş bir TONTİŞ, lakin kimse bunların suç makinesi uyuşturucu bağımlısı psikopat olduğunu bilir mi bilmez?

Muhteşem karizmatik mükemmel ötesi hayalleri süsleyen bir süper kahraman olarak görülürler bu kadar basit.

Her şeyde geçerli bu, Geçen arkadaşın biri, bana birini övüyor şöyle hayvansever böyle mükemmel bir insan diye örneğin, bağış atıyorum ona diyor abonesiyim falan diyor.

Dur bir bakayım dedim bakmaz olaydım, Adam hem dolandırıcı hem de cezaevinden firar etmiş kendine de ölü süsü vermiş bir adam, adam yaralamaktan tut da çok sabıkası var.

Misal bu adam bunlardan apardığı parayla kendisine villa yapmışta yaşıyordu :D

@One Face çaktın neden bu adamın uzun süre yakalanmadığını, Adam Youtube'da Z kuşağından para toplayarak kendine havuzlu villa yaptırıp hayvan seviyom besliyom ayağına :D

@One Face Not bu dediğim Türkiye'den.

Örneğin gene birisi vardı, Amerika'da tecavüzden yatmış, Türkiye'de de fuhuşa zorlamaktan zorla fuhuş yaptırmaktan kesin hüküm yatmış, Bir Ateizm savunucusu ve Kadın hakları savunucusu vardı, Adam kendine dernek kurdu, Sonra kendini dernek üstünden Kanada'ya iltica ettirdi, Adam hayatını yaşıyor, Misal bu adamla bir tane kadın hakları aktivisti ama CHP metres milletvekili adayı biri bu tecavüzcüyle kadın hakları ve kadınlarımız temalı yayın yaparken Z kuşağı bunlara abi ablam ne kadar da güzelsiniz diye dolanıyordu yani.

Yani demek istediğim bizim erdemli karakterli onurlu şerefli namuslu diye bütün toplumsal karakterlerimiz tam tersi bir suçlu mahlukat vesaire, çünkü halk dünyanın en cahil halklarından.

Yani her şeyin şekli değişti, Piyasadaki tüm figürlerin neredeyse %75 %80'i yüz kızartıcı kriminal suçlu baba.

Yani suçlular toplumun rol modelleriyken toplumun güzide insanları da malumunuz yüz karası falan oluyor.

Yani göz boyanıyor bu muhabbetlerle, o yüzdende çok ağır suçlar yaşanıyor her zaman.

Ya kaynakçılık gibi uzaktan olmayan, fiziksel işlerde çalışılıyorsa?
Dediğiniz yazılım için geçerli olabilir.

Son düzenleme:
Zaten dediğim paralar orada bir işler ufak idari birim misal köy gibi yada mecra gibi bir şey en fazla kasaba için.

Dikine tarım misal ya da solar paneller su çarkları, depreme dayanıklı bir kaç ev içi beyaz eşya döşeli her şeyiyle.

bütün her şey, planlanıp da yaşanması mümkün, öyle bir durumda kimseye de ihtiyacın kalmıyor yani.

Sağlık sorunlarında da en yakın ülkenin hastanesine sağlık ocağına falan da gidersin ya bunlar olan şeyler:D

Sırf oda değil şirketler var abi tümden bu işle uğraşan, şirkete parasını ver sana yapsın orada yaşam alanı bu kadar basit yani.

@One Face

İnan bana artık çok farklı bir dünyada yaşıyoruz, bu dünyada da adalet etik gibi değerler yok bilimde yok teknikte, NBA oyuncuları dedin ya, şimdi NBA oyuncuları ne kadar da TONTİŞTİRLER MİNNOŞTURLAR, bizim ülkemizde bile futbol oyuncuları yerli değil ya yabancı REAL MADRİD falan filan, Amanın bir minnoş bir TONTİŞ, lakin kimse bunların suç makinesi uyuşturucu bağımlısı psikopat olduğunu bilir mi bilmez?

Muhteşem karizmatik mükemmel ötesi hayalleri süsleyen bir süper kahraman olarak görülürler bu kadar basit.

Her şeyde geçerli bu, Geçen arkadaşın biri, bana birini övüyor şöyle hayvansever böyle mükemmel bir insan diye örneğin, bağış atıyorum ona diyor abonesiyim falan diyor.

Dur bir bakayım dedim bakmaz olaydım, Adam hem dolandırıcı hem de cezaevinden firar etmiş kendine de ölü süsü vermiş bir adam, adam yaralamaktan tut da çok sabıkası var.

Misal bu adam bunlardan apardığı parayla kendisine villa yapmışta yaşıyordu :D

@One Face çaktın neden bu adamın uzun süre yakalanmadığını, Adam Youtube'da Z kuşağından para toplayarak kendine havuzlu villa yaptırıp hayvan seviyom besliyom ayağına :D

@One Face Not bu dediğim Türkiye'den.

Örneğin gene birisi vardı, Amerika'da tecavüzden yatmış, Türkiye'de de fuhuşa zorlamaktan zorla fuhuş yaptırmaktan kesin hüküm yatmış, Bir Ateizm savunucusu ve Kadın hakları savunucusu vardı, Adam kendine dernek kurdu, Sonra kendini dernek üstünden Kanada'ya iltica ettirdi, Adam hayatını yaşıyor, Misal bu adamla bir tane kadın hakları aktivisti ama CHP metres milletvekili adayı biri bu tecavüzcüyle kadın hakları ve kadınlarımız temalı yayın yaparken Z kuşağı bunlara abi ablam ne kadar da güzelsiniz diye dolanıyordu yani.

Yani demek istediğim bizim erdemli karakterli onurlu şerefli namuslu diye bütün toplumsal karakterlerimiz tam tersi bir suçlu mahlukat vesaire, çünkü halk dünyanın en cahil halklarından.

Yani her şeyin şekli değişti, Piyasadaki tüm figürlerin neredeyse %75 %80'i yüz kızartıcı kriminal suçlu baba.

Yani suçlular toplumun rol modelleriyken toplumun güzide insanları da malumunuz yüz karası falan oluyor.

Yani göz boyanıyor bu muhabbetlerle, o yüzdende çok ağır suçlar yaşanıyor her zaman.
Hocam isim versenize.
Çok merak ettim.

@Framboğaz @Jiw

Misal Onur Romano, Türkiye ateizm derneği örneğin, paravandır arkadaşın Kanada'ya kaçması için. İnsan kaçakçılığı da yapılmakta. Bu arada Uluslararası Ateizm derneğinde kendisi kürsü başkanlığı da yaptı da, Bu adam ateist değil Müslüman. Zaten Müslüman grupla tanıştığı Amerikan Cezaevinde, Ortadoğu insan kaçakçılığı yapıyor.

Misal Hayvansever Tayfun demir, Bir dönemin Hayvansever ünlü Youtuber, Kendisi öldü süsü de vermiş hapisten firar dahi etmiş, ve en son havuzlu villasında yakalanmıştır.

Misal Hayvansever şirket Paw Guards, Hem kriminal hem de siyaset, Cezaevinden çıkışla bu şirketi açan ve hayvanseverlik altında paralar toplayıp bir LİNÇ örgütü STK olan bu şirket İYİ PARTİ AK parti görüşmeler gerçekleştirmektedir.

Ya da şu Aykut Erdoğdu metresi Tuba torun, Misal Onur Romano ile kadın hakları konuşması aktivist kadıncı olan bu arkadaşımız, Aykut Erdoğdu Metresliği karşılığı Milletvekili olmak istemekteydi.

Yani bütün muhalifler bu suçluların güdümünde, suçlular çoban muhalifler koyun geçi güdülüyorlardı.

2023 seçimleri böylece başarılı oldu, ve AKP tekrardan iktidarı eline aldı.

2023 yılı muhalefet oyuncularından

Not : İnsan anasından babasından eşinden dostundan herkesten laf yiyordu bir araba laf işitiyordu hatta azarlanıyordu bunlar yüzünden, bunlar suçlu denirse ya da herhangi aykırı bir şey bunların güttükleri muhalifler yani analar babalar eşler dostlar akrabalar saldırıyordu bir anda.

Aranızda bilemiyorum çoğunuzun belkide haberi yoktur ondan olmamıştır da sadece misal her yerde karşınıza çıkar bu cezaevi kaçkınları sadist şeytan kılıklılar:

Onlardan gördüğünüzde muhalif kanal youtuber falan, tersi bir laf edin bakalım eşinizin akrabanızın dostunuzun yanında, bu kadın çok kötü birisi deyin bu adam çok kötü birisi deyin.

Sağlam lafta yersiniz yani, Babanız ananız sizi evden de kovar :D

@ZCPS21 @Jiw @Framboğaz

Muhalefet medyanın figürlerin sosyal medya gelenek muhalefet tümden gelenek karizmatik figürler suç dünyasının figürleridir, aktörleridir ve dahi bunlar aynı zamanda oldukça sadist kötücül kötü figürlerdir.

1689704549258.png

Hocam isim versenize.
Çok merak ettim.

@One Face @ZCPS21 @Framboğaz

Technopat ile alakalı bir gerçeği de şu şekilde öğrenebilirsiniz.

Uçaktaki Ateist olsun Efe aydal olsun, onların da Youtube da ki videolarını göstererek, Ateizm derneğinin paravan olması Kanada ilticası için bu temada konu açmıştım.

Konu açılmadı ve hemen silindi.

@One Face İşte bu yüzden sizler bu suçluları ve canileri sadistleri kötüleri bir kahraman yada bir sembol bir abide görüyorsunuz toplum olarak.

Çünkü Technopat gibi sürüsüz platformdan herkes, insanların hafızalarıyla oynuyor böyle.

Technopat'ın o içeriği silmesinin nedeni Technopat'ında o muhabbetten olmasından bu kadar da basit.

Ama Technopat çok mükemmel inanılmaz değil mi?

@One Face Aynısını karşı taraf yapınca bir sansür muhabbetin kopuyor değil mi? Özgürlükler tıpkı Tuba Torun'un cak cakları gibi, Özgürlükler adaletler şunlar bunlar aman erdemler?

Lakin En ağırından sansür uygulayan Kuzey kore sansürü uygulayan Technopat örneğin?

Yok canım Technopat çok özgürlükçü bir platform benim ebem daha dün buraya ileti yazdı bunlar hep yobazların oyunu der.

Yani insanlar bu türden kimliklerin konsolidelerin arkasına saklanıp her türlü pisliği yaparlar ama dünyanın en mükemmel abide insanları olurlar bu sayede.

Son düzenleme:
Technopat ile alakalı bir gerçeği de şu şekilde öğrenebilirsiniz.

Uçaktaki Ateist olsun Efe aydal olsun, onların da Youtube da ki videolarını göstererek, Ateizm derneğinin paravan olması Kanada ilticası için bu temada konu açmıştım.

Konu açılmadı ve hemen silindi.

@One Face İşte bu yüzden sizler bu suçluları ve canileri sadistleri kötüleri bir kahraman yada bir sembol bir abide görüyorsunuz toplum olarak.

Çünkü Technopat gibi sürüsüz platformdan herkes, insanların hafızalarıyla oynuyor böyle.

Technopat'ın o içeriği silmesinin nedeni Technopat'ında o muhabbetten olmasından bu kadar da basit.

Ama Technopat çok mükemmel inanılmaz değil mi?

@One Face Aynısını karşı taraf yapınca bir sansür muhabbetin kopuyor değil mi? Özgürlükler tıpkı Tuba Torun'un cak cakları gibi, Özgürlükler adaletler şunlar bunlar aman erdemler?

Lakin En ağırından sansür uygulayan Kuzey kore sansürü uygulayan Technopat örneğin?

Yok canım Technopat çok özgürlükçü bir platform benim ebem daha dün buraya ileti yazdı bunlar hep yobazların oyunu der.

Yani insanlar bu türden kimliklerin konsolidelerin arkasına saklanıp her türlü pisliği yaparlar ama dünyanın en mükemmel abide insanları olurlar bu sayede.
Hocam ben kimseyi yüceltmiyorum. Söylediğiniz isimleri yeni duydum.
Technopat özgürlükçü cart curt da demiyorum zaten.
Ben din konusunda tartışırken gerçekleri söyleyince ağrına gidince 10 sene mi ne ban attılar. Kimin attığını da tahmin edebiliyorum. Süper moderatör de vardı konuda. İletişimden yazdım ama nafile. Ki olayı da tam hatırlamıyorum artık. Kaç yıl geçti ama haksız yere uçurdular hesabımı ya.
Ama başka konuşanlar vardı. Adamın banlanması gerekiyordu ama son mesajlara giriyorum başka konularda yazmaya devam ediyordu.
Tecjnopat'ın ne olduğunun farkındayım.
Kurucusu özgürlük mözgürlük der ama yobaz dediği insanlardan, K. Kore'den pek farkı olmaz yaptığı uygulamalarla.
Sonra ülkeyi eleştirirler muz cumhuriyeti falan diye.
Neyse.
Bir de geçen profilinde anime kızı m*m*si olan birini raporladım. Rapor reddedildi. Sonra öneri konusu açtım. Konu onaylanmadı. Zaten kaldırıyoruz gibisinden bir şeyler dedilerdi herhalde.
O kişiyi kaydetseydim keşke. Öyle mi yaptılar diye.
Technopat sayfalarca porno muhabbetinin döndüğü bir yer. DA forum kurucusu fotoğrafını paylaşmıştı.
Ben de denk gelmiştim. Sayfalarca diyorum bak.

Aslında pek de zalimlik denemez haklı olduğunu gösterip karşı tarafın suçluluk duygusu çekmesine neden olmak.
Hem muhalefet kazansa gene zam olmayacak mıydı? Gene de 5-10 sene ekonomi kötü olacaktı.

Artyom'un ne suçu var be?
Adam yeni yaşam alanı bulmalarına neden oldu. Daha ne yapsın?

Emekli maaşına zam yapmadılar mı?

Biraz geç oldu ama işçi emeklilerinin kayıtlarda %60 bana göre %70'i taban maaş yani 7500TL alıyor. Bu daha önce konuşuldu akıl oyunları ile "kök maaş" olayını ileri sürdüler yani geçmişte emeklilere enflasyondaki artış gerçekte kök maaşlara yansıtılmamış şeyanen herkesi 7500TL'ye eşitlemişler şimdi diyorlar ki biz emeklilere zam yapıyoruz fakat "kök maaşlarına" hal böyle olunca kimse 7500TL üzerine çıkamıyor yani bu enflasyon düzeyinde önümüzdeki 6 ay işçi emeklilerinin %70'i 1TL bile zam almadan 7500TL almaya devam edecekler. Şaşırdık mı? Tabii ki hayır.

Geri
Yukarı