Kola Dökülen Laptop Klavyesini Temizleme

Sentinel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 10-11 ay önce dizüstü bilgisayarımın klavyesine kola döktüm bilgisayar ve klavye bozulmamıştı ama tuşlar inanılmaz şekilde yapış yapış oldu rahat basılamıyor. Belki zamanla düzelir dedim düzelmedi üstüne askere gittim geldim, hala düzelmedi. Şimdi ben bu klavyeyi nasıl temizlerim. Sıradan bir klavyesi yok bu meretin söktüm ama değişik presli bi klavye tuşların altına erişemedim. Bilgisayarım;

Lenovo IdeaPad 510-15ISK

Klavyesi de şöyle bir şey;

Lenovo ideapad 510 am10s000100 Ledli Klavye Kasa

Klavyeyi bu şekilde kasadan ayırdım ama arkası presli gibi geldi bana sökmeye tırstım. Dolayısıyla temizleyemeden geri taktım. Artık eziyet olmaya başladı tuşlar iyice taş gibi oldu. Yardımcı olabilir misiniz? Beni dinlediğiniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem youtube kanallarında bu tarz laptopu söküp takanları izleyip yapabilirsin. Nejdat Delioğlu kanalında görmüştüm sanki buna benzer klavyeli laptopu söküp takıyordu. Kanala bakıp, ona göre işlem yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı