Kola dokununca acıması kas yırtılması olabilir mi?

ÖzkaN456

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 3 haftadır spor yapıyorum. Dün yine bana verilen programı yaptım kendimi zorlamadan bir de yanında günlük yardımcı şınav çekiyorum(MSÜ'ye hazırlanıyorum).spor esnasında da koluma dokununca acıyordu ama ben bir şey olmaz deyip devam ettim. Bugün de acısı geçmedi derim aşırı hassas şu an. Kas yırtılması olabilir mi?

Fazla antreman sakatlanmalara neden olabilir. Uykunu al dinlen. Yeteri kadar protein aldığından emin ol. Askerdeyken uzun süredir antreman yapmamıştım ağır bir şekilde kol çalışmıştım ağrısı tam 1 hafta sürmüştü 1 hafta boyunca kolumu kaldıramamıştım. Antreman esnasında ağrı hissedersen antremanı bırak devam etme. Yeteri kadar ısınmadığında antreman esnasında özellikle eklemler zarar görebiliyor. 2 gün ara ver geçmezse doktora git bence.

Ben de spora başladığımda ilk 1 ay boyunca her yerim ağrımıştı merdiven çıkarken bile karın kaslarım ağrıyordu. Hamlamış olabilirsiniz, buhar banyosu iyi gelir.

Bence kasların zolanmasından dolayı olan kas ağrısıdır.
Doktora git diyeceğim ama randevu almak imkansız gibi bir şey artık.

Yazmayı unutmuşum. İnternetten baktığıma göre semptomlar ben de yok ama internete güvenemiyorum. Cildim neden hassaslaştı onu anlayamıyorum.

Ben de spora başladığımda ilk 1 ay boyunca her yerim ağrımıştı merdiven çıkarken bile karın kaslarım ağrıyordu. Hamlamış olabilirsiniz, buhar banyosu iyi gelir.

Kas ağrılarım oluyordu antrenmandan sonra alışığım fakat üst kolumda ki cildim aşırı hassaslaştı dokununca bile acıyor. Yırtılmış olmasından korkuyorum. Yoksa normal dururken falan herhangi bir ağrı yok.

Ağrı nasıl bir ağrı mesela ? Hani sert bir yere çarparsın morartı olur onun gibi bir ağrı mı, daha ince, derinin altında kesik gibi bir ağrımı ?

Ağrı nasıl bir ağrı mesela? Hani sert bir yere çarparsın morartı olur onun gibi bir ağrı mı, daha ince, derinin altında kesik gibi bir ağrı mı?

Ya ağrı tarafında klasik antrenman sonrası ağrısı. Bütün kas ağrıyor ama sağ kolumda bunun yanında derime dokununca acıyor. Neden hassaslaştı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı