Kolay gelsin kargo rezilliği!

enzyyx

Centipat
2 gün önce aldığım Samsung televizyonum 1 saat önce teslim edildi, ekranında bir kırık ve kutusunda çeşitli hasarlarla beraber. Hemen iade işlemlerini başlattım, iademi alacağım. Televizyon gibi büyük bir ürün olmasa kapıda açıp tutanak tuttururdum. Aşağıya ilgili görselleri ve kutu hasarını bırakıyorum. Paket elime ulaştıktan sonra hiçbir şekilde hasar vermedim. Sadece jelatini hafiften kaldırıldı jelatinden mi diye. Herhangi bir sıkıntı yaratır mı? Ayrıca tam çatlağın olduğu yerden kutu hasar almıştı.

Dosya Ekleri

• IMG_20240320_104405.jpg
    IMG_20240320_104405.jpg
    245,4 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20240320_102158.jpg
    IMG_20240320_102158.jpg
    111,4 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG-20240320-WA0002.jpg
    IMG-20240320-WA0002.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 42
Umarım Amazon'dan satın almışsınızdır çünkü koşulsuz şartsız 1ay boyunca iade garantisi başka sitede var mı bilmiyorum. Kolay gelsin bir ekol lojistik kuruluşudur. Sözde bu firma uzun yıllardır ülkemizde önde gelen lojistik firmalarından birisi. Ama maalesef ki hizmet konusunda gerçekten rezalet bir firma. Daha öncesinde Amazon üzerinden arzum fırın almıştım. İade talebi oluşturdum. Yaklaşık 6-7 gün sonra gelip ürünü teslim aldılar. Rahat çalışıyorlar ve bir o kadar da iç yapılarında birbirinden bir haberler. Müşteri temsilcisi "saha yetkilisine bilgi verdim en gec yarın teslim alınacak" diyor. Günler geçiyor ama teslim alan yok. Amazon'la görüşüyorum firmaya uyarı niteliğinde mesaj geçtik diyor ama nafile koca Amazon'u bile takmıyorlar.

Umarım Amazon'dan satın almışsınızdır çünkü koşulsuz şartsız 1ay boyunca iade garantisi başka sitede var mı bilmiyorum. Kolay gelsin bir ekol lojistik kuruluşudur. Sözde bu firma uzun yıllardır ülkemizde önde gelen lojistik firmalarından birisi. Ama maalesef ki hizmet konusunda gerçekten rezalet bir firma. Daha öncesinde Amazon üzerinden arzum fırın almıştım. İade talebi oluşturdum. Yaklaşık 6-7 gün sonra gelip ürünü teslim aldılar. Rahat çalışıyorlar ve bir o kadar da iç yapılarında birbirinden bir haberler. Müşteri temsilcisi "saha yetkilisine bilgi verdim en gec yarın teslim alınacak" diyor. Günler geçiyor ama teslim alan yok. Amazon'la görüşüyorum firmaya uyarı niteliğinde mesaj geçtik diyor ama nafile koca Amazon'u bile takmıyorlar.

amazon.com.tr'den aldım. İade başlattım, muhtemelen ürün kargoda hasar gördü. Bence TV gibi ürünlerin ekran kısmına fazladan koruma koyulmalı, çünkü böyle durumlarda çok sıkıntı yaşatıyor.

Bugün iade alacaklar gibi görünüyor.

2 gün önce aldığım Samsung televizyonum 1 saat önce teslim edildi, ekranında bir kırık ve kutusunda çeşitli hasarlarla beraber. Hemen iade işlemlerini başlattım, iademi alacağım. Televizyon gibi büyük bir ürün olmasa kapıda açıp tutanak tuttururdum. Aşağıya ilgili görselleri ve kutu hasarını bırakıyorum. Paket elime ulaştıktan sonra hiçbir şekilde hasar vermedim. Sadece jelatini hafiften kaldırıldı jelatinden mi diye. Herhangi bir sıkıntı yaratır mı? Ayrıca tam çatlağın olduğu yerden kutu hasar almıştı.
Kutuda hasar gördüğünüz an, açıp bakmasanız bile iade edin bu tür cihazları. Boyutuna göre taşınması kolay değil, dikkatsizlik sonucu zarar görme ihtimali de yüksek.

Bende geçen sene bir TV sipariş etmiştim - amazon değil, siteyi şu an hatırlamıyorum, kutuyu cidden temiz teslim etmişlerdi. O zamanda kampanya vardı 50 üstü ekranlarda kurulum ücretsiz diye, ancak bunu her ürüne yapmadıklarını belirtmemişlerdi. Kutuyu yetkili servisten birisinin gelip açması ve para almasıyla beraber garantinin kolaylaşacağı konusu vardı.

O günden beri Amazon dışında bir alışveriş yaptığımı hatırlamıyorum, fiyatı düşük de olsa almıyorum bazı ürünleri, baş ağrısı yaşatacak firmalardan uzak durmak cebe de akla da ruha da iyi geliyor.

Kutuda hasar gördüğünüz an, açıp bakmasanız bile iade edin bu tür cihazları. Boyutuna göre taşınması kolay değil, dikkatsizlik sonucu zarar görme ihtimali de yüksek.

Bende geçen sene bir TV sipariş etmiştim - Amazon değil, siteyi şu an hatırlamıyorum, kutuyu cidden temiz teslim etmişlerdi. O zamanda kampanya vardı 50 üstü ekranlarda kurulum ücretsiz diye, ancak bunu her ürüne yapmadıklarını belirtmemişlerdi. Kutuyu yetkili servisten birisinin gelip açması ve para almasıyla beraber garantinin kolaylaşacağı konusu vardı.

O günden beri Amazon dışında bir alışveriş yaptığımı hatırlamıyorum, fiyatı düşük de olsa almıyorum bazı ürünleri, baş ağrısı yaşatacak firmalardan uzak durmak cebe de akla da ruha da iyi geliyor.

Doğru söylüyorsunuz hocam. Amazon dışında iade çok uğraştırıyor, kargo şubesine gitmek ve satıcıya laf anlatmak gibi şeyler. Daha öncesinde aldığım ürünlerden memnun olduğumdan sorun olmaz sanmıştım, bir dahaki seferde olabildiğince dikkat edeceğim.

Açıp bakmamız bir sorun oluşturur mu iade işleminde? Sadece jelatini yarısına kadar kaldırdım. Paketleme vb. eksiksiz. Fişe takıp çalıştırılmadı bile.

Kumandanın bulunduğu poşeti bile açmadım vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı