Kolayı Bıraktım

Makaleler
2
Yer
Türk Telekom Arena
Daha fazla  
Yahu eskiden her gün gaza geliyordum artık spor yapacağım ve koladan uzak duracağım diye. Bir türlü başaramadıktan sonra, 2 hafta bir dua ettim sonra bir daha kola içmedim ve daha da içmiyorum. (Evde olmasına rağmen.) Bunun ana sebebi futbol oynadığım için ve kilo vermek için elimden geleni yapıyorum. Size birkaç tane soru sormak istiyorum.

1-) Kola bırakmanın ne gibi faydaları var ve ne gibi zararları var?
2-) Kola içmiyorum ama ara sıra abur cubur yiyorum. Bir şey olur mu?
3-) Evde balon ile top sektiriyorum çoğu vakit. Bu faydalı olur mu? (Kilo verme açısından)

Yahu eskiden her gün gaza geliyordum artık spor yapacağım ve koladan uzak duracağım diye. Bir türlü başaramadıktan sonra, 2 hafta bir dua ettim sonra bir daha kola içmedim ve daha da içmiyorum. (Evde olmasına rağmen.) Bunun ana sebebi futbol oynadığım için ve kilo vermek için elimden geleni yapıyorum. Size birkaç tane soru sormak istiyorum.

1-) Kola bırakmanın ne gibi faydaları var ve ne gibi zararları var?
2-) Kola içmiyorum ama ara sıra abur cubur yiyorum. Bir şey olur mu?
3-) Evde balon ile top sektiriyorum çoğu vakit. Bu faydalı olur mu? (Kilo verme açısından)
Eniştem günde 2 litre içerdi 50 yaşıda kaybettik. Kuzenim 25 yıldır eroin kullanıyor hala sağ. Sen hesapla.

Yahu eskiden her gün gaza geliyordum artık spor yapacağım ve koladan uzak duracağım diye. Bir türlü başaramadıktan sonra, 2 hafta bir dua ettim sonra bir daha kola içmedim ve daha da içmiyorum. (Evde olmasına rağmen.) bunun ana sebebi futbol oynadığım için ve kilo vermek için elimden geleni yapıyorum. Size birkaç tane soru sormak istiyorum.

1-) kola bırakmanın ne gibi faydaları var ve ne gibi zararları var?
2-) kola içmiyorum ama ara sıra abur cubur yiyorum. Bir şey olur mu?
3-) evde balon ile top sektiriyorum çoğu vakit. Bu faydalı olur mu? (Kilo verme açısından)

1- Diş sağlığı ve kilo açısından.
2- Zayıf biriyseniz ve yemeyi abartmıyorsanız sıkıntı yok.
3- Bu sektirme 150-200 veya daha fazlaysa yararlı ama 5-10 tane sektiriyorsanız faydası yok.

Hocam öncelikle kolanın zararlarından bahsetmeye gerek yok zaten, anlatmaya kalksam sığmaz. İkinci olarak da kilo vermek istiyorsanız öyle top sektirmeyle falan olmaz bu iş. Adam gibi bir diyete başlayıp, kardiyo idmanları yaparsanız kilo verirsiniz. Yanlış anlamayın hevesinizi kırmak istemiyorum ama kilo vermek/almak zor bir iştir.

c98bc801f6ca970156ec6d2fddbe93e8.jpg

Geri
Yukarı