Kolayı Bıraktım

Yahu eskiden her gün gaza geliyordum artık spor yapacağım ve koladan uzak duracağım diye. Bir türlü başaramadıktan sonra, 2 hafta bir dua ettim sonra bir daha kola içmedim ve daha da içmiyorum. (Evde olmasına rağmen.) Bunun ana sebebi futbol oynadığım için ve kilo vermek için elimden geleni yapıyorum. Size birkaç tane soru sormak istiyorum.

1-) Kola bırakmanın ne gibi faydaları var ve ne gibi zararları var?
2-) Kola içmiyorum ama ara sıra abur cubur yiyorum. Bir şey olur mu?
3-) Evde balon ile top sektiriyorum çoğu vakit. Bu faydalı olur mu? (Kilo verme açısından)
Hocam bu bence tamamen irade meselesi. Fakat bence Torku'nun "NO ON" isimli, katkı maddesi bulundurmayan bir içeceği var. En önemlisi katkı maddesi bulundurmamasına rağmen gerçek kolayı aratmıyor. Bence bir deneyin.
indir.jpg

Son düzenleme:
Diğerlerini bilmem ama Diş sağlığı açısından tehlikeli. Ve anlık dopamin salgıladıktan sonra tekrar içme isteği geleceğinden minik bir bağımlılık yapıp hem psikolojik hem de fizyolojik birçok zarar vereceğini düşünüyorum.

Yahu eskiden her gün gaza geliyordum artık spor yapacağım ve koladan uzak duracağım diye. Bir türlü başaramadıktan sonra, 2 hafta bir dua ettim sonra bir daha kola içmedim ve daha da içmiyorum. (Evde olmasına rağmen.) bunun ana sebebi futbol oynadığım için ve kilo vermek için elimden geleni yapıyorum. Size birkaç tane soru sormak istiyorum.

1-) kola bırakmanın ne gibi faydaları var ve ne gibi zararları var?
2-) kola içmiyorum ama ara sıra abur cubur yiyorum. Bir şey olur mu?
3-) evde balon ile top sektiriyorum çoğu vakit. Bu faydalı olur mu? (Kilo verme açısından)

Eskiden sabah aç karnına kutu pepsi, öğle yemeğinde ise 2, 5 veya 3 litre kola içerdim.
Uzun süre devam ettim. Bu arada çok küçük yaşlarda itibaren spor yapıyordum ve milli takım seçmeleri için hazırlanıyordum.
Bu devam etti ve en sonunda bileklerinde yanma başladı. Tabi o tarihlerde (90'lı yıllar)
Devlet hastanesi randevu sistemi yok uzun kuyruklar vs. babam bu böyle olmaz deyip özel hastaneye gittik. Hastalığımın romatizmal bir kas hastalığı olduğu, yüksek kafeinin buna sebep olduğu söylendi. Profesyonel spor hayatım başlamadan bitti.
33 yaşımda mide kanseri olduğum anlaşıldı. Neyse ki erkek tanı ile çok şükür 2, 5 yılda iyileştim. Şu an yediklerime ve içtiklerime çok dikkat etmek zorundayım.
İmkansız bırakamam.

Yalan hocam o :D .

Doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı