Kolej ortamı nasıldır?

Ben bu yıl koleje geçeceğim. Bu arada ailem zengin falan değil bütün paralarını sırf benim kolejde okumam için harcayacaklar. Bu yüzden onlara büyük bir sorumluluğum var. Yüksek notlar almak zorundayım. Bu kolej ortamı nasıl oluyor? Havalı gıcık tipler çok olur mu ya da insanların maddi durumlarıyla vs. dalga geçenler?

Ben yıllardır kolejdeyim öyle çok gıcık havalısını görmedim tabii gideceğin koleje bağlı birazda.

Son düzenleme:
Aklı bilimde olanın fikri ahlaki olur. Soytarılık yapanlar ile değilde dersine çalışanlarla arkadaşlık kurarsan başarın artar diğer türlü arkadaşlıkta başarı bekleme. Soytarı olanların davranışlarını umursamam diyorsanız kolej sizi yukarıya taşır.

4 yıl özel okulda okudum ve ortam berbat, notlar şişiriliyor. Sınavdan 30 alan arkadaşıma hoca 90 vermişti. Herkes zengin bebesi, baba parası yiyen ergenlerin önde gideni. Ortam ise berbat. Özellikle kolejlerde şöyle bir şey var: Mesela ortaokulda sınava sokuyorlar, seviyene göre sınıflara ayırıyorlar, liselerde ise yüzdelik dilimine göre. Yani sürekli öğrenci ayrımı yapıyorlar. Ortamda iyi değil.
Fakat.

4 yıl özel okulda okudum ve ortam berbat notlar şişiriliyor sınavdan 30 alan arkadaşıma hoca 90 vermişti herkes zengin bebesi baba parası yiyen ergenlerin önde gideni ortam ise berbat özellikle kolejlerde şöyle bir şey var mesela ortaokulda sınava sokuyorlar seviyene göre sınıflara ayırıyorlar liselerde ise yüzdelik dilimine göre yani sürekli öğrenci ayrımı yapıyorlar ortamda iyi değil.

Fakat kolejdeki çoğu kişi genelde baba parası yiyor. Notları da şişirildiği için umurlarında olmuyor. Sen çok çalışır isen ve başkalarına bulaşmaz isen diğerlerinden daha başarılı olursun. Ha, bir de sakın ama sakın dedikoducu kız ortamlarına yaklaşma. Bir de şey vardır, sınıftakiler grup halinde takılır, o gruplara da girme, tavsiyemdir. Sonra çok çekersin, benden söylemesi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı