Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir?

Hocam 14 yaşındayım 78 kiloyum aynı sıkıntı bende de var. Hiçbir şey yapmasam bile terliyorum. Dalga geçerlerse sizde gülün geçin bir süre sonra illa bırakırlar. Bizim sınıftada var dalga geçenler. Bırakmıyolarsa sizde onlara laf atın.
Hocam 1v10 geliyorlar. Bugün 8 kişiyi aynı anda dövmeyi çalıştım da. Az çok dövebildim.

Ter önlediğini iddia eden deodorantlar var bir de onları dene. Ama tavsiyem böyle kişilerle arkadaş bile olmaman. Ya da müdüre durumu güzelce izah edip sürekli siyah giyinmen. Böyle insanları umursama sen terlemesen bu sefer başka alay edecek şey bulurlar. Biz kendi aramızda birbirimizle aşırı dalga geçeriz ama bu eğlencesine ve karşılıklı olduğu için hep beraber güleriz. Böyle bir arkadaş grubun yoksa bence önemseme bile. Al onları bastır koltuk altına boğ terinle.

Deodorant gerçekten terlemeyi önlüyorsa vücuda zararlıdır. Botox yaptırıp ter bezleri uyuşturulabilir. Terlemeyi aşırı az bir seviyeye indirir.

8 aydır tepki vermemeye çalışıyorum da pek birşey değişmedi. Peki bu terleme nasıl halledebilirim ? Acaba kilolu olduğum için mi böyleyim ?
Kilo belki faktördür ama hayır bence. Ayrıca boyunuz uzun değilse sakına gaza gelip vücut geliştirmeye gitmeyin.

Ayrıca annenize de durumu ciddi şekilde anlatın. Yani (siz bu şekilde konuşuyorsunuz demiyorum elbette, sadece anlatmak için diyorum) "ya anne", "of anne şöyle diyorum işte anlamıyor musun" tarzında konuşmak işe yaramaz. Böyle yanına ciddi gidin. Sakince ve haklı çıkma çabası olmadan masumca anlatın. Ne olduğunu açıklayın. Bu durumdan üzüldüğünüzü bildirin. Ve sakın annenize bu durumu böyle düzgün ve ciddi anlatırken/anlattıktan sonra "Bak işte durum böyle böyle, sen de beni bayadır sıkıyorsun", "Şimdi anladın mı? Bir de beni ciddiye almıyordun." tarzı konuşmayın.

Not: Kesin yapın demiyorum, siz bilirsiniz. Ne de olsa psikiyatrist değilim. Haksız olabilirim.

8 aydır tepki vermemeye çalışıyorum da pek birşey değişmedi. Peki bu terleme nasıl halledebilirim ? Acaba kilolu olduğum için mi böyleyim ?
Kilolu olmanın etkisi olabilir. Bence siyah giyip yanacağınıza Normal kıyafet giyin. Okul kıyafeti dışında bir şey giyerseniz daha çok dikkat çekersiniz.

Kilo belki faktördür ama hayır bence. Ayrıca boyunuz uzun değilse sakına gaza gelip vücut geliştirmeye gitmeyin. Ergenliğiniz, yani gelişiminiz tam bitsin, ondan sonra yapın. Ama maddi durumunuz var ise yüzme neden olmasın?

Ayrıca annenize de durumu ciddi şekilde anlatın. Yani (siz bu şekilde konuşuyorsunuz demiyorum elbette, sadece anlatmak için diyorum) "ya anne", "of anne şöyle diyorum işte anlamıyor musun" tarzında konuşmak işe yaramaz. Böyle yanına ciddi gidin. Sakince ve haklı çıkma çabası olmadan masumca anlatın. Ne olduğunu açıklayın. Bu durumdan üzüldüğünüzü bildirin. Ve sakın annenize bu durumu böyle düzgün ve ciddi anlatırken/anlattıktan sonra "Bak işte durum böyle böyle, sen de beni bayadır sıkıyorsun", "Şimdi anladın mı? Bir de beni ciddiye almıyordun." tarzı konuşmayın.
Hocam boyum uzun. Hatta evde ki herkesten uzunum diyebilirim. Annem falan beni hiç anlamıyor maalesef.

Kilo belki faktördür ama hayır bence. Ayrıca boyunuz uzun değilse sakına gaza gelip vücut geliştirmeye gitmeyin.

Ayrıca annenize de durumu ciddi şekilde anlatın. Yani (siz bu şekilde konuşuyorsunuz demiyorum elbette, sadece anlatmak için diyorum) "ya anne", "of anne şöyle diyorum işte anlamıyor musun" tarzında konuşmak işe yaramaz. Böyle yanına ciddi gidin. Sakince ve haklı çıkma çabası olmadan masumca anlatın. Ne olduğunu açıklayın. Bu durumdan üzüldüğünüzü bildirin. Ve sakın annenize bu durumu böyle düzgün ve ciddi anlatırken/anlattıktan sonra "bak işte durum böyle böyle, sen de beni bayağıdır sıkıyorsun", "şimdi anladın mı? Bir de beni ciddiye almıyordun." tarzı konuşmayın.

Kilo gerçekten bir faktör diye düşünüyorum. Bizim bir arkadaş var 95 kilo o da çok terliyor ve terleri belli oluyor ama bu yüzden onunla dalga geçmiyoruz (arada bir üstündeki terlerin garip şekillere benzemesine gülüyoruz ama o da bizimle gülüyor).

Yeni konular

Geri
Yukarı