Koltukta statik elektrik olur mu?

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
image.jpg
Bilgisayar parçalarını resimdeki gibi koltuğa koydum. Herhangi bir sıkıntı olur mu? Statik elektrik gibi. Anakartın altındaki ekran kartı bu arada.

Bileşenleri kutudan çıkartırken ve montaj yapmaya başlarken statik oluşabilir bu nedenle ESD bilek varsa kullanın yoksa eldiven kullanın oda yoksa ellerinizi yıkayın statik oluşturacak halı,koltuk vs üzerinde montaj yapmayın

Bileşenleri kutudan çıkartırken ve montaj yapmaya başlarken statik oluşabilir bu nedenle ESD bilek varsa kullanın yoksa eldiven kullanın oda yoksa ellerinizi yıkayın statik oluşturacak halı,koltuk vs üzerinde montaj yapmayın
Sadece bakmak için poşetten çıkarmıştım. Onda da ellerimi yıkayıp toprağa dokunmuştum.

@FalconPaw kutunun içindeyken hiçbir şey olmaz. Dışında dursalar da bir şey olmaz gerçi ama anti-statik poşetlerin içinde daha da güvenli durumdalar.

Dediğim gibi sadece poşetinden çıkartıp fanları döndürmüştüm :) onda da ellerimi yıkamıştım.
@FalconPaw kutunun içindeyken hiçbir şey olmaz. Dışında dursalar da bir şey olmaz gerçi ama anti-statik poşetlerin içinde daha da güvenli durumdalar.

Şu anki tek korkum bütün parçaların birleştirilip görüntünün gelmemesi.

Geri
Yukarı