Komik veya ilginç oyun anılarınız

Makaleler
9
Daha fazla  
Şu zor günlerde belki güleceğimiz bir konu olur. Küçükken oyunlarda yaşadığınız komik bir anıyı anlatabilirsiniz.

Ben başlıyorum, yaşım daha çok küçük 9 veya 10 yanlışım yoksa. İngilizcem çok az var. Ben de bully indiriyorum, ilk defa hikayeli oyun oynayacağım. Türkçe yama baktım, indirdim kurdum. (%100 yazıyor bir de.) çim biçme görevi çok iyi hatırlıyorum, yaklaşık oyunun %30'u falan. baktım oyun İngilizce oldu. Dedim Allah Allah oyun mu bozuldu, yama harbiden oraya kadar çevirilmiş. O zaman da başka yama yoktu herhalde ben de hikayeyi anlamak için gittim ciddi ciddi İngilizce çalıştım 1 yıl boyunca. Ne kadar dizi/film varsa alt yazısız izledim, İngilizce kitap okudum falan. Sırf oyunun hikayesini anlamak için. Gecenin birinde gözlerim zor kapanıyor, ben bir bölüm daha dizi izleyeyim, daha iyi anlarım belki hikayeyi falan diyorum. :D

1 yıl sonrasında da tam başladım, 2 görev daha geçtim bisiklet tamir ediyorum. Hop, oyun kapandı. Save dosyasını açıyorum, oyundan atıyor. Recuva ile falan kurtarmayı denedim yok. 6 ay kendi kayıt dosyamı çalıştırmaya uğraştım. Bir şekilde kendi dosyamı çalıştırmaya başladıktan sonra biraz ilerleyince bir mini Game var. Arcade oyunu oynuyorsunuz, geçemezseniz hikayede ilerleyemiyorsunuz. Abi yok, yapıyorum yapıyorum olmuyor. Herhalde benim beceriksizliğimdi de başaramadım bir türlü. Haftada bir girip deniyorum, yapamayıp çıkıyorum. 1,5 yıl sonra sonunda da orayı geçtim. Sonrasında da oyundaki her yan etkinlik de dahil bitirdiğim ilk hikayeli oyun oldu. 20-30 saatlik bir oyunu ben yaklaşık 3 yılda bitirdim... Oyunu bitireceğim diye İngilizce, oyun motorunun yapısını falan öğrenmiştim. O yüzden yeri bende ayrıdır.

Daha iyi bir kurguyla DK videolarına konu olabilecek bir video olabilirdi. Sizin de varsa bekliyorum. :D

Hayatımda ilk defa oyun oynuyorum. O da ne, GTA Vice City :) Oyunu abim ve büyük kuzenimden görmüştüm. Onları oynarken izliyordum. Bir türlü bana vermiyorlardı ben arkadan sövüyordum onlara sürekli :D Ben de okula başlamamıştım ama okumayı sökmüştüm ve klavyeden yazı yazmayı biliyordum. En son bana sıra geçince abim polisten kurtulma hilesini söylemişti. "LEAVEMEALONE" :) Ah beee, aşırı duygulandım. Direkt düz yazılışını okurdum. "Livmiılon" tarzında okunması güzel değil bence. Hala düz "Leavemealone" şeklinde okurum bilerek. Ha bir de silah hilesi vardı ama nasıl oluyorsa unuttum onu hatırlamıyorum. Bu iki hileyi ezberleyip oyunda alemlere akardım.

Çok ama çok zevkli gelirdi be. Vice City ne kadar muhtişim bir oyun be. Ben oyunda bir bug gibi bir şey keşfetmiştim. Bizim avukatın kaldığı bir hotel var ya. O hotel odasına ben motorla girmiştim. Ondan sonra motordan inip hotel odasının kapısından çıkmaya çalıştım. Ardından kapıdan çıkmaya çalışınca normal dışarıya çıkmadı. Mapin içine düştü gibi bir şey oldu. Ve otel odası falan ters gözükmeye başladı. Nedense o görüntü çocukken feci halde beni korkutmuştu. Resmen rüyalarıma girmeye başladı. Titreyerek oyunu bırakmıştım. Neden bilmiyorum. Korkunç görsel değil ama evin ters bir şekilde gözükmesi bana çok korkunç gelmişti. Bu da Tommy abiyle böyle bir anımdır :D

Ben renk körüyüm. Mavi-mor renkleri ayırt etmekte zorlanıyorum. Ortaokula zamanlarımda oyun girdim 16 takım var. Her renkten takım var dolayısıyla. Ben mor takım oldum çaprazımızda savaşan takım ise mor takım.

Oynuyoruz takım arkadaşıma bağırdım "bizim basede adam var".
Takım arkadaşım "lan ben basedeyim kimse yok" dedi.
Ben "gelip keseyim bekle" dedim ve gittim arkadaşıma vurmaya çalışıyorum.
Takım arkadaşımda "benim o lan" dedi ve böylelikle vurmayı kestim.

İşin daha komik yanı gittim mavi takımın baseinde adamı takım arkadaşım sanıp eşya veriyorum vesaire.

Hatırladıkça ironikomik gelir ve gülerim.O gün bu gündür artık kırmızı takım olum hep.

Son düzenleme:
İlk defa bilgisayar kullanacağım ve okuma yazma falan bilmiyorum. İnternete "Oyunlar" yazmak için ilk başta bana "O" harfi diye "Sıfıra benzeyen bir tuş var ona bas sonra ilk çıkan yerden oyna." demişlerdi. Ben de "0 (Sıfır)"a bastım oyun bekledim...

download.jpg

Küçükken arkadaşımla Süpercan oynarken uçan robotları vurduğumuz yerde kamera açımızın dışından bir uçan robot gelmiş bir anda jumpscare gibi çıkınca korkudan zıplayıp pastanın üstüne düştüm.

Sene 2008 falan. Knight Online pvp’si PasaKo oynuyordum. O zamanlar dupe yapmak çok yaygındı. Oyundan rastgele birine sorup dupe yapıyorduk. Ben tam bilmiyordum nasıl yapıldığını hatırladığım kadarıyla 3 kişiyle oluyordu. Trade gönderiyordun birbirimize itemi vere vere sonunda 2 tane oluyordu item. +10 Sherion ,+10 Hell blaker yapmak çok hoş oluyordu😁

Şu zor günlerde belki güleceğimiz bir konu olur. Küçükken oyunlarda yaşadığınız komik bir anıyı anlatabilirsiniz.

Ben başlıyorum, yaşım daha çok küçük 9 veya 10 yanlışım yoksa. İngilizcem çok az var. Ben de bully indiriyorum, ilk defa hikayeli oyun oynayacağım. Türkçe yama baktım, indirdim kurdum. (%100 yazıyor bir de.) çim biçme görevi çok iyi hatırlıyorum, yaklaşık oyunun %30'u falan. baktım oyun İngilizce oldu. Dedim Allah Allah oyun mu bozuldu, yama harbiden oraya kadar çevirilmiş. O zaman da başka yama yoktu herhalde ben de hikayeyi anlamak için gittim ciddi ciddi İngilizce çalıştım 1 yıl boyunca. Ne kadar dizi/film varsa alt yazısız izledim, İngilizce kitap okudum falan. Sırf oyunun hikayesini anlamak için. Gecenin birinde gözlerim zor kapanıyor, ben bir bölüm daha dizi izleyeyim, daha iyi anlarım belki hikayeyi falan diyorum. :D

1 yıl sonrasında da tam başladım, 2 görev daha geçtim bisiklet tamir ediyorum. Hop, oyun kapandı. Save dosyasını açıyorum, oyundan atıyor. Recuva ile falan kurtarmayı denedim yok. 6 ay kendi kayıt dosyamı çalıştırmaya uğraştım. Bir şekilde kendi dosyamı çalıştırmaya başladıktan sonra biraz ilerleyince bir mini Game var. Arcade oyunu oynuyorsunuz, geçemezseniz hikayede ilerleyemiyorsunuz. Abi yok, yapıyorum yapıyorum olmuyor. Herhalde benim beceriksizliğimdi de başaramadım bir türlü. Haftada bir girip deniyorum, yapamayıp çıkıyorum. 1,5 yıl sonra sonunda da orayı geçtim. Sonrasında da oyundaki her yan etkinlik de dahil bitirdiğim ilk hikayeli oyun oldu. 20-30 saatlik bir oyunu ben yaklaşık 3 yılda bitirdim... Oyunu bitireceğim diye İngilizce, oyun motorunun yapısını falan öğrenmiştim. O yüzden yeri bende ayrıdır.

Daha iyi bir kurguyla DK videolarına konu olabilecek bir video olabilirdi. Sizin de varsa bekliyorum. :D
4 sene önceye kadar zula oynarken chatte küfür edip linç yedikten sonra abim gelmiş numarası yapıp abi moduna geçiyorum . Yani abim yerine konuşuyorum .

Yeni konular

Geri
Yukarı