Komşularımda internet varken bende yok

YnsCann

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni bir eve taşındım ve internet bağlatmak istiyordum eve geçmeden önce başvuru yapayım süreç hızlansın diye düşünürken altyapım olmadığı söylendi (X bir firma).

Ben de eve geçip o zaman hallederim diye düşündüm taşınma işlemlerim vs. bitti derken bir de ne göreyim, alt komşum dahil tüm komşularımda internet var.

Ben de Türk Telekom merkezine gidip durumu anlattım bana altyapı çalışması var bölgende eğer istersen ekip gönderip erken olarak bağlantı sağlarız dediler.

Fakat paket fiyatları aşırı pahalı (16 Mbps 180₺ +30₺ modem) bende düşüneyim deyip çıktım.
Farklı firmaları arayınca altyapı gözükmüyor diyorlar (çalışmadan kaynaklı).

Canlı derslerimiz, iş dolayısı vs. olduğu için mecburen internet bağlatmam lazım ama ne yapmam gerek bilmiyorum. Gerçekten yardıma ihtiyacım var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapı çalışmalarını beklemekten başka çaren yokmuş gibi gözüküyor. Mobil çözümlere bakabilirsin geçici olarak. Çünkü zikrettiğin fiyat aşırı pahalı. Onun yarı fiyatına 100 Mbit fiber satıyorlar.

Arkadaşlar merhaba, yeni bir eve taşındım ve internet bağlatmak istiyordum eve geçmeden önce başvuru yapayım süreç hızlansın diye düşünürken altyapım olmadığı söylendi (X bir firma).

Ben de eve geçip o zaman hallederim diye düşündüm taşınma işlemlerim vs. bitti derken bir de ne göreyim, alt komşum dahil tüm komşularımda internet var.

Ben de Türk Telekom merkezine gidip durumu anlattım bana altyapı çalışması var bölgende eğer istersen ekip gönderip erken olarak bağlantı sağlarız dediler.

Fakat paket fiyatları aşırı pahalı (16 Mbps 180₺ +30₺ modem) bende düşüneyim deyip çıktım.
Farklı firmaları arayınca altyapı gözükmüyor diyorlar (çalışmadan kaynaklı).

Canlı derslerimiz, iş dolayısı vs. olduğu için mecburen internet bağlatmam lazım ama ne yapmam gerek bilmiyorum. Gerçekten yardıma ihtiyacım var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Komsudan alabirsin wifi guclendirici ile birlikte kullanirsin tabi komsuyu ikna etmen lazim durumu guzelce anlat hatta yari parasini da teklif et anlaş bence.

Altyapı değil aslında boş port yoktur. Aynısı benim başıma da geldi. 2 ay bekledik TurkNet'e başvuru yapıp sıra gelmedi. TT'ye gittik ertesi gün gelip bağladılar interneti. TT'nin pazarlama taktiği bu. Tüm portlar onlara ait olduğu için belli bir kısmını diğer firmalara verip büyük bir kısmını ellerinde tutuyorlar. Başka firmalardan internet bağlatmak isteyenler bağlatamadıkları için mecbur TT'den absürt fiyatlara 24 aylık taahhütle internet bağlatmak zorunda kalıyorlar. Aynısı başıma geldiği için izleyeceğin yolu anlatıyorum. Gidip tekliflerini kabul et. Gelip bağlasınlar interneti. 1 ay geçtikten sonra memnun değilim diyerek interneti başka firmaya taşı. İptal etmeden taşıman gerekiyor ama yoksa yine port yok diyerek bağlamazlar. (taşımak gerekiyor!) taahhüdü iptal edeceğin zaman gözünü korkutacaklar. Donun kadar alırız falan filan diye. Sürekli arayıp tacizde edecekler. Ama karalı ol kesinlikle taşıyacağım interneti de. Hemen 1 ay sonra iptal edeceğin için sadece 1 aylık taahhüt olmadan fiyat ödersin o da 600TL civarı falan olur sanıyorum. (ben Haziran'da 450TL civarı ödemiştim)
Eğer internet bana çok lazım hemen bağlatmam gerek diyorsan izleyeceğin yol bu şekilde. Yoksa mecbur diğer firmalara başvuru yapıp bekleyeceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapı değil aslında boş port yoktur. Aynısı benim başıma da geldi. 2 ay bekledik TurkNet'e başvuru yapıp sıra gelmedi. TT'ye gittik ertesi gün gelip bağladılar interneti. TT'nin pazarlama taktiği bu. Tüm portlar onlara ait olduğu için belli bir kısmını diğer firmalara verip büyük bir kısmını ellerinde tutuyorlar. Başka firmalardan internet bağlatmak isteyenler bağlatamadıkları için mecbur TT'den absürt fiyatlara 24 aylık taahhütle internet bağlatmak zorunda kalıyorlar. Aynısı başıma geldiği için izleyeceğin yolu anlatıyorum. Gidip tekliflerini kabul et. Gelip bağlasınlar interneti. 1 ay geçtikten sonra memnun değilim diyerek interneti başka firmaya taşı. İptal etmeden taşıman gerekiyor ama yoksa yine port yok diyerek bağlamazlar. (TAŞIMAK GEREKİYOR!) taahhüdü iptal edeceğin zaman gözünü korkutacaklar. Donun kadar alırız falan filan diye. Sürekli arayıp tacizde edecekler. Ama karalı ol kesinlikle taşıyacağım interneti de. Hemen 1 ay sonra iptal edeceğin için sadece 1 aylık taahhütsüz fiyat ödersin o da 600TL civarı falan olur sanıyorum. (Ben Haziran'da 450TL civarı ödemiştim) Eğer internet bana çok lazım hemen bağlatmam gerek diyorsan izleyeceğin yol bu şekilde. Yoksa mecbur diğer firmalara başvuru yapıp bekleyeceksin.

Çok teşekkür ediyorum. Komşum ile konuşup duruma göre hareket edeceğim.

Tamamen dolandırıcılık bu yaptıkları ama 35 Mbps 99₺ ye sağlayan varken 16'yı 180e vermeye çalışıyorlar insafsızlık tamamen.

Çok teşekkür ediyorum. Komşum ile konuşup duruma göre hareket edeceğim.

Tamamen dolandırıcılık bu yaptıkları ama 35 Mbps 99₺ ye sağlayan varken 16'yı 180e vermeye çalışıyorlar insafsızlık tamamen.
Altyapının yetersiz olduğu yerlerde fiyatlar böyle malesef. Yazın köyde 35 Mbps için 276 tl ödüyordum telekoma.

Ben komsu arkadas akraba ile ortak kullanilmasi taraftariyim bu paralari vermek cidden cok sacma hele ki online rekabetçi oyunlar oynamiyorsaniz daha da mantıklı ben yillardir bu sekilde kullanıyorum gayet memnunum.

Ben komsu arkadas akraba ile ortak kullanilmasi taraftariyim bu paralari vermek cidden cok saçma hele ki Online rekabetçi oyunlar oynamiyorsaniz daha da mantıklı ben yillardir bu sekilde kullanıyorum gayet memnunum.

Yok reis oyun değil gelen web işlerim video canlı ders vs bs

Geri
Yukarı