Komşusunun evini basıp saldıran 3 kişi serbest bırakıldı

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamıyorum. Normal şartlarda şu olay Amerika'da olsa senin vurma hakkın bile var ama burada adamları serbest bırakıyorlar, devam et sen böyle diyorlar.

Son düzenleme:
Haklisin da, pek umrumda olmaz sahsen. Kanunlari adam gibi uygulasinlar biz de kendi kurallarimizi uygulamak zorunda kalmayalim. Adam gelip evimi basacak, üstüne sopa yiyecegim ve serbest kalacaklar. Bunlar gibilerinin toplumdan temizlenmeleri sart.
Öldürmek yerine etkisiz hala getirebilirsin. Plastik mermi kullanmak gibi. Bende giriş katta tek başıma yaşadığım dönemlerde havalı tabanca koyuyordum yatağın altına. Öldürmez ama süründürür.

Ailenin yaşadığı eve bir saldırı varsa hiç kimse kusura bakmasın gereken neyse yapılır. Ailenin yaşadığı ev namus gibidir. Eğer bu saldırıyı yapan kişi ölmekten korkmuyorsa sende demir parmaklıklardan korkmayacaksın.

İllegal yollara gerek yok. Sicili temiz olan her Türk vatandaşı av tüfeği ve tabanca alabilir. Taşıma şartlarını sağlamasanız bile bulundurma ruhsatlı alabilirsiniz.
Taşımak için kol gibi yıllık para alıyorlar diye duymuştum..
Son bir baktım, evi basan adamın amino asitlerle arasının iyi olduğunu anladım, ondan tutamamış kendini cahil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı