Kondisyon Bisikleti vs Koşu Bandı

dendre93

Hectopat
Daha fazla  
Spor salonunda ilk 20 dakika yürüyüş yapıyorum tempolu 5 km'de 60 kalori yakıyorum, sizce bunun yerine 20 dakika kondisyon bisikletine mi binmeliyim? Bisiklet 1 saatte 600 kalori yakıyormuş.

Bisiklette bir dirence karşı sürersen çok daha fazla kalori yakar ve bacak kaslarını geliştirirsin. Ama en hafif ayarına getirip yaylana yaylana sürersen koşu bandındanda az kalori yakarsın. Bisikleti rahatça döndürebildiğin seviyenin biraz üstü bir sertliğe getir ve resimdekinden biraz daha eğik bir pozisyonda 5 dakika zor sürüş yap sonra çok zor olmayan bir ayarda 2 dk nefesine toparlayarak süre ve tekrar 5 dakika performanslı sürüş yap. Bu şekilde yapabildiğin kadar yap hem daha fazla kalori yakar hemde karın kaslarının çalışmasını sağlarsın.

Resim bu.

Dosya Ekleri

• bisiklet_0.jpg
    bisiklet_0.jpg
    22,8 KB · Görüntüleme: 141
Bisiklette bir dirence karşı sürersen çok daha fazla kalori yakar ve bacak kaslarını geliştirirsin. Ama en hafif ayarına getirip yaylana yaylana sürersen koşu bandındanda az kalori yakarsın. Bisikleti rahatça döndürebildiğin seviyenin biraz üstü bir sertliğe getir ve resimdekinden biraz daha eğik bir pozisyonda 5 dakika zor sürüş yap sonra çok zor olmayan bir ayarda 2 dk nefesine toparlayarak süre ve tekrar 5 dakika performanslı sürüş yap. Bu şekilde yapabildiğin kadar yap hem daha fazla kalori yakar hemde karın kaslarının çalışmasını sağlarsın.

Resim bu.

Direnç dediğiniz incline ayarımı oluyor? Dedikleriniz çok yardımcı olacak çok teşekkür ederim. Koşu bandında da hız 6.5 - 7 arası yürüyorum ama daha az kalori yakıyor. 20 dakikada toplam 60 kalori :/ Günlük ne kadar sürmeliyim sizce? Haftada 4 - 5 gün spora gidiyorum, 3 ünü vücudun farklı yerlerini çalıştırıyorum ön kol, arka kol, omuz, sırt, göğüs vs. vs. o zamanlar 20 dakika yapıp, diğer günler ise (sadece kardiyo) 30 40 dakika yapsam yeterli olur mu?

Ben spora ilk başladığımda kilo vermeye çalıştığımda yaklaşık 1 saat kardiyo yapıyordum. Şimdi sadece ısınmak için 5 dakika bisiklet sürüp ısınma hareketleri yapıyorum ama günlük hayatımda bisiklete yer verdiğim için böyle yapıyorum. Direnç dediğim spor salonundaki bisikletlerde sertliğini ayarlayan vida benzeri parça. Yeterli miktarı sen belirleyeceksin ama bana yeterli göründü beslenmeyede dikkat edersen iyi sonuçlar alırsın. İyi sosyaller.

Direnç dediğiniz incline ayarımı oluyor? Dedikleriniz çok yardımcı olacak çok teşekkür ederim. Koşu bandında da hız 6.5 - 7 arası yürüyorum ama daha az kalori yakıyor. 20 dakikada toplam 60 kalori :/ Günlük ne kadar sürmeliyim sizce? Haftada 4 - 5 gün spora gidiyorum, 3 ünü vücudun farklı yerlerini çalıştırıyorum ön kol, arka kol, omuz, sırt, göğüs vs. vs. o zamanlar 20 dakika yapıp, diğer günler ise (sadece kardiyo) 30 40 dakika yapsam yeterli olur mu?
Koşu bandında incline diyebiliriz evet. Bisiklette ise direnç ayarını yapmamızı sağlayan aparatlar mevcut bisikletin üzerinde. Kalori ekranları her zaman ortalama bir değer verir yani sizi aldatır. Ölçüleriniz ve hedefiniz hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz size yardımcı olabilirim.

Spor salonunda ilk 20 dakika yürüyüş yapıyorum tempolu 5 km'de 60 kalori yakıyorum, sizce bunun yerine 20 dakika kondisyon bisikletine mi binmeliyim? Bisiklet 1 saatte 600 kalori yakıyormuş.
Amacın kilo vermekse önce bisiklete bin 15-20dk kadar. Başlangıçta en hafif ayarda çalış, sonra yapabileceğin ayara gelene kadar periyodik olarak seviyeyi yükselt(Benim bindiğim bisiklet 8 kademe olduğundan ilk kademeyi 4dk yapıyorum ve her 2dk da bir 1 kademe atlatıyorum. Artık kaç dk tutarsa ona göre tamamlıyorum :D). Sonra koşu bandına geçip eğim vererek 6.5-7.0 arası hızda yürüyüş yap.
Etkisini göreceksin(Ancak beslenmene dikkat etmelisin. Birde L-Carnitine kullanırsan daha hızlı yağ yakabilirsin :D :D).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı