Konsantrasyon bozukluğu

KenshiPochita

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Hawkins
Daha fazla  
Meslek
#1 Hero
Arkadaşlar, yaşım 14, konsantrasyon bozukluğu yaşadığımı fark ediyorum. Örnek olarak oyun oynuyorum fakat aslında oynamıyorum, kafam hep başka yerlerde. Kulağımda kulaklık var, müzik sesi geliyor, Discord'dan sesler geliyor fakat kapı kapalı olmasına rağmen salonda telefonla konuşan bireyin konuşmasını duyuyorum ve bu dikkatimi bozan şeylerden birisi.

Tek bir yere odaklanamıyorum. Dışarıdan gelen bir ses, birinin yürümesi, başka bir olay kafama geldiği zaman asıl yaptığım işi unutuyorum gidiyor. Elimde çöple okula kadar yürüdüğümü hatırlıyorum 😂

Doktor'a falan başvurmalı mıyım ? Araştırdığım kadarıyla dengesiz beslenme, sağlıksız beslenme ve az uyku bu sorunu yaratıyormuş. Fakat günde en az 13-14 saat uyuyorum. Çok fazla sağlıklı beslendiğimi söyleyemem fakat elimden geldiğince beslenmeye çalışıyorum. Bir şey okurken anında rahatsızlık yaşıyorum ve odak kaybediyorum. En son kitap veya manga 2020 Kasım'da okumuştum galiba.

Önümüzdeki sene LGS'ye gireceğim ve bu yaz kafamı boşaltıp ders çalışmayı planlarken ben daha duvara bile bakamıyorum. Hepinize hem okumanız hem de yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ☺️

Arkadaşlar, yaşım 14, konsantrasyon bozukluğu yaşadığımı fark ediyorum. Örnek olarak oyun oynuyorum fakat aslında oynamıyorum, kafam hep başka yerlerde. Kulağımda kulaklık var, müzik sesi geliyor, Discord'dan sesler geliyor fakat kapı kapalı olmasına rağmen salonda telefonla konuşan bireyin konuşmasını duyuyorum ve bu dikkatimi bozan şeylerden birisi.

Tek bir yere odaklanamıyorum. Dışarıdan geren bir ses, birinin yürümesi, başka bir olay kafama geldiği zaman asıl yaptığım işi unutuyorum gidiyor. Elimde çöple okula kadar yürüdüğümü hatırlıyorum 😂

Doktor'a falan başvurmalı mıyım ? Araştırdığım kadarıyla dengesiz beslenme, sağlıksız beslenme ve az uyku bu sorunu yaratıyormuş. Fakat günde en az 13-14 saat uyuyorum. Çok fazla sağlıklı beslendiğimi söyleyemem fakat elimden geldiğince beslenmeye çalışıyorum. Bir şey okurken anında rahatsızlık yaşıyorum ve odak kaybediyorum. En son kitap veya manga 2020 Kasım'da okumuştum galiba.

Önümüzdeki sene LGS'ye gireceğim ve bu yaz kafamı boşaltıp ders çalışmayı planlarken ben daha duvara bile bakamıyorum. Hepinize hem okumanız hem de yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ☺️
Evet mutlaka bir doktora danisin. Ufak ilaclar verebiliyorlar gecici sure.

Ben de birsey okurken onumden sessizce biri gecse dagilirim ve uzaktaki seslere de hassasiyetim var ancak sevdigim bir isi yaparken, baska hicbir sesi duymam mesela.

Sizde oyun oynarken de varmis..

Ergenliğe girmişsiniz konsantrasyon bozukluğu ve unutkanlık bende de vardı ergenlikte. Bunun için bir iş yaparken sadece ona odaklanmalısınız kendinizi kontrol ederek ders çalışın, sadece ona odaklanın başta zorlanacaksınız sonra alışırsınız doktora ihtiyaç yok ergenlikle ilgili. Artı olarak uyku düzeninize çeki düzen verin.

Geri
Yukarı