Konsol fiyatından fazla olan vergiler

dksişm

Centipat
Yorum yok, üretmiyoruz fakat başımızdakilere üretenlerden fazla kazandırıyoruz... PS5 4000 TL vergi 4300 TL, böyle saçma bir şey olabilir mi ya? Eğlence hakkımızı şu devirde elimizden alıyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

🎵Vergi Ti'me geldi yine vergiler.

Ne desem az gelir. Her geçen gün vergi oranları artıyor ve yeni vergiler ekleniyor. Halkın geliri 10TL mi arttı hemen o 10TL'yi vatandaşın elinden almak için yeni vergi çalışmalarına başlatılır saçma sapan sebepler ile bir vergi getirilir. Halkımız korkak, cesur değil sadece internet üzerinde yazı yazmayı biliyor o nedenden dolayı düzeleceğini de düşünmüyorum. İnsanların ayaklanıp sokaklara çıkması lazım grev yapmamız lazım, protesto yapmamız lazım fakat sadece internet üzerinde yazı yazmak ile yetiniyoruz artık onu da yapamıyoruz gerçi de. Şikayet eden gazetecileri de bahaneler ile içeri alıyorlar. Bilmiyorum belki George Orwell 1984 romanını okumuşsunuzdur ülkemizin ondan bir farkı kalmadı. Kuzey Kore ile Türkiye'nin bir farkının olmadığını düşünmeye başladım. Sorarsan özgürlük var ama bu durumun bir kuşu kafese kapatıp özgür o demek gibi. İnternet çağından olmayan kesim kısıtlı bile olsa gerçek haberlere ulaşabiliyor fakat internet hakkında bir fikri olmayan kesimin gerçeklerden haberi olmadığı için maalesef gerçeklere ulaşamıyor. İnternet nesli geliştikçe bunlarında bir sonu gelecektir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı