Konsol Kasa Bİlgisayar Toplamada Nelere Dikkat Edilmeli?

spawn_night

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle hepinizin yeni yılını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim. Forum içerisinde önceden laptopumda yaşadığım sorunları dile getirmiştim. Ben de artık yüksek verim alamadığım laptopa ubuntu kurdum ve gündelik işlerimde kullanıyorum. Neyse konuya gireyim hızlıca;

Doların alıp başını gidip bir daha geri dönmemesinden ötürü laptop almaktan vazgeçtim ancak kasa bilgisayarda almak içimden gelmiyordu. Bu arada konsol tarzı kasaları gördüm ve hoşuma da gitti.

Amazon.com: SilverStone Technology Fortress Z Aluminum Unibody Mini-ITX/DTX Small Form Factor SFX Computer Case with PCI-E Riser and Custom Low Profile Fans FTZ01B Black: Computers & Accessories

İlgili linkteki kasaya göz diktim. Bununla ilgili birkaç sorum olacaktı sizlere. (En son 2004'te bilgisayar topladım) Unutmadan bir de bileşenlerle ilgili sorum olacaktı.

-Bizim bildiğimiz ezber kasalardan genel olarak ne gibi bir farklar var?

-Uzun ömürlü (4 yıl 1080-1440p) gibi çözünürlüklerde problem yaşamak istemiyorum. Bunun şöyle bir plan yaptım; öncelikle amd apu'ya dayalı bir bilgisayar bileşenleri toplayacağım. Bunları f/p haricinde uzun ömürlü olmalarına dikkat etmek istiyorum. Bu kısımdan kaynaklanan birkaç sorum olacak; ram seçiminde 8*1 ile 4*2'nin bir farkı oluyor mu? Özellikle apu'da.

-Amd a10 için su soğutmalı çözümleri mi yoksa klasik bakır boru soğutma sistemlerini mi tercih etmeliyim?

-Güç kaynağı seçerken de sanırsam bu konsol için slim seçmem gerekiyor. İleride de bu sisteme güçlü bir ekran kartı takmayı planlıyorum. Örnek olarak iki sene sonra 2 bin tl civarında bir kart olabilir. İKi yıl sonrası için güç kaynağına şimdiden yatırım yapmak mantıklı mı yoksa düşük bütçeli bir ürün mü seçmeliyim?

-Amd a10 ileride darboğaza neden olur mu? -Harici ekran kartı taktıktan sonrasında da-

-Oyun olarak fm, cs go, age of, fifa gibi oyunları oynarım. İş olarak da chrome (bol bol sekmeli), temel düzeyde psd ve word açık olur.

-İlgili kasayı Türkiye sınırları içerisinde bulamadım. Amazon'dan güç kaynağı ile beraber sipariş verirsem gümrük meselesi olur mu?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı