Konsol mu bilgisayar mı?

Eğer bu seçimi ben yapacak olsaydım kesinlikle konsol tercih etmezdim. Bana göre oyunlar modlanarak vanilla halinden daha iyi konuma gelebiliyor. Oyundan daha iyi mod geliştirenler var. Konsolda bunlardan mahrum kalıyoruz. Oyunun kendisinde dil yaması yoksa Türkçe yama da yüklenemiyor diye biliyorum. Roleplay olayının silinmesi (samp, MTA vb.) Oyun oynamamam için bir sebep. Hatta oyun konsolunda Discord gibi önemli bir platformun resmi desteği yok diye de duymuştum.

Konsollar hakkında bilgim yok. Sadece PS3 ile çok az oynadım. O yüzden tam olarak bir şey diyemeyeceğim. Oynadığınız oyunlara da bağlı, 6.500 TL bütçeyle alınan bir bilgisayarla RDR2 gibi oyunlardan tam olarak zevk alınamayacağını düşünüyorum. Benim oynadığım oyunlar genel olarak daha az sistem istiyor.

Ama bu şartlar size göre değişebilir.

Konsol bilgisayardan daha rahat çok fazla kafa patlatmaya gerek yok.

Xbox almak hem donanım hem de oyun konusunda ciddi derecede fiyat avantajı sağlar. Ayrıca HDMI girişi bulunan hemen her TV veya monitör ile kullanılabilir. Öte yandan Game Pass içeriğinde size hitap eden oyunları tespit etmeniz lazım. Belki oynayabileceğiniz oyun sayısı çok az olacak. Bir de oyun dışında bir ihtiyaç var mı diye sormak lazım.

Ben Game Pass'te bulunan (PC) çoğu oyunu beğenmedim. Daha çok onun içinde gelen EA play oyunlarını oynadım diyebilirim. Konsol sürümünde ne vardır bilmiyorum. Gamepad ile oynanmak üzere tasarlanmış bir shooter oyunu bana kabus gibi gelir.

Şahsen PC kullanma taraftarıyım. Oyun dışındaki kullanımım da yoğun. Benim için sorun değil ama konsolda mod veya Türkçe yama yükleme imkanı olmaması başkaları için PC tercih etme sebebi. Karar size ait.

Xbox almak hem donanım hem de oyun konusunda ciddi derecede fiyat avantajı sağlar. Ayrıca HDMI girişi bulunan hemen her TV veya monitör ile kullanılabilir. Öte yandan Game Pass içeriğinde size hitap eden oyunları tespit etmeniz lazım. Belki oynayabileceğiniz oyun sayısı çok az olacak. Bir de oyun dışında bir ihtiyaç var mı diye sormak lazım.

Ben Game Pass'te bulunan (PC) çoğu oyunu beğenmedim. Daha çok onun içinde gelen EA Play oyunlarını oynadım diyebilirim. Konsol sürümünde ne vardır bilmiyorum. Gamepad ile oynanmak üzere tasarlanmış bir shooter oyunu bana kabus gibi gelir.

Şahsen PC kullanma taraftarıyım. Oyun dışındaki kullanımım da yoğun. Karar size ait.

Kesinlikle modart PC-MA4 al 1 gün önce çıktı fiyatına göre özellikleri gayet iyi.

Ben Game Pass'te bulunan (PC) çoğu oyunu beğenmedim. Daha çok onun içinde gelen EA Play oyunlarını oynadım diyebilirim. Konsol sürümünde ne vardır bilmiyorum. Gamepad ile oynanmak üzere tasarlanmış bir shooter oyunu bana kabus gibi gelir.

Şahsen PC kullanma taraftarıyım. Oyun dışındaki kullanımım da yoğun. Benim için sorun değil ama konsolda mod veya Türkçe yama yükleme imkanı olmaması başkaları için PC tercih etme sebebi. Karar size ait.

Aynı zamanda büyük bir oyun fiyat farkı sağlar.

Geri
Yukarı