Konsol vs. bilgisayar

Hocam bence biraz idare edin, belki ekran kartı piyasası düzelir. Hem PS5 piyasası düzelir ve ucuzlar, böylece ileride seçim yapabilirsiniz. Konu dışı ama sormadan edemeyeceğim, RDR2 Witcher 3'ten kaç FPS aldınız? Aynı laptop var merak ettim.

Hocam Witcher 3'te 25 FPS civarında almıştım zevk vermiyordu gerçekten RDR2 ölümden beterdi açıkçası. Bu arada ekran kartı piyasasının mining bitmeden düşeceğini sanmıyorum hocam.

Daha önce 1 haftalığına falan sırf God of War için PS4 alıp satmıştım, PS kontrolcüsü inanılmaz rahatsız bir şeydi, Series S kontrolcüsünde böyle bir sorunum olmadı, çok rahat ettim. O kadar rahat ki klavye ve fare benim için işkenceye döndü.
Ben PS2'den PS4'e kadar oynadım çok uzun yıllar elim alışmış PS4'e senin de elin Xbox'a alışmış olabilir ben pek rahatsız olmuyorum.

Hocam Witcher 3'te 25 FPS civarında almıştım zevk vermiyordu gerçekten RDR2 ölümden beterdi açıkçası. Bu arada ekran kartı piyasasının mining bitmeden düşeceğini sanmıyorum hocam.

Bilgi için teşekkürler. Yani olur da şansınız tutarsa belki bir nebze düşer alabilecek seviyeye gelirsiniz. Hem olmazsa bile PS5 piyasası düzelir beklediğiniz süre boyunca. Acil değilse beklemeniz en doğrusu.

Bilgi için teşekkürler. Yani olur da şansınız tutarsa belki bir nebze düşer alabilecek seviyeye gelirsiniz. Hem olmazsa bile PS5 piyasası düzelir beklediğiniz süre boyunca. Acil değilse beklemeniz en doğrusu.

RTX 3060 ekran kartını toplama kasayla sattıkları için 12 13 bin liraya alınabiliyor ancak PS5 7000 TL daha mantıklı bir seçenek olacaktır sanırım. Olmadı bilgisayarı satıp konsoldan artan parayla 6 7 bin liralık bilgisayar alayım ki iki tarafın da avantajını kullanayım. Bunun için de PS5 piyasasının düşmesi gerekiyor.

RTX 3060 ekran kartını toplama kasayla sattıkları için 12 13 bin liraya alınabiliyor ancak PS5 7000 TL daha mantıklı bir seçenek olacaktır sanırım. Olmadı bilgisayarı satıp konsoldan artan parayla 6 7 bin liralık bilgisayar alayım ki iki tarafın da avantajını kullanayım. Bunun için de PS5 piyasasının düşmesi gerekiyor.

Hocam yine yalan çıkmazsa mining performansı düşürecekmiş NVIDIA, gamingciler o parayı vermez karta. Eğer miningciler almazsa fiyat düşer gibi geliyor.

Arkadaş mesajında Cs Go ve Valorant demiş mesela. Konsolda bu oyunlar yok. 10.000 liralık bütçeye de eğer hardcore gamer değilseniz 4000 lirasına xbox series s alabilirsiniz. Gamepass ile keyfinize bakın. Ancak 10k bütçenin az üzerine de rtx 2060lı laptoplar veya orta seviye kasalar da var. Konsoldan oyun oynamak bir kültür bu arada. Fps veya aim alacağınız oyunlar haliyle PC'den daha monoton ve keyifsiz oluyor. Pc oyuncusu ve bir konsol sahibi olarak oyun için hâlâ konsol yabancı geliyor :)

Mantıklı düşünürsek bilgisayar daha çok fonksiyonel. Şimdi bazıları diyor ki konsol uzun süre dayanıyor, performanslı oyunlar oynanabiliyor. Cyberpunk 2077 ve PlayStation 4 olayını hatırlatırım. Neyse objektif bir şekilde yaklaşırsak şunları söyleyebilirim.

Bilgisayarın avantajları -> Oyun oynamak dışında pek çok şey yapılıyor. Daha fazla oyun içeriğine sahip.
Konsolun avantajları -> Oyun oynamak dışında bazı şeyler yapılabiliyor. Çok büyük olmayan bir oyun kütüphanesine sahip.

Mantıklı düşünürsek bilgisayar daha çok fonksiyonel. Şimdi bazıları diyor ki konsol uzun süre dayanıyor, performanslı oyunlar oynanabiliyor. Cyberpunk 2077 ve PlayStation 4 olayını hatırlatırım. Neyse objektif bir şekilde yaklaşırsak şunları söyleyebilirim.

Bilgisayarın avantajları -> Oyun oynamak dışında pek çok şey yapılıyor. Daha fazla oyun içeriğine sahip.
Konsolun avantajları -> Oyun oynamak dışında bazı şeyler yapılabiliyor. Çok büyük olmayan bir oyun kütüphanesine sahip.
Sadece konsola çıkan oyunlar için alım yapanlar var. En büyük etkeni unutmuşsunuz. Konsol çok farklı bir kültür. Bilgisayarlarla haşır-neşir olan bizler anlayamıyoruz maalesef. Pc ise çok farklı bir dünya. En orta seviye gaming bilgisayarda bile ciddi modellemeler alınabiliyor artık. Pc bir nevi üretim alanı ayrıca. Kontrolcüden oyun oynamak dert değilse şayet Xbox Series S bu piyasa şartlarında ilaç gibi ürün, ki Avrupada bile stoğu yok veya az. Ülkemizde Xbox bol adet mevcut stok sıkıntısı yok.

Geri
Yukarı