Konsol vs. bilgisayar

Hocam bütçem 10 bin civarında ve evet oyun oynayacağım sadece CS:GO Valorant'ı da bilgisayarım kaldırıyor ama ben RDR2 tarzında hikayeli oyunlar için almak istiyorum ne alacaksam.

Slim versiyonundan 1000 TL fazlasına hatta Pro versiyonuyla aynı fiyatta Xbox Series S daha mantıklı bir seçenek değil midir hocam.

Hocam laptoptan gına geldi yemin ediyorum ya aşırı ısısından mı yanayım gereksiz yer kaplamasına mı yanayım. Bilgisayarı oradan oraya götüren biri de değilim halbuki zamanında heves ettik aldık bin pişmanım laptop aldığıma ya. Bir dahaki tercihim masaüstünden yana olacaktır hocam teşekkür ederim.

XsX hocam net. Game Pass var bir kere.

Bir de şu bakımdan düşün. Konsol oyunlarının çoğu ücretliyken bilgisayar oyunlarında ücretsiz olarak pek çok alternatif var. Ayrıca Epic Games ve Steam gibi firmalar konsol mağazasına göre daha çok ücretsiz oyun dağıtıyor.

Oyun olarak evet öyle ama çoğu oyun konsola göre çıkartılıyor haliyle bilgisayarda optimizasyon sorunlarıyla karşılaşıyoruz. Üstüne aldığınız donanımlar parçalar 3/4 içinde eskirken konsol 7 yıl oyun oynama imkanı sunuyor.

Hepinize çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için arkadaşlar. PlayStation'un exclusive oyunları beni çok cezbediyor açıkçası ne diyeyim. Xbox'da Game Pass göz kırpıyor. Bilgisayar da kullanışlılık açısından çok rahat. Ben henüz karar veremedim ama galiba PS5 stokları gelince PS5 alırım. Dijital sürüm normal sürüm tercihi için de ayrı konu vardır herhalde bakarım teşekkür ederim hepinize.

Konsol ve PC çok farklı şeyler. Konsolda sadece oyun oynayabilirsin. PC´de oyun dışında ek olarak işlerini de halledebilirsin. Bu durumda tam olarak neye ihtiyacın olduğunu iyi düşünüp bu kararı kendin vermelisin.

Yanlış bir düşünce. Cyberpunk 2077'nin PlayStation 4'te 15-20 FPS aldığını unutmuş olmalısın. :)

Hocam ön siparişle oyun almazsan sorun yaşamazsın bak şimdi Microsoft Xbox 360'a GTA V'i çıkardı. Sony desen adamlar PS3'e de aynı şekilde yeni oyunları çıkardı. PS3 2006'da çıkmış yine God of War, cyrsis vb. yeni oyunları da verdiler. 2006 model bir bilgisayar God of War, GTA 5, cyrsis 3'ü bırakın 15-20 FPS'de çalıştırmayı açmaz bile. Bilgisayar oyun için genellikle kısa ömürlüdür ama konsol oyun için genellikle uzun ömürlüdür.

Hocam ön siparişle oyun almazsan sorun yaşamazsın bak şimdi Microsoft Xbox 360'a GTA V'i çıkardı. Sony desen adamlar PS3'e de aynı şekilde yeni oyunları çıkardı. PS3 2006'da çıkmış yine God of War, cyrsis vb. yeni oyunları da verdiler. 2006 model bir bilgisayar God of War, GTA 5, cyrsis 3'ü bırakın 15-20 FPS'de çalıştırmayı açmaz bile. Bilgisayar oyun için genellikle kısa ömürlüdür ama konsol oyun için genellikle uzun ömürlüdür.
Konsolun bu konuda avantajı olsa da ben daha fonksiyonel olan bilgisayarı tercih ediyorum.

RTX 3090 alan biri kaç yıl boyunca oyunları en iyi şekilde oynar?
Öyle ama karar vermesi lazım. Çok iyi grafikler mi ? İyi grafiklerle uzun süre oyun destek ömrü mü ? Arada büyük bir fiyat farkı da var. Sadece ekran kartı parasına konsolu alabilir. Konu sahibi RTX 3060 demiş ki, 3090 bile 7 yıl sonra çıkan oyunlar için ne durumda olur ?

Yeni konular

Geri
Yukarı