Konsollar uzun süreli oynamaya uyumlu cihazlar mı?

Nieagerams

Kilopat
Daha fazla  
Konsol almayı düşünmüyorum öncelikle.
Masaüstü bilgisayarlarda yıllarca günde 10 saat oynasak bir şey olmuyor ama genelde konsollarda bunun pek mümkün olmadığını duydum. PS5 ve Xbox series X çıkmadı daha belki onlarda durum farklıdır ama PS4 Pro veya Xbox One X ile günde 10 saat oynamak sorun yaratır mı? Isınma sorunlarını çok duyuyorum bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
E tabii ki ısınacak ama cihazı dinlendire dinlendire oynadıktan sonra sıkıntı olma. O kadar saat aralıksız oynamak zaten pek yararlı değil cihazdan önce senin için.

Konsol almayı düşünmüyorum öncelikle.
Masaüstü bilgisayarlarda yıllarca günde 10 saat oynasak bir şey olmuyor ama genelde konsollarda bunun pek mümkün olmadığını duydum. PS5 ve Xbox series X çıkmadı daha belki onlarda durum farklıdır ama PS4 Pro veya Xbox One X ile günde 10 saat oynamak sorun yaratır mı? Isınma sorunlarını çok duyuyorum bu konuda.

Yaratmayacağını düşünüyorum çünkü işlemci vs. olarak bilgisayarlardan daha güçlü sadece soğutma olarak biraz fazla ısınabilir ama sorun çıkartmaz ben PS3t bile en az 10 saat oyun oynardım günde ama hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Eğer çıkacak konsollarda Xbox 360 Arcade ve PS3 Fat gibi ısınma sorunları olmaz ise ilk sürümlerinde isterseniz 1 ay açık kalsın sıkıntı olmaz. Oyun oynamak uzun süre zarar vermez konsola eğer sıkıntısı olmaz ise ilk serinin.

1 Ay Xbox One Fat'lerini açık bırakan arkadaşlarım var. Hala çalışıyor.

Bildiğim kadarı ile öyle bir şey yok.
Cihaz aşırı ısınınca size PS4 olsun Xbox olsun Swtich vb. olsun uyarı veriyor ve kapanıyor kendi kendine.
O konuda bir şey olacağını zannetmiyorum. Ama tabii ki 10 saat oynatır mı bilemem ama rahat 4-5 saat oynarsınız.
Zaten konsolların ısınmasını ben normal karşılıyorum çünkü el de oynamıyoruz ve grafikleri de güzel bırak ısınsın.

Umarım anlatabilmişimdir. Evde kalmayı unutmayalım. 🙂

Ee tabii ki ısınacak ama cihazı dinlendire dinlendire oynadıktan sonra sıkıntı olmaz. O kadar saat aralıksız oynamak zaten pek yararlı değil cihazdan önce senin için.
Dinlendire dinlendire oynamayı düşünmüyorum. Yani elbette yemeğe felan giderken başından kalkarım ama öyle özel olarak bırakayım dinlensin gibi bir düşüncem olmaz.
Yaratmayacağını düşünüyorum çünkü işlemci vs. olarak bilgisayarlardan daha güçlü sadece soğutma olarak biraz fazla ısınabilir ama sorun çıkartmaz ben PS3'de bile en az 10 saat oyun oynardım günde ama hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Ne zamandır oynuyorsunuz?
Bildiğim kadarı ile öyle bir şey yok.
Cihaz aşırı ısınınca size PS4 olsun Xbox olsun Swtich vb. olsun uyarı veriyor ve kapanıyor kendi kendine.
O konuda bir şey olacağını zannetmiyorum. Ama tabii ki 10 saat oynatır mı bilemem ama rahat 4-5 saat oynarsınız.
Zaten konsolların ısınmasını ben normal karşılıyorum çünkü el de oynamıyoruz ve grafikleri de güzel bırak ısınsın.

Umarım anlatabilmişimdir. Evde kalmayı unutmayalım. 🙂
''el de oynamıyoruz'' kısmını anlamadım. Kapanması da kötüymüş.

Dinlendire dinlendire oynamayı düşünmüyorum. Yani elbette yemeğe falan giderken başından kalkarım ama öyle özel olarak bırakayım dinlensin gibi bir düşüncem olmaz.

Ne zamandır oynuyorsunuz?

"El de oynamıyoruz" kısmını anlamadım. Kapanması da kötüymüş.

Oyun konsollarını kontrolcüler ( oyun kumandası ) ile elde oynuyoruz ama televizyon karşısında tabi. Cümle biraz eksik olmuş benim hatam.
Kapatmadan 1 saat önce uyarıyı veriyor zaten.
PS4'de bir kere 4-5 saat BF1 oynamıştım sıkıntı oluşturmadı.
Zaten genel de 2-3 saat oynanır ondan sonra o gün sıkar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı