Konteynır kentte vericiden gelen internet, masaüstü PC de nasıl kullanılır?

HEİSENBERG72

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Hatay'da evi yıkılmış bir depremzede olarak konteynırda kalmaktayım, konteynır sahasında internet vericisi mevcut yaşadığım konteynırda zar zor çekiyor emanet bir laptopla denediğimde çekişte bir sıkıntı yok. Elimde depremden hemen önce toplamış olduğum masaüstü bilgisayar mevcut ancak masaüstü PC olduğu için internete bağlanamıyorum İskenderun teknik üniversitesinde Online eğitimle okuyorum bir yakınımdan geçici süreliğine istediğim laptopla şimdilik işimi görüyorum. Bir önce ki açtığım konuda laptop tavsiyesi istemiştim fakat bütçem yeterli gelmediği için alamadım. Elimde ki mevcut masaüstü bilgisayarın anakartını Wi-Fi özelliği olan bir anakartla değiştirirsem laptopta ki gibi çekiş kuvvetlenir mi? Ya da başka ne yapabilirim? (Not: Wi-Fi adaptörü aldım fakat yine çekiş sağlamadı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop’un çektiği interneti masaüstünün wifi adaptörü ile çekmemesi çok garip geldi. PC’de bir sıkıntı olmasın?
Masaüstünde kullanılan alıcı küçükse normal. Laptoplarda Wi-Fi alıcıları ekranın etrafına yerleştiriliyor genelde ve çekim gücü iyi oluyor.

Hocam o zaman şöyle anteni güçlü adaptörler iş görebilir. 10 sene önce TP-Link'in böyle antenli bir modelini kullanmak zorunda kalmıştım ilk taşındığımızda, caddenin karşısındaki tanıdık komşuzdan internete erişebilmek için.

Hocam mesafe çok uzak demek ki. Veya arada çok fazla engel var.

Önerdiğiniz adaptörün benzerlerine baktım çift antenli olanlara önce ki denediğim adaptörlerde çekiş olmadığı için çift antenliyi almakta tereddüt ettim o kadar para veririm işimi görmezse diye.

Laptopun çektiği interneti masaüstünün Wi-Fi adaptörü ile çekmemesi çok garip geldi. PC'de bir sıkıntı olmasın?

Adaptörde sıkıntı vardı diye düşünüyorum İskenderun'daki bir bilgisayarcıdan aldım çekmezse geri alırım demişti denedim olmadı geri götürdüm başka bir tane verdi bu da çekmezse hiçbir şey çekmez dedi onda da çekiş olmadı.

Son düzenleme:
Hocam o zaman şöyle anteni güçlü adaptörler iş görebilir. 10 sene önce TP-Link'in böyle antenli bir modelini kullanmak zorunda kalmıştım ilk taşındığımızda, caddenin karşısındaki tanıdık komşuzdan internete erişebilmek için.

Bu linktekini alsam çekmezse Amazon'un para iadesi var mı? Ürünün yorumlarına baktım anakartın fazladan girişi yoksa sıkıntı yaşarsınız yazmışlar usb şeklinde tak çalıştır değil mi hocam?

Bu linktekini alsam çekmezse Amazon'un para iadesi var mı? Ürünün yorumlarına baktım anakartın fazladan girişi yoksa sıkıntı yaşarsınız yazmışlar usb şeklinde tak çalıştır değil mi hocam?
Evet, USB. O yorumlar farklı ürün için. Aynı link üzerinde BT adaptör falan da alınıyor. Amazon'un saçma ürün listelemesi işte, bir düzeltmediler şunu. Yorumların başında WiFi-5 AC1300 USB yazanları dikkate alın.
Bu linktekini alsam çekmezse Amazon'un para iadesi var mı?
Amazon iadelerde en iyi firma diye biliyorum.

Bende yaaklaşık 5-6 senedir kullanıyorum çok memnun gerçekten 13MB indirme hızım var.

Sizin kullandığınız TP-Link mi daha iyi.

Burada ki linkte ASUS var 867MHz yazıyor ürün açıklamasında hangisini önerirsiniz?

Sizin kullandığınız TP-Link mi daha iyi.

Burada ki linkte ASUS var 867MHz yazıyor ürün açıklamasında hangisini önerirsiniz?
2 tane kocaman, istediğiniz yere konumlandırabileceğiniz anten mi daha iyi çeker yoksa ufacık, kasaya takınca yerde duracak şey mi daha iyi çeker sizce? Size çekim gücü lazım değil miydi? Ayrıca özellik olarak da zaten Asus AC58 daha iyi, Wi-Fi 5 destekliyor (şu an size lazım değil). Fiyatının TP-link'e göre 2 katı olma nedeni bunlar.

2 tane kocaman, istediğiniz yere konumlandırabileceğiniz anten mi daha iyi çeker yoksa ufacık, kasaya takınca yerde duracak şey mi daha iyi çeker sizce? Size çekim gücü lazım değil miydi? Ayrıca özellik olarak da zaten ASUS AC58 daha iyi, Wi-Fi 5 destekliyor (şu an size lazım değil). Fiyatının TP-Link'e göre 2 katı olma nedeni bunlar.

Yerde ki kasaya takacağım hocam ben bunu zaten. Yani istediğim yere konumlandıramıyorum, çift antenliyi de alsam yerde duran kasanın arkasında ki USB portuna takacağım. Konteynırın duvarına bakıyor olacak. İstediğiniz yere konumlandırabilirsiniz demişsiniz de.

Yerde ki kasaya takacağım hocam ben bunu zaten. Yani istediğim yere konumlandıramıyorum, çift antenliyi de alsam yerde duran kasanın arkasında ki USB portuna takacağım. Konteynırın duvarına bakıyor olacak. İstediğiniz yere konumlandırabilirsiniz demişsiniz de.
Kablolu ya masanın üstüne falan daha yüksek bir yere koyabilirsiniz belki.
Siz ucuz olanı alın en iyisi, olmadı diğerini de denersiniz.

Geri
Yukarı