Konu dışında açılan sosyal sorunlarla ilgili konular

Bir ara oturup sadece bu forumdaki değil, başka 1-2 forumdaki daha konu dışı kategorisini okudum. Sorun hep aynı. Bundan 10 sene önce de aynıymış. Bazıları dikkat çekmek adına yapmış olmak adına yapıyor bunu.

Bu konuya yazma sebebim 2009'lu kardesim de boyle. Inanılmaz derecede hayıflanır, sikayet eder, memnuniyetsizdir. Ama iyilesmek icin tırnagım kadar caba sarfetmez. Ayrica inanilmaz bir bilgisayarı var, onu bile begenmemeye basladi. Ben onun yasindayken sokak sokak bilgisayarcı geziyordum bana crack yapmayı ogretsin diye :D. Yeni nesil garip abi.
Aynı benim kardeş ama en azından bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Kardeşine yol göstermeye çalış, o da üzerine bir şeyler eklediği zaman emin ol o da bu sorunlardan kurtulur.

Kardesim hayatta yasadigi sorunlari sadece dert edip kendini üzmek icin kullanır. Acı insani ya hayata küstürür, ya da hayata tutundurur. Kardesim bile isteye hayata kusme pesinde. Tek sıkıntısı da asla cozmek istemedigi kilo sıkıntısı ve asosyallik. Asosyal cunku sınıfta kalacak olmasina ragmen 24 saat oyun oynuyor, kilolu cunku asla ve asla dikkat etmiyor diyetine. Emin olun dilimde tüy bitti, evde baba yok ben yapabildigim kadar yapıyorum. Ama kestim artik umidi biraz, hayattan tokatı yediginde ancak aklı basina gelir.

Ben abisiz büyüdüm. Bide benden yaşça büyük engelli ablam var. Annem ben lise 2'ye giderken ruh sağlığı hastanesinde kaldı. 1 sene. Hayatım zorluklarla geçti Hatta çocukluk ve ergenliğimin bir kısmı ailevi olaylardan dolayı devlet ve cemaat yurtlarında geçti. Hayatımdan bir çok insan gelip geçti. Üniversteyi bıraktım. Üstüne bide askerlik yaptım. İnanın bana felek beni sizin kadar öpmemiştir.

Kardesim hayatta yasadigi sorunlari sadece dert edip kendini üzmek icin kullanır. Acı insani ya hayata küstürür, ya da hayata tutundurur. Kardesim bile isteye hayata kusme pesinde. Tek sıkıntısı da asla cozmek istemedigi kilo sıkıntısı ve asosyallik. Asosyal cunku sınıfta kalacak olmasina ragmen 24 saat oyun oynuyor, kilolu cunku asla ve asla dikkat etmiyor diyetine. Emin olun dilimde tüy bitti, evde baba yok ben yapabildigim kadar yapıyorum. Ama kestim artik umidi biraz, hayattan tokatı yediginde ancak aklı basina gelir.

En cok koyan da kucuklugunden beri ben baktım ona, buyudugunde direkt unutup gitti beni. Ailenin tum sıkıntısını ben cekmeme ragmen kendini kurban gosteriyor, sinirimi bu cok bozuyor.

Geri
Yukarı