Konu içerisinde sadece raporlanan mesajların düzeltilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten işleri de bu değil mi? Sadece konu açmaktan ibaret değil moderatörlük. Gözden kaçtığını da düşünmüyorum.
Rapor tuşunu bu yüzden koydular azıcık empati yahu adamlar robot mu. Günde gelen mesajlar 1000'i aşıyor adamlar hepsine tek tek nasıl baksın? Empati yap lütfen.

@F3arlessTR
Mesajımı okumadan yorum yapmayın lütfen.

"Şu sıralar dikkat ettim de, sadece rapor ettiğim mesajlar düzeltiliyor. Neden sadece rapor ettiğim mesaj düzeltiliyor? Rapor ettiğim mesaj dışında konudaki tüm mesajları gözden geçirmeniz gerekmiyor mu? Eskiden böyleydi bu kural. Yoksa görevinizi layıkıyla yapmıyor musunuz? Bir de üstüne konuyu komple gözden geçirin diye de not bırakıyorum. Ona rağmen kontrol edilmiyor diğer mesajlar. Açıklama bekliyorum."
Bunu diyen konuyu bu soruyla açan arkadaşın adı Murtaza herhalde...

Rapor tuşunu bu yüzden koydular azıcık empati yahu adamlar robot mu. Günde gelen mesajlar 1000'i aşıyor adamlar hepsine tek tek nasıl baksın? Empati yap lütfen.
Arkadaşım rapor tuşunu iki defa kullandım, ne anlatıyorsun sen? Bariz yazım yanlışı dolu mesajlar var konuda. Gözden kaçması imkansız. Düzeltilmesi gerekiyor onların da. İşleri ağır zaten ama bir şekilde yapmak zorundalar. Daha önce biz de yaptık, merak etme. Empatilikten bahsetmene gerek yok o yüzden. Daha önce yapan arkadaşlar da durumu bilecektir.

Arkadaşım rapor tuşunu iki defa kullandım, ne anlatıyorsun sen? Bariz yazım yanlışı dolu mesajlar var konuda. Gözden kaçması imkansız. Düzeltilmesi gerekiyor onların da. İşleri ağır zaten ama bir şekilde yapmak zorundalar. Daha önce biz de yaptık, merak etme. Empatilikten bahsetmene gerek yok o yüzden. Daha önce yapan arkadaşlar da durumu bilecektir.

Ben 9 10 kez kullandım ve bunada biz yardım edelim biraz. Ne olacak ki? Adamlar tüm konulara bakıyor kontrol yapıyor vs vs.

Acil bir işi çıkmıştır, sonraya bırakıp unutmuştur. Olabilir, insanlık hali. Neden bu kadar nefret dolu konuşuyorsunuz? Eleştirmek elbette hakkınız ancak konuşma tarzınızı daha farklı tutabilirsiniz.

Acil bir işi çıkmıştır, sonraya bırakıp unutmuştur. Olabilir, insanlık hali. Neden bu kadar nefret dolu konuşuyorsunuz? Eleştirmek elbette hakkınız ancak konuşma tarzınızı daha farklı tutabilirsiniz.
Üslubum gayet normal olduğunu düşünüyorum. Fikir sahibi olmadan yorum yapanlar oluyor. Mütevazi konuşasım gelmiyor o yüzden. Neyse. İlk defa yaşanan bir durum değil. O yüzden açtım konuyu zaten.
Ben 9 10 kez kullandım ve buna da biz yardım edelim biraz. Ne olacak ki? Adamlar tüm konulara bakıyor kontrol yapıyor vs vs.
Kural şöyle, eğer değişmediyse tabi. O konudaki bir mesajı rapor ettiysen diğer mesajlar da hızlıca gözden geçirilir. Bakmadan atlamak olmaz. Durum bu. O mesajları tek tek rapor etmene gerek kalmıyor o yüzden. Çok zamanını almayan durum kontrol etmek. Zaten bariz yazım yanlışı varsa düzeltilir. Ufak tefek hatalar gözden kaçabilir ona lafım yok.

Şu sıralar dikkat ettim de, sadece rapor ettiğim mesajlar düzeltiliyor. Neden sadece rapor ettiğim mesaj düzeltiliyor? Rapor ettiğim mesaj dışında konudaki tüm mesajları gözden geçirmeniz gerekmiyor mu? Eskiden böyleydi bu kural. Yoksa görevinizi layıkıyla yapmıyor musunuz? Bir de üstüne konuyu komple gözden geçirin diye de not bırakıyorum. Ona rağmen kontrol edilmiyor diğer mesajlar. Açıklama bekliyorum.

Konu da burada:
Ben de bir dönem moderatörlük yaptım. Düzeltmek bir görev olabilir ama doğru yazmak bir görev değil, bunun eğitimi zaten 7 yaşından beri veriliyor. Nasıl moderatör düzeltmek zorundaysa, sen de doğru yazmak zorundasın. Normal eğitim almış bir bireyin bir konu açarken veya bir yazı yazarken maksimum 1-2 hata yapması gerektiğini düşünüyorum. Burada görev yaparken bazı konularda 30-40 tane hata düzelttiğimi biliyorum.

Biraz burada görev yapanlara suç bulurken ilköğretimin zorunlu olduğu bir ülkede bu kadar yazım hatası ve özensizlik nasıl gösteriliyor diye de bir sormalısın. Ayrıca topluluk kurallarının açıkça belirtilmesine rağmen hata yapmak, moderatörün hatayı düzeltmemesinden daha büyük utanç.

Demem o ki, burada görev yaparken yeni açılan konulardaki yazım hatalarını ve format hatalarını düzeltmekten diğer yapılması gerekenlere zaman bulamıyordum. Şu an moderatör arkadaşların da farklı bir şey yaşadığını sanmıyorum. Yani her zaman suçu başkasında aramamak gerekiyor.

Ben de bir dönem moderatörlük yaptım. Düzeltmek bir görev olabilir ama doğru yazmak bir görev değil, bunun eğitimi zaten 7 yaşından beri veriliyor. Nasıl moderatör düzeltmek zorundaysa, sen de doğru yazmak zorundasın. Normal eğitim almış bir bireyin bir konu açarken veya bir yazı yazarken maksimum 1-2 hata yapması gerektiğini düşünüyorum. Burada görev yaparken bazı konularda 30-40 tane hata düzelttiğimi biliyorum.

Biraz burada görev yapanlara suç bulurken ilköğretimin zorunlu olduğu bir ülkede bu kadar yazım hatası ve özensizlik nasıl gösteriliyor diye de bir sormalısın. Ayrıca topluluk kurallarının açıkça belirtilmesine rağmen hata yapmak, moderatörün hatayı düzeltmesinden daha büyük utanç.

Demem o ki, burada görev yaparken yeni açılan konulardaki yazım hatalarını ve format hatalarını düzeltmekten diğer yapılması gerekenlere zaman bulamıyordum. Şu an moderatör arkadaşların da farklı bir şey yaşadığını sanmıyorum. Yani her zaman suçu başkasında aramamak gerekiyor.
Hocam durumunuzu anlıyorum da benim bahsettiğim şey rapor ettiğim mesajın düzeltilmesi sadece.
O konuya girdin mi baştan sonra denetim yapılması gerekiyor. Sadece rapor ettiğim iki mesaj düzeltilmiş. Bu işin önceliği veya sonrası yok. Konu açmak neyse raporla ilgilenmek de o. Gereksiz bir iş yok yani onu demek istiyorum.

Sadece rapor dahil değil, bir konuya moderatör giriyorsa ve hatayı görüyorsa sadece ilgili mesajı değil tüm konuyu denetlemeden ayrılmamalıdır. Bu bir kuraldır. Uyulup uyulmaması yönetimi bağlar. Bizim kurallara uymamız isteniyorsa, üyenin de modların sahip olduğu sorumlulukları çiğnemesi sonucunda eleştirme hakkı eldetmesi çok normaldir. Adamı eleştirmeyin.

Yoğunluk gibi şeylerden dolayı es geçiyor olabilirler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı