Konu mesajını alıntılamak yasaklansın

Konu mesajının hepsinin alıntılanması yasaklansın mı?

• Yasaklansın

Oy: 16 35,6%
  • Yasaklanmasın

Oy: 29 64,4%

• Oy verenlerin toplamı
    45

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Demek istediğim şey şu: uzunca bir konu açılıyor ve bu konuya cevap yazan kişi mesajı komple alıntılayıp soru soruyor veya cevap veriyor.

Zaten yazdığımız mesajı gönderirken orada yazıyor "Cevapla" diye. Yani ana mesaja cevap veriliyor zaten. Bir de alıntılayınca, özellikle mobilde, ekranı aşağı indirmekle uğraşıyoruz.

Örnek göstereceğim konudaki mesajı moderatör arkadaş düzenlemiş, teşekkürler ama bunun artık bir cezası, uyarısı olmalı. Sosyal kurallarına eklenmeli.

Konuyu onaylayacak moderatör arkadaş eğer bunun bir cezası varsa ve ben bilmiyorsam konuyu onaylamadan silebilirsin. Ama ben bu kuralı sosyal kurallarında göremediğim için açıyorum bu konuyu.

Demek istediğim şey şu: uzunca bir konu açılıyor ve bu konuya cevap yazan kişi mesajı komple alıntılayıp soru soruyor veya cevap veriyor.

Zaten yazdığımız mesajı gönderirken orada yazıyor "Cevapla" diye. Yani ana mesaja cevap veriliyor zaten. Bir de alıntılayınca, özellikle mobilde, ekranı aşağı indirmekle uğraşıyoruz.

Örnek göstereceğim konudaki mesajı moderatör arkadaş düzenlemiş, teşekkürler ama bunun artık bir cezası, uyarısı olmalı. Sosyal kurallarına eklenmeli.

Konuyu onaylayacak moderatör arkadaş eğer bunun bir cezası varsa ve ben bilmiyorsam konuyu onaylamadan silebilirsin. Ama ben bu kuralı sosyal kurallarında göremediğim için açıyorum bu konuyu.
Hocam bu durum sizin canınızı sıkıyor olabilir, ama sanırım sadece sizin canınızı sıkıyor. Bunun için bir kural getireceklerini sanmıyorum. Bazen konu mesajındaki tek bir cümleyi alıntılamak için de kullanıyoruz.

Hem bu durum, hem de karşıdakinin yazım yanlışı yüzünden çekilen ceza var.

Kısaca karşıdakinin mesajını alıntılayıp cevabını verdikten sonra eğer alıntılanan mesajda yazım hatası varsa ceza alıyorsun.

Her ikisi de en azından şu anki seçeneğin değiştirilmesi için güzel sebepler. Bence ''Cevapla'' yerine ''Etiketle'' gibi bir seçenek gelmeli.

Hem gereksiz cezaların önüne geçilir, hem de saçma duran konu düzeninin.

Son düzenleme:
Hem bu durum, hem de karşıdakinin yazım yanlışı yüzünden çekilen ceza var.

Kısaca karşıdakinin mesajını alıntılayıp cevabını verdikten sonra eğer alıntılanan mesajda yazım hatası varsa ceza alıyorsun.

Her ikisi de en azından değiştirilmesi için güzel sebepler. Bence ''Cevapla'' yerine ''Etiketle'' gibi bir seçenek gelmeli.

Hem gereksiz cezaların önüne geçilir, hem de saçma duran konu düzeninden.
Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama olayında verilen cezayı uygun buluyorum. Ama mesajın altında "etiket ile cevap ver" gibi bir seçenek olsa fena olmaz. :)

Geri
Yukarı