Konulara Gelen Alakasız Cevaplar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diyelim ki bilgisayarınız bozuldu ve içinizde bir korku var. Forum açıyorsunuz çözümü olduğundan eminsiniz ama bilmiyorsunuz, forumda size çözüm bulmak yerine çöpe at, at gitsin, önemsiz gibi şeyler görsen sinirlenmez misin? Üyelerin iyiliği için konuya cevabı yazmak önemlidir.

Bir alakasız mesaj daha.
Raporlarım moderatörler gerekeni yapar.

Bir milleti oluşturan değer zaten kültür değil midir? Kültürden bahsetmeden sorunuza nasıl cevap verilebilir sizce?
Ben o konuda Arapların tiplerini, isimlerini, giysilerini havalı bulduğumu söyledim. Yarısından fazlası kültür,siyaset,dine girmiş. Ben kültür demedim, havalı mı değil mi dedim.
Raporlarım moderatörler gerekeni yapar.
Bende sizi raporluyorum moderatör gerekeni yapsın.

O zaman alacağın cevaplara müdahale edemezsin. Konuna gelen cevaplar eğer forum kuralları gereği uygun değilse zaten ceza verirler merak etme sen sormadan önce. Boş yapma.
Hayır, artık Teknik destek konularında bile böyle adam bir şey soruyor cevap yazan adam bambaşka bir şey söylüyor. Bilmediğin/istemediğin konuya girmeyeceksin.

Ben o konuda Arapların tiplerini, isimlerini, giysilerini havalı bulduğumu söyledim. Yarısından fazlası kültür,siyaset,dine girmiş. Ben kültür demedim, havalı mı değil mi dedim.
Bunlar kültürün bir parçası değil mi zaten?

Bende sizi raporluyorum moderatör gerekeni yapsın.
Yapacaklardır emin olun.

O zaman alacağın cevaplara müdahale edemezsin. Konuna gelen cevaplar eğer forum kuralları gereği uygun değilse zaten ceza verirler merak etme sen sormadan önce.
Öncelikle terbiyenizi takının, boş yapma falan ayıp oluyor. Ben sadece senin gibi gereksiz mesaj atan arkadaşların cezalandırılmasını istiyorum, düzgün bir cevap vermek yerine tartışma çıkartmak? Linçlemeye çalışmak veya.
Bunlar kültürün bir parçası değil mi zaten?

Yapacaklardır emin olun.
Kültür, bir milletin maddi ve manevi değerlerinin bütününe denir. Burada “maddi değerlerden” kastımız, bir milletin yeme, içme, yaşama, geçimini sağlama gibi etkinliklerini kapsamaktadır. “Manevi değerler” ise, milletin duygu, düşünce, ahlak, gelenek ve göreneklerini içeren özellikleridir.
Dediğim gibi yaşamı vs. Tip, ad gibi şeyler kültür değildir. Okuyun gelin.

Diyelim ki bilgisayarınız bozuldu ve içinizde bir korku var. Forum açıyorsunuz çözümü olduğundan eminsiniz ama bilmiyorsunuz, forumda size çözüm bulmak yerine çöpe at, at gitsin, önemsiz gibi şeyler görsen sinirlenmez misin? Üyelerin iyiliği için konuya cevabı yazmak önemlidir.

Bir alakasız mesaj daha.

Dostum senin anlamadığın nokta şu, zaten gereksiz cevap yazanlar kurallar gereği ceza alıyor. Sen kalkıp "hint erkeği mi derken aamir khan gibilerinden bahsetmedim. Halktan bahsettim, Arap erkeği mi hint erkeği mi?" diye bir soru sorarsan insanlar tabii ki de kültürden tut her türlü ayrıntıya gireceklerdir.

İnsanlar benim konuma benim isteğim doğrultusunda cevap verecek diye bir zorunluluk yok. Herkes kurallar içerisinde istediği cevabı verebilir. Eğer insanlara benim istediğim gibi cevap vermeyecekseniz yazmak zorunda değilsin diyorsan o zaman sende konu açarak hint erkeği vs Arap erkeği karşılaştırması yapmak zorunda değilsin.

Technopat sosyalde olduğunuzu hatırlatırım. Burası tek bir kişinin anlayışına görüşlerine hitap etmiyor.

Dostum senin anlamadığın nokta şu, zaten gereksiz cevap yazanlar kurallar gereği ceza alıyor. Sen kalkıp "hint erkeği mi derken aamir khan gibilerinden bahsetmedim. Halktan bahsettim, Arap erkeği mi hint erkeği mi?" diye bir soru sorarsan insanlar tabii ki de kültürden tut her türlü ayrıntıya gireceklerdir.

İnsanlar benim konuma benim isteğim doğrultusunda cevap verecek diye bir zorunluluk yok. Herkes kurallar içerisinde istediği cevabı verebilir. Eğer insanlara benim istediğim gibi cevap vermeyecekseniz yazmak zorunda değilsin diyorsan o zaman sende konu açarak hint erkeği vs Arap erkeği karşılaştırması yapmak zorunda değilsin.

Technopat sosyalde olduğunuzu hatırlatırım. Burası tek bir kişinin anlayışına görüşlerine hitap etmiyor.

Gayet anlaşılır bir biçimde açıklamışsınız.

Ondan önceki konu, lütfen dikkat çekmeyin. Araplar havalı mıdır konusu. Hint konusunda kültürden bahsedilebilir, bir şey demedim?

İnsanlar benim konuma cevap vermemekte özgür, onları zorlayan bir şey yok. Cevap vereceklerse de adam akıllı cevap versinler, saçma şeyler konuşmasınlar.

Ayrıca özgürlüğümüzden şüphe ederseniz Buradan anayasamızı okuyarak özgür olduğumuza emin olabilirsiniz.

Benim konumda başkasıyla sohbet ediliyorsa sorun var, gitsin mesajlaşsın neden benim konumda bana boş yere bildirim geliyor, bende boş yere cevap gelmiş diye hevesleniyorum?

İsteyen herkes alakalı ya da alakasız istediği yorumu yapabilir. Bu yorumu göz önünde bulundurmak ya da göz ardı etmek senin elinde. Ama o yorumu yapıp yapamayacağı kimsenin elinde değil, kimse karışamaz. Karışılıyorsa sosyal bir yer olmaz.

Ondan önceki konu, lütfen dikkat çekmeyin. Araplar havalı mıdır konusu. Hint konusunda kültürden bahsedilebilir, bir şey demedim?

İnsanlar benim konuma cevap vermemekte özgür, onları zorlayan bir şey yok. Cevap vereceklerse de adam akıllı cevap versinler, saçma şeyler konuşmasınlar.

Ayrıca özgürlüğümüzden şüphe ederseniz Buradan anayasamızı okuyarak özgür olduğumuza emin olabilirsiniz.

Benim konumda başkasıyla sohbet ediliyorsa sorun var, gitsin mesajlaşsın neden benim konumda bana boş yere bildirim geliyor, bende boş yere cevap gelmiş diye hevesleniyorum?

Bu size son cevabım olacak.
Forum sizin düşünecelerinize ya da isteklerinize uygun olmak zorunda değil. Çok istiyorsanız kendiniz bir forum açıp orada egonuzu istediğiniz gibi tatmin edebilirsiniz ama burada kurallara uyduğu sürece herkes istediğini yapabilir. Sizin rahatsız olmanız durumu değiştirmez. Kurallara uygun olmadığını düşünüyorsanız raporlayabilirsiniz. Uygun değilse ceza alır olur biter.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı