Konularıma Nasıl Yazım Hatası Ekleniyor?

Finisterre

Megapat
Makaleler
5
Birkaç konuda başıma geldi, moderatörler sanırım düzenlerken hata yapıyor ve bunun da farkında değiller. Örnek konuyu bırakayım;

Bu konuda paragraflar halinde yazdığım cümleler birleştirilmişti.

Martini-Henry'nin yazımı Mart'ini-Henry şeklinde düzenlenmişti.

Space Elevator olması gerekirken space elevator şeklinde düzenlendi, ben geri düzeltmedim. Gözümden kaçmış.

Doğrusunun büyük harflerle değil, ''skybridge'' olması gerekirken ''Skybridge'' şeklinde geri düzeltilmiş. Belki de bu doğrusu değil, konuda hem ''skybridge'' hem de ''Skybridge'den'' şeklinde yazımlar var. Ben her ikisinde de küçük harf kullanmıştım.

Bunlar birkaç örnek, birçok konuda başıma geldi. Düzenledim sanırsam hepsini, küçük harf ile başlıyordu bazıları. Düzenleyeyim derken daha da karıştırılıyor.

Sadece bir uyarı konusu, sanırım belirli bir düzenleme seçeneği falan var. Bastığınız zaman her şeyi bozuyor. Dikkat edilmeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yoğunken içeriğe fazla dikkat etmeyip F2+F4 yani otomatik düzeltme ile konular onaylanabiliyor. Bu da haliyle özel sözcük olarak ekli olmayan kelimeleri küçültüyor ve o yoğunlukta gözden kaçıyor.

Hatalı şekilde düzenlendiğinden eminseniz rapor ettikten sonra eski haline çevrilebilir.

Ek olarak, büyük harf kullanımı düzeltmesini devre dışı bırakıp düzeltmesi en doğrusu tahminimce.

O zaman pek de yararlı değil bu kombinasyon, en azından tecrübelerim bu yönde.
Büyük harf düzenlemesi açık şekilde onaylandığında sorun çıkartabiliyor. O olmadan onaylarsanız hata yapma ihtimali düşük.

Eklenmesini istediğiniz özel isimleri/kısaltmaları Düzelt'e bastıktan sonra çıkan geri bildirim yeri ile bildirebilirseniz eklenir.

Geri
Yukarı