Konuşabilir düzey için hangi seviye İngilizce lazım?

HayaletSürücü

Hectopat
Merhaba ben yaklaşık 1.5 yıl sonra ABD'ye taşınacağım. Bu süre zarfında evde kendim ingilizcemi geliştirmeliyim. En azından benim konuşabilir düzeyde İngilizce öğrenmem gerek daha sonrasında ABD de daha da geliştiriceğim.
Ben yine de 1.5 yılda kendim öğrenebildiğim kadar öğrenirim ancak konuşmak için hangi düzeye gelmem gerek. Nasıl bir plan oluşturmalıyım. Nasıl geliştirmeliyim?

B1-B2 yeterli olur. Gündelik hayatta kullanılacak 1000 kelime gibi şeyleri ezberlerseniz zaten ne kadar da basit olduğunu anlamış olursunuz. Türkçe konuşurken 1 günde kaç kelime kullanıyoruz ki zaten? Onun gibi düşünebilirsin. Ekstra olarak herkesin aklına gelen soru 1.5 sene sonra nasıl Amerika'ya taşınacaksın? Budur büyük ihtimalle :D

Evde zamanın ne kadar olacak bu çok önemli.
YouTube da gramer ve kelime öğreten kanallar var. Önceliğin kelime bilgisi olsun.
Bol bol kelime öğrenmen gerekiyor. Oyunlarla aran iyi ise online oyunlarda yabancılar ile vakit geçirmen sana fazlası ile kelime öğretecek.
Benim bir taktiğim var, yabacı dizileri alt yazılı izle. Ama öyle bildiğimiz gibi değil. Türkçe dublaj eng alt yazı izlersen eğer daha faydalı olacaktır, inan bana aşırı işe yarıyor.
Yine İnternette kelime oyunu savaşları var eng. Onlar ile de kelime hazneni geliştirebilirsin. Tek başına çalışmadan kaçın, birileri ile yarış halinde çok daha iyi gelişirsin. Kelime bilgini üst seviyelere taşıdıktan sonra grammer dersleri veren kanallar var bedava onları izle.

Merhaba ben yaklaşık 1.5 yıl sonra ABD'ye taşınacağım. Bu süre zarfında evde kendim İngilizcemi geliştirmeliyim. En azından benim konuşabilir düzeyde İngilizce öğrenmem gerek daha sonrasında ABD de daha da geliştiriceğim.
Ben yine de 1.5 yılda kendim öğrenebildiğim kadar öğrenirim ancak konuşmak için hangi düzeye gelmem gerek. Nasıl bir plan oluşturmalıyım. Nasıl geliştirmeliyim?

B2 ile güzel geçinirsin ve geliştirmek içinse İngilizce haberler oku, çevrendeki her şeyi dinlediğin şarkılar bile ingilizce olsun, dualingo indir günde 1 kere girsen 10dk dualingo baksan bile yeter ve İngilizce dizi/film izle bir anda kendini çok gelişmiş hissedeceksin.

Tabii ki en az B1 gerekir ki onda da kelimeleri kısıp kendini çok basit şekillerde, yani benzetmemi mazur görün; bir çocuk gibi ifade etmeniz gerekir.

Tabii ki gramer bilgisi önemli ve bunun için illa bir eğitimi şart ama Youtube'da birçok iyi eğitim videosu var, yeterli geleceğini düşünmekteyim.

Buradaki asıl önerim, günde en az 1 veya 2 orta seviye kelime öğrenmeniz. 1.5 yıl, 500'den fazla gün yapar. Her gün -tabii düzenli tekrar yaparak- aklına yazıp gün boyunca tekrarlayarak 2 kelime öğrensen, 1000 kelime yapar ki bu çok iyi olur.

Kalan boş vakitlerini altyazılı film ve oyunlarla da değerlendirirsen daha ne olsun.

en az B1 lazım. Zaten sonra b2 geliyor C yide ingilizce öğretmenliği okuyanlara filan öğretiyorlar. Mesela ben hazırlıkta B2 kadar aldım ama B1 lik konuşup anlıyorum.

Benim gün içinde hep evde oluyorum boş vaktim çok oluyor zaten.
YouTube kanallarından ve busuu tarzı uygulamalar kullanıyorum ancak yeterli görmüyor gibiyim.
Daha iyi bir çalışma planı lazım.
Tek sorun çevremde İngilizce konuşarak gelişebileceğim kimse olmuyor. Öğrendiğimide unutuyorum bu yüzden. Oyunları zaten İngilizce oynuyordum. Filmler Türkçe alt yazı izliyorum hep. Onun haricinde telefonun dilini de İngilizce yaptım. Ne kadar o İngilizce ortamına girersem ABD de zorluk çekmem gibime geliyor.

B1-B2 yeterli olur. Gündelik hayatta kullanılacak 1000 kelime gibi şeyleri ezberlerseniz zaten ne kadar da basit olduğunu anlamış olursunuz. Türkçe konuşurken 1 günde kaç kelime kullanıyoruz ki zaten? Onun gibi düşünebilirsin. Ekstra olarak herkesin aklına gelen soru 1.5 sene sonra nasıl Amerika'ya taşınacaksın? Budur büyük ihtimalle :D

Bir önceki konumu okuyarak ABD'ye nasıl gideceğimi öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı