Oyunları anlamak için hangi seviye İngilizce gerekir?

Grammar her şeyin başı. Temel cümle yapılarını öğrenip okuduğunu anlaman için grammari iyi bilmen gerekiyor ki hikayeyi anlamaya başlamak grammar konularının bitimine kadar sürecektir rahat. Grammar kısmı sağlam aldığında da yapacağın temel şey kelime çalışmak olacak. Ben reading yapmanın okuduğunu anlamayı geliştiren en iyi yöntem olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda speakingi de geliştirmene olanak sağlıyor.

Grammar her şeyin başı. Temel cümle yapılarını öğrenip okuduğunu anlaman için grammari iyi bilmen gerekiyor ki hikayeyi anlamaya başlamak grammar konularının bitimine kadar sürecektir rahat. Grammar kısmı sağlam aldığında da yapacağın temel şey kelime çalışmak olacak. Ben reading yapmanın okuduğunu anlamayı geliştiren en iyi yöntem olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda speakingi de geliştirmene olanak sağlıyor.
Grameri hallettikten sonra kelime kısmıni nasıl halledebilirim hocam?

Grameri hallettikten sonra kelime kısmıni nasıl halledebilirim hocam?
Tecrübe ettikçe öğrenirsin. Bilmediğin her kelimenin anlamına bakmaya çalış. Zaten sık karşına çıkanları öğrensen ilk adımda yeterli. Ben %100 İngilizce bölüm okumama rağmen her gün yeni bir kelime ile karşılaşıyorum. Ekstra bir eforum yok günlük şu kadar kelime öğreneyim diye. Ama çeşitli kitaplar var zevkli şekilde çalışmak için. Bilmediğin İngilizce kelimelere İngilizce-İngilizce sözlükten bakmaya çalışırsan çok daha işe yarar bu arada onu da eklemeyi unutmuşum, düzenledim.

Merhaba halihazırda bir kurumda hazırlık gibi İngilizce görüyorum a1'den başladım ama her kur 2 ay sürecek yani birkaç seviye ilerisine bayağı uzun bir süre var, yakın zamanda PC'den konsola geçiş yaptım ve oynamadığım hikayeli oyunların sayısı bir hayli fazla. Konsolda da yama tarzı şeyler yapamıyoruz haliyle.
Sene sonunda b2'yi bitirecekmis devam ettiğim hazırlık sınıfı ama sadece okuduğumu anlama konusunda oyunları anlayabilecek seviyeye daha hızlı gelmek için kendim ne yapabilirim ek olarak?
En kolay eğlenerek İngilizceni ilerletirsin.
Online oyunları Türklerle değil de yabancılarla oyna, başta chat kısımlarında yazılı ve daha sonra discord'da sözlü konuşmalara katıldıkça çok hızlı gelişecektir.

Ayrıca bulunduğun şehir turistlerin çok geldiği bir bölgeyse (İstanbul, Antalya, Kapadokya gibi) her ülkeden turist İngilizce konuşan kişi arar. İstanbulkart yüklemeden, satıcıyla anlaşmasına kadar dostça başlayan sohbetler seni anlamaya ve konuşmaya yönlendireceği için hızla ilerlersin.

Netflix gibi dizilerde İngilizce alt yazı olur, hangi dilde olursa olsun İngilizce alt yazılı izle, filmler için de aynısı geçerli, popüler filmlerde Türkçe değil de İngilizce alt yazı kullan.

İleri aşama için de, Google Chrome internette farklı dilde sayfaları Türkçeye çevirmeyi önerir, dili değiştir ile İngilizce seç, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince vs içerikleri İngilizce olarak oku. Özellikle Wikipedia'da Türkçesi az yazılmış maddelerde bu çok işine yarar.

Son düzenleme:
En kolay eğlenerek ingilizceni ilerletirsin.
Online oyunları türklerle değil de yabancılarla oyna, başta chat kısımlarında yazılı ve daha sonra Discord'da sözlü konuşmalara katıldıkça çok hızlı gelişecektir.

Ayrıca bulunduğun şehir turistlerin çok geldiği bir bölgeyse (İstanbul, Antalya, kapadokya gibi) her ülkeden turist İngilizce konuşan kişi arar. İstanbulkart yüklemeden, satıcıyla anlaşmasına kadar dostça başlayan sohbetler seni anlamaya ve konuşmaya yönlendireceği için hızla ilerlersin.

Netflix gibi dizilerde İngilizce alt yazı olur, hangi dilde olursa olsun İngilizce alt yazılı izle, filmler için de aynısı geçerli, popüler filmlerde Türkçe değil de İngilizce alt yazı kullan.

İleri aşama için de, Google Chrome internette farklı dilde sayfaları Türkçeye çevirmeyi önerir, dili değiştir ile İngilizce seç, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince vs içerikleri İngilizce olarak oku. Özellikle Wikipedia'da türkçesi az yazılmış maddelerde bu çok işine yarar.

Discord'da nasıl yabancıları bulabilirim?

Geri
Yukarı