Konuşmak istemeyen uzak sevgili neden engellemez?

@armas, her şeyi detaylıca açıklamış. Daha da bir şey dememe gerek olduğunu düşünmüyorum. Sadece şunu söyleyebilirim ki onun için de bu yorumunu alıntılıyorum. Bir süre sonra kızın da kafası muhtemelen seni sarmayacak ve seni bırakacak. Sonra depresyona girdim diye konu açacaksın. Sevgilisi olan kızın peşinde koşmayın, ayıp denen bir şey var. Kız sizinle beraber olmak zorunda değil. Bu kafadan da çıkın, çıkmazsanız hayatınızın her alanında zorluk çekersiniz. İllaki seni her taraftan engellemesi mi gerekiyor? İstenmediğinizi anlamıyor musunuz?
Zorla birşey yaptıran yok. Tepesine çökende yok. Başlıktaki engel kelimesine takılıp onu yorumlamayın sürekli. Farkettiyseniz tek mevzu engel değil. Neye varacağını anlamıyorum dediğim yazıya, peşinden koşma demek ilginç.

Kızın kafasının sarmayacağı nerden belli. Hiçbir şeyin garantisi yok. Ben ihtimaller dahilinde davranıyorum. Olmazsa, olmaz ne yapayım. Şuan bir eksiği var ki hem benle konuşuyor, aynı zamanda bir yanıda suçluluk duyuyor.

Su kafadan çıkın, böylesiniz, hayatın her alanında bana zorluk çektirecek şey ne? Kim bunlar? İşin sonunda "ben elimden geleni yaptım" diyebilmek benim için yeterli. Depresyona girenlere geçmiş olsun.

Anonim sosyal medya uygulamasından tanıştık. Şubat ayından beri konuşuyoruz. Yer yer onun bahaneleri ile günlerce mesaj dahi alamadığım oldu. Sonradan kendi yöntemlerim ile sevgilisi olduğunu öğrendim ve bunu ona da söyledim. Öğrenmemin ardından yaklaşık 2 ay geçti, yine de konuştuk. YKS'ye 1 hafta kala "ben artık konuşmak istemiyorum" dedi. Suçluluk duyduğunu, kendini yıprattığını söyledi. Bu sürede YKS sınavıda geçti, bahanelerinde bulunan "ders çalışmak" ortadan kalktı.

Dün tekrar duygularıma yenik düşerek yazdım. Halen içimde, olanlara rağmen olumlu duygular var. Üniversitesini İstanbul'da okuyacak olması ve hayaliyle vurulduğum kızın, gerçeğinde yanabilecek olmam gönlümü ferah tutuyor. Sevgilisinde lise aşkı olan birnevi popülerlik çıkarı için duran ve okul ile birlikte bitecek ilişki görüyorum. İlişkisinde bir şeyler eksik olmasaydı bu durumlar hiç olmazdı diye düşünüyorum. Şu anda neden beni kestirip atmıyor? Madem konuşmak istemiyor, benim zaten olan oldu diyerek üstelememe, ısrarla yazmama rağmen neden engellemiyor? Zamanında sevgilisi olduğunu öğrendiğim vakit korkup beni engellemişti. O zaman engelli iken izah etmek için açtığım ikimizin olduğu WhatsApp grubundan dahi çıkmıyor o vakitten beri. Peki neden? Amacı ne? Kenarda mı tutuyor?

Hocam sana soyleyeceğim tek şey kız ilgisiz iken senin ilgini kullanıyor ilgi gördüğü an kaçıyor. Yoluna bak hocam o kızdan sana hayır gelmesi mümkün değil:(

Son düzenleme:
Mevzu sadece engel değil zaten. Kırıntılarla yaşamaya çalışıyorsun, "Ben elimden geleni denedim" demek için mi?

Olmayacak şeye hem kafanı bu kadar yorup, hem de sonunda hiçbir şey kazanamayacağını bildiğin halde yapma diyorum sadece, kendi iyiliğin için olduğunu da tekrar hatırlatıyorum.

Mevzu sadece engel değil zaten. Kırıntılarla yaşamaya çalışıyorsun, "Ben elimden geleni denedim" demek için mi?

Olmayacak şeye hem kafanı bu kadar yorup, hem de sonunda hiçbir şey kazanamayacağını bildiğin halde yapma diyorum sadece, kendi iyiliğin için olduğunu da tekrar hatırlatıyorum.

Farkındayım efendim sağ olun. Şimdilik bu olayla oyalanıyorum gibi bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Halihazırda konuştuğu diğer bir erkek bir ihtimal onu bırakırsa seni teselli aracı olarak kullanacak. Bizzat yaşadım. İnan bana bu durumu yaşarsan özgüvenin feci şekilde etkilenir. Yol yakınken sil hayatından derim. O zaman bazı gerçeklerin farkına varır kız.

Bir diğer ihtimal ise zamanında var olabilme ihtimali olan samimi yakınlaşmanızı tekrar yaşamak istemesi. Bunu da yaşadım, bu da insanı kullanıp atılmış gibi hissettiriyor. En iyisi yılan zehrini salmadan etkisiz hale getirmek kardeşim.

Halihazırda konuştuğu diğer bir erkek bir ihtimal onu bırakırsa seni teselli aracı olarak kullanacak. Bizzat yaşadım. İnan bana bu durumu yaşarsan özgüvenin feci şekilde etkilenir. Yol yakınken sil hayatından derim. O zaman bazı gerçeklerin farkına varır kız.

Bir diğer ihtimal ise zamanında var olabilme ihtimali olan samimi yakınlaşmanızı tekrar yaşamak istemesi. Bunu da yaşadım, bu da insanı kullanıp atılmış gibi hissettiriyor. En iyisi yılan zehrini salmadan etkisiz hale getirmek kardeşim.
Teşekkürler...

Er yada geç üzüleceğim gibi duruyor. Sevgilisini öğrendiğimden beri eski ilgim alakam ve sevgimi kelimelere dökmeyi kestim. Fazla fedakardım, artık değilim. Oyun oynuyor olabilir bana ama benim oyun kurduğumun farkında değil. İyimser düşünce kırıntılarım ile duruyor sadece rehberde.

Yeni konular

Geri
Yukarı