Konuya belirli bir sayfa mesaj yazıldıktan sonra yeni gelen üyelerin ilk mesajı görememesi

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla konuya yeni giren üyelerin konunun ilk mesajını görmesi gerekir. Yalnız birkaç sayfa mesaj yazıldıktan sonra üyeler ilk sayfa yerine orta veya son sayfadaki mesajlara denk geliyor. Bunu bizzat yaşamıştım.

Açtığım çekiliş konularında birçok üyenin ilk mesajı okumadığını fark ettim. Bunun sebebi ise muhtemelen bahsettiğim durumdan kaynaklanıyor.

Var mı bunun bir çözümü?

@Emre C

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla konuya yeni giren üyelerin konunun ilk mesajını görmesi gerekir. Yalnız birkaç sayfa mesaj yazıldıktan sonra üyeler ilk sayfa yerine orta veya son sayfadaki mesajlara denk geliyor. Bunu bizzat yaşamıştım.

Açtığım çekiliş konularında birçok üyenin ilk mesajı okumadığını fark ettim. Bunun sebebi ise muhtemelen bahsettiğim durumdan kaynaklanıyor.

Var mı bunun bir çözümü?

@Emre C
Aynı sorun bende de var. Fakat fazla sorun olduğunu düşünmüyorum hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu biraz da bizim milletin okumama alışkanlığından kaynaklı. Normalde olması gereken şey kişinin konuda yazılmış detayları okuyup, kendinin çekiliş şartlarına uyup uymadığını teyit ettikten sonra şartlara uyuyorsa katılıyorum yazması. Buna da pek çare yok ne yazık ki, aynı şekilde benim geçmişteki çekiliş konularımda da yaşanmıştı benzer şeyler.

Konuya ilk kez girince direkt ilk mesajı açıyor fakat sonradan girince en son nerede kalmışsa orayı açıyor.

Sizin yaşadığınız sorunun üyelerin akli yapısından kaynaklandığını düşünüyorum. Konuyu önceden görüp mesaj yazmayıp daha sonradan yazmaya karar vermiş olabilirler fakat çekiliş konularında bunun olması düşük bir ihtimal.

Daha önce konuya girmediyseniz ve normal konu linkinden giriyorsanız ilk sayfadan açılmalı. Ama X konusu 3 sayfa ve ikinci sayfası bir konuda paylaşılmışsa o linkten giriyorsanız ilk sayfadan açılmaması normal.

Daha sonrasında bunu unutup konuya forumda rastlayıp girdiğinizde ikinci sayfadan açması da normal. Geç cevap için üzgünüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı